Priškrtenie mladého stromčeka marhule



host - 30.83 (?) 
16.2.2020 16:24, zobrazeno: 1903x
Dobrý deň. Chcel by som vás poprosiť o radu. Zistil som že som priškrtil marhulku špagátom o ktorý bola uviazana..Na mieste kde bol špagát je stromček v kmeni užší asi 1 cm. po celom obvode. Čo teraz dá sa s tým niečo robiť? Je to veľký problém?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 149.16 (?), 16.2.2020 17:11

Vůbec nic se neděje. Stromeček vyvážete ke kůlu, já používám desítku až dvanáctku drát do betonu, přivážete osmičkovým úvazkem, zabrání se tím případnému zlomení stromku v místě zaškrcení poryvem větru. Zaškrcení se ve velmi krátké době srovná. Ještě bych dodal-k odstraňování obrostu, používejte nůž, vyříznete obrost i s větevním kroužkem, takže to tam nebude obrážet, nebudete mít na kmínku nepěkné boule, rána po noži se rychle zahojí a budete mít pěkný hladký kmínek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.38 (?), 16.2.2020 17:17

Dobrý den. Nic se neděje, po letošní vegetaci to nebude ani znát. Je u toho stromků opěrný kůl? Bál bych se totiž zlomení v tomto místě v případě silného větru. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 30.83 (?), 16.2.2020 17:59
Ďakujem pán Stanislaw. Budem veľmi rád ak to tak bude. Mali ste už podobný problém?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kudibal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 179.91 (?), 16.2.2020 19:56

Pro zajímavost.  Zapomněl jsem uvolnit úvazek na větvičce při tvarování jabloně. Tohle je fotka z 11/2018.  Vypadá to drsně. Větev na pohled vůbec netrpěla slabým vývinem. Vůbec mi to nedošlo.  Dneska už je postižené místo zotavené a skoro se nedá poznat, kde to bylo. Čerstvou fotku bohužel nemám. EDIT:  Přidal jsem fotku z května 2019.


Větvička 30.5.2019
Větvička 30.5.2019
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.38 (?), 16.2.2020 20:20

Asi každý, kdo pěstuje stromky něco podobného měl, tedy i já. Ale mě zahrady živily a tak jsem měl celou sbírku zaškrcených větví jako ukázky. Jak ovocných, tak i jehličnatých stromků. Bylo zajímavé, že jsem viděl jen malinko případů, kdy ten stromek skutečně uhynul. Ale hodně těch, kdy ten vázací materiál zarostl a stromek vegetil dál. Jen hrozilo to vylomení, o kterém jsem už psal, protože to místo bylo poškozené. Ale v tom vašem případě je to naprostá maličkost. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 30.83 (?), 16.2.2020 20:44
Ďakujem vám za odpovede. Teraz už môžem byť v pohode. Veľmi ma to hnevalo že som urobil takú chybu a bál som sa že sa to nebude dať napraviť a stromček odpíšem. Ešte raz ďakujem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika