Rozkvétání 2017 M+B



host - 44.1 (?)
5.4.2017 9:53

Nektarinka Venus začíná nakvétat. Tedy těch pár kvítků co zbůstalo po zimě. Loni díky zmrznutí květů je hodně přehoustlá, pokud budu chtít pár plodů ochutnat, budu muset nechat i nějaké nevhodně rostoucí větvičky.  Zdenek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 44.1 (?), 4.4.2017 10:00

Tak těch pár květů co zůstalo na broskoních a nektarince zatím ještě nekvete, ale už jim moc nechybí. Zítra u nás má začít pršet čt, pá potom hodně foukat. Pokud nevyletí včelky, nezbude mi ani na to ochutnání. Kioto a Leskora je asi v polovině květenství.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
proky - (25) - 241.241 (?), 4.4.2017 10:19

jižní čechy začíná nakvétat kioto, nektarinka star red gold, broskoň catherina, nedělní a dnešní noční deštík tomu hodně pomohl, vše je krásně nalité, objevují se první poupata u třešní summit i kordia a všimla jsem si růžového poupěte letos první úroda u jabloně merkur, jinak fuji ani beni shogun letos ještě bez úrody, bonita(špičák) nově sazená na podzim již ukazuje své růžky, takže je to super chytla se

zdravím od ČB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 169.110 (?), 4.4.2017 14:33

O kolik dnů stromy kvetou dříve než loni???

V Brně kvetou i třešně na plné obrátky. A to se říkáválo, dát pusu pod rozkvetlou třešní na 1. máje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 4.4.2017 19:59

Meruňky kvetou skoro všude o něco později než v loňském roce. U třešní si to netroufnu s jistotou tvrdit.

První šeříky na jihu
První šeříky na jihu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.138 (?), 4.4.2017 20:18

Dnes konečně meruňky i tady na jihu Třebíčska na Vysočině v plném květu (425mnm), bohužel opět silný vítr a sucho, že se při setí zeleniny práší-to se mi dlouho nestalo, už 2 roky je tady propad srážek o třetinu, letos to vypadá snad ještě hůře, i česnek jsem musel už 2x důkladně zalít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 4.4.2017 20:44

Říkáme konečně, ale pozdější kvetení by bylo méně rizikové. Nám v Třebíči i v 480 m kvete od včerejška Bergeron na chráněném stanovišti. Z československých odrůd mám pocit, že rozkvétá poslední Vesprima.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 194.133 (?), 4.4.2017 21:37

Porovnával som podľa fotiek s minulým rokom a tento rok sme popredu o 2-3 dni s kvitnutím marhúľ, ale aj čerešní v porovnaní s rokom 2016. Čiže je to zanedbateľný rozdiel.

U mňa (nížina 116 m n. m.) sú už marhule definitívne odkvitnuté pri výbornom počasí. Ak nebudú neskôr nejaké zákernosti počasia, dá sa predpokladať, že násada bude nadpriemerná, lebo po minuloročnej pauze tento rok boli stromy doslova obalené kvetmi a podmienky na opelenie boli vynikajúce. Ak to nepreberie mráz alebo krúpy, to bude piplačka...

Čerešňa Burlat dnes v plnom kvete, zajtra už začne opadávať. Dnes už začala odkvitať slivka Tegera, nabralo to všetko rýchly spád.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 144.249 (?), 4.4.2017 22:06

Ne. Vloni mi kvetla, když přišel osudný mráz, tj. 26.4. Letos mi kvete teď. Takže o 2-3 týdny dřív.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 194.133 (?), 4.4.2017 22:58

Každá lokalita je iná. U nás je to iba o 2-3 dni urýchlené. Minulý rok sme kvitli v prvom aprílovom týždni. Ten mráz koncom apríla minulý rok u nás zničil plôdiky, ktoré už boli v tom čase pekné veľké.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.1 (?), 5.4.2017 9:53

Nektarinka Venus začíná nakvétat. Tedy těch pár kvítků co zbůstalo po zimě. Loni díky zmrznutí květů je hodně přehoustlá, pokud budu chtít pár plodů ochutnat, budu muset nechat i nějaké nevhodně rostoucí větvičky.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika