Pozdní odrůdy meruněk



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 28.199 (?) 
14.10.2020 10:47, zobrazeno: 23148x

Ahoj máte nějaké zkušenosti s pozdníma meruňkama dozrávajícíma cca srpen až začátek září?

To že jim v tu dobu konkuruje jiné ovoce a hodí se jen do teplých oblastí je mi jasné. Spíš se mi jedná o hodnocení citlivosti na hnilobu plodů, poškození různým hmyzek, kosama, atd. Zahrada je veliká a nějaká "specialita" není nikdy na škodu - jen bych se nerad díval každý rok třeba na plnou zen hnijících plodů...
 

Klidně i osobní zkušenost, prostor mám i pro víc kusů. Cílím na různé Sireny, Soma, Anegaty, Congaty, Hialy,...

Díky za každou zkušenost

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 41.164 (?), 18.10.2020 19:56

Pestujem augustovú Farbaly a septembrovú Fardao.Obe neskoršie kvitnú, tohto roku mi ako jediné prežili jarné mrazy.Farbaly však v tomto vlhkom roku bola veľmi napadnutá moniliózou plodov, za daždivého počasia je mimoriadne náchylná na hnilobu v období dozrievania... Fardao napadnuté nebolo.Takže tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 19.10.2020 14:52

Díky za Váš příspěvek. Já jsem se nechal odradit falešnou Farbaly, takže z pozdních nemám nic. Šel bych do toho Farhialu, kdyby nezmizel z prodeje. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 41.164 (?), 21.10.2020 22:24

Petře rado sa stalo, ak viem rád sa podelím so svojimi skúsenosťami.S Fardao som spokojný, tohto roku mi posledné plody zostali na strome vidieť do začiatku Říjena, plody boli sladké, tvrdej konzistencie.Farbaly ma sklamala, skoro všetko zhnilo.Namiesto nej by bolo možno treba skúsiť tiež srpnovú Congat, píšu o nej, že zatím moniliózou napadnutá nebola... no netreba zas všetkému čo píšu veriť... takže tak.Zdravím Juraj z Trebišova.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 23.10.2020 14:53

FARDAO i FARHIAL bych bral, ale nejsou k mání. Moje chyba, protože jsem o velmi pozdní meruňky nejevil zájem. Stromky se určitě časem zase v prodeji objeví. Bral bych vyloženě až zářiové odrůdy. Do Anegátů a Kongátů se mně taky moc nechce, možná i kvůli vyšší ceně. Ale hlavně tady čtu chválu na ten Farhial a teď i Fardao. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 29.10.2020 10:25

Pan Alexandr by mohl poreferovat o pozdní meruňce Bergecot, která by měla zrát 4 týdny po Bergeronu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 12.103 (?), 29.10.2020 13:03
Bohužiaľ vrúbľe Bergecotu sa my na jar neujali, skúsim ich znova zohnať v zime.Chllapík ktorý my ich poslal napísal o nej že dozrieva 3 týždne po Bergerone, ale že asi nie je až taký chutný.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.226 (?), 18.11.2020 12:23

kechpchar sklizime v září,  někdy i v říjnu, je zajimavost, ale sezona meruněk je červenec

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 28.12.2020 14:07

Jen připomínám, že se v prodeji přece jen objevily nějaké velmi pozdní meruňky na "zimní uskladnění". Například Fardao a Farclo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.23 (?), 14.2.2021 11:28

Děkuji Petře za připomenutí. Fardao jsem dnes objednal a jsem na ni hodně zvedavý. Leskoru, která u mě zarodila pouze jednou (za pět let) jsem naopak vykopal.

Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika