Řez meruňky



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 44.168 (?) 
30.7.2008 12:49

Děkuji za všechny názory.

Rozhodli jsme se jít střední cestou a udělat letos jen menší řez toho, co vyloženě vadí (křížící se větve, větve směřující do koruny, snížení nejvyššího (čtvrtého) patra, což je pár svisle nahoru rostoucích větví.) No a samozřejmě půjdou pryč všechny větvičky uschlé od spály (to bude piplačka, je jich určitě několik stovek.) Strom naštěstí po napadení spálou celý znovu obrostl, takže snad jeho poškození nebude definitivní...

No a na jaře samozřejmě před květem postříkáme. (Letos to bylo první jaro, kdy jsme strom zažili, a tak jsme před květem nevěděli, že je napadený, a po květu už bylo na postřik pozdě.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 44.168 (?), 30.7.2008 12:58

Ještě děkuji za postřeh ohledně blum a švestek, budu mít teď větší odvahu říznout do našich dvou blum.

Máme dvě staré, špatně rostlé blumy, taky mnoho let neřezané, které mají vyloženě špatnou korunu. Větví se totiž skoro od země na tři silné větve, která má každá několik metrů dlouhé výhony skoro svisle nahoru a to je vše. Navíc na obou část stromu někdy v minulosti zaschla, takže mrtvé větve jsou uřezané na ohavné pahýly. Celek vypadá dost apokalypticky a když jdu kolem, tak se mi pokaždé chvěje pila v ruce. Podobně vypadá stará višeň, která má navíc klejotok a stejně jako meruňka spálu, ovšem mnohem víc. (Zatímcojsme sklidili asi pět kilo meruněk, což při tom napadení, co jsem viděla na jaře, považuji za úspěch, tak višně byly na stromě DVĚ)...

Jenomže kdybychom všechny tyhle staré a nemocné stromy pokáceli, jak si asi zaslouží, nezbylo by na zahradě nic a my ji máme především na odpočinek a pro radost, a teprve potom na užitek, takže bych je ráda zachovala.  

Takže tyhle blumí a višňové marody zkusíme napřed řezem upravit a zachránit, na kácení je čas...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.30 (?), 31.7.2008 8:26

Paní Simono,

ty blumy ořežte na jaře hned, jak vyraší a asi v půli července přihnojte síranem draselným, aby výhony dozrály a neumrzly. I když to vypadá, že s globálním oteplováním se k nám stěhuje subtropické pásmo a Ladovské zimy asi skončily... Korunku tvarujte až následující rok.

Ať se daří, nač sáhnete!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.176 (?), 5.4.2009 20:08

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, jestli je už čas na výchovný řez mladých meruňek, nebo jestli mám ještě nějaký čas počkat. Díky za informaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 145.195 (?), 6.4.2009 16:01
mám dotaz-kdy mohu teď na jaře řezat meruňku-Pavla
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 6.4.2009 19:13

Stejně jako jiné peckoviny pouze v období vegetace. S řezem počkejte do doby, když meruňka bude s větší části odkvetlá.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Martinoh - (2) - 44.219 (?), 11.4.2009 19:39

Dobrý večer.

Nerad bych tuto meruňku nějakým neodborným zásahem poškodil, tak bych prosil, jestli by mi někdo mohl poradit jak ji prořezat.

Děkuji za rady.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 64.250 (?), 24.1.2011 19:06

Škoda, že ještě nikdo neporadil. Mne by to taky zajímalo!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 118.231 (?), 24.1.2011 19:22
mrknete na datum ;) jinak provedl bych šiituv řez idyž merunka je již starší, ale vršek bych tímto řezem určo poupravil.tzn vzít o třetinu na konci června. A dále při zimním řezu v předjaří před rašením pupenů odstranit nevhodné letorosty z minulého roku a zbytek nevhodneho dřeva...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 64.250 (?), 24.1.2011 19:35

Díky za radu!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika