Řez meruňky



host - 52.67 (?) 
20.2.2024 10:23, zobrazeno: 595x
Dobrý den, mam doma 3 roky zasazeniu meruňku Goldrich. Chtěla bych ji prostříhat ale netuším jak abych ji spíše neublížila. Čtu spoustu informací o typu řezu, času kdy řez provádět ale některé informace si protiřečí a já si nejsem jistá co a jak. Všechny provázky ktere byly i kmene jsem už sundala. Budu ráda když mi někdo alespoň ze zkušeností poradí kdy a jak strom prořezat. Děkuju Lenka
Meruňka Goldrich
Meruňka Goldrich
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.36 (?), 20.2.2024 19:45

S tou otázkou máte 3 roky zpoždění, nejdůležitější pro řez jsou první roky po výsadbě. S řezem stromku si ale poradit netroufám i z toho důvodu, že v poslední době se mi tady zobrazují veškeré fotografie zdeformované.

Jinak peckoviny vč.meruněk se řežou v období růstu (od vyrašení do časného podzimu), aby netekla míza a rány se dobře hojily.         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.196 (?), 21.2.2024 5:51

Dobrý den, Vaši meruňku bych střihnul tak, že výhon směřující na fotce k dřevnímu skládku bych zakrátil-dle fotky- v ůrovni prosvětlení na nebi. To by byla mírka pro ostatní okolní větve. Terminál nechal o asi 30cm vyšší, výhony, které se kříží zakrátil-hůře postavené více, ty, které směřují do středu stromku odstranil zcela, SPCH+P.S.:Všechno nejlepší k dnešnímu svátkuheart!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 52.67 (?), 21.2.2024 6:41
Dobry den, Dekuju za rady, jsem zas o neco chytrejsi. Moc dekuju za prani k svatku 😊 Lenka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika