Pozdní odrůdy meruněk



Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 64.44 (?)
22.3.2022 10:16

U mna je Fardao v kvitnuti najviac pozadu.  Ostatne uz kvitnu a u neho vidno len zatial bielu capicku :-). Aj vedla v susednych zahradach co su stare stromy 30 rokov a viac,  tak uz kvitnu.

Fardao
Fardao
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 27.53 (?), 22.3.2022 6:20
Mám Fardao ze stejného zdroje jako Vy, a “kosilku” ještě neukazuje. Zdenek brněnsko.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 64.44 (?), 22.3.2022 10:16

U mna je Fardao v kvitnuti najviac pozadu.  Ostatne uz kvitnu a u neho vidno len zatial bielu capicku :-). Aj vedla v susednych zahradach co su stare stromy 30 rokov a viac,  tak uz kvitnu.

Fardao
Fardao
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 64.44 (?), 22.3.2022 10:23

Fardao je v v kvitnuti najviac pozadu. Ostatne uz kvitnu a unho je vidno len bielu capicku :-). Tsunami a Totem, ten vypada ze to ciastocne schytal, ale este nemali urodu tak neviem posudit pravost. Rano bolo v aute -3 stupne.

Co su vedla v zahradach marhule stare 30 a viac rokov (predpokladam ze to budu madarske), tak uz vsetky kvitnu

Peter.


Fardao2
Fardao2
Totem
Totem
Tsunami
Tsunami
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 22.3.2022 10:31

Díky za odpovědi. Uvidíme, když tak pošlu reklamaci i na tu broskvoň Lolita. Pane Peter.pe, nezapomeňte nás potěšit fotkami raného celočerveného Totemu, až bude zralý. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 64.44 (?), 22.3.2022 11:47

Je to este mlady stromcek, tak ak sa bude dat tak jeden plodik necham :-),  nech aj ja viem ci to nieje nejaka zamena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 81.144 (?), 17.2.2021 9:27

Nejpozdnější mám Bergeron a ze skušeností vím, že proti jarním mrazíkům v květu je odolnější. Ráda přeplozuje, potřebuje probírku, aby byla pěkná velikost a hlavně chut plodů. Jen kdyby plody v posledních letech tak moc neplesnivěly...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 17.2.2021 12:28

Není Brněnsko jako Brněnsko. Nedaleko Brna má pán zázračný kopec (400 m.n.m), kde mu nikdy meruňky nezmrznou. Asi vykonám na ten koupec pouť a vykropím ho svěcenou vodou, na počest, že tak dobře chrání ty meruňky. Je to svatý meruňkový kopeček. Co se týče Leskor, tak ty na Východolabské tabuli většinou jsou. Alespoň u mě. Minulý rok také něco bylo, tak na košt, ale nebylo toho moc. Pozdní meruňky nevím. Původně jsem o ně zájem neměl, zvlášť po falešné Farbaly, tak uvidíme. Měl bych mít zasazený pravý Farhial, Farclo, to Fardao bude z e-shopu, takže sázka do loterie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 44.23 (?), 18.2.2021 19:56
Jasné, 210 m.n.m. v dolině takže se tam mráz drží. Soused měl na dvou pětiletých merunkach jeden plod. Jinak vím ze podstupují riziko a Fardao nakonec nemusí být Fardao. Navíc cena včetně poštovného taky nic moc. No uvidíme. Ať vám to roste :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 44.23 (?), 28.3.2021 17:06
Tak Fardao ze zahradnictví Spomyšl dorazilo. Bohužel ale v bídném stavu. 3 hlavní kořeny ze 4 byly zlomené u kmínku, spodní část byla rozstipnuta na půl. Nafotil jsem to a poslal jako reklamaci, s tím, zě chci nový stromek. Do týdne mě kontaktovali e-mailem s omluvou a zaslali nový stromek. Kořenový systém byl ukázkový, sice špičák ale to nevadí. Za mě tedy palec hore. Teď aby stromek dobre zakorenil a Fardao bylo Fardao.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 28.3.2021 17:57

Já jsem si objednal nějaké stromky ze Spomyšle už začátkem prosince. Stromky začali posílat od začátku března a v půlce března mně psali, že je přede mnou ještě hodně objednavatelů, takže musím posečkat. To jen dokresluje obrovský zájem o sromky z tohoto e-shopu. Stromky už dorazily. Fardao bylo z těch levnějších a to na meruňkovém semenáči s hodně chabým kořenovým systémem. U těch dražších meruněk byl naopak až neuvěřitelně bohatý kořenový systém u podnože wawit i St.Julien. Jsou to i pěkné, silné stromky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika