Pozdní odrůdy meruněk



Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 64.44 (?)
22.3.2022 11:47

Je to este mlady stromcek, tak ak sa bude dat tak jeden plodik necham :-),  nech aj ja viem ci to nieje nejaka zamena

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 27.53 (?), 22.3.2022 6:20
Mám Fardao ze stejného zdroje jako Vy, a “kosilku” ještě neukazuje. Zdenek brněnsko.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 64.44 (?), 22.3.2022 10:16

U mna je Fardao v kvitnuti najviac pozadu.  Ostatne uz kvitnu a u neho vidno len zatial bielu capicku :-). Aj vedla v susednych zahradach co su stare stromy 30 rokov a viac,  tak uz kvitnu.

Fardao
Fardao
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 64.44 (?), 22.3.2022 10:23

Fardao je v v kvitnuti najviac pozadu. Ostatne uz kvitnu a unho je vidno len bielu capicku :-). Tsunami a Totem, ten vypada ze to ciastocne schytal, ale este nemali urodu tak neviem posudit pravost. Rano bolo v aute -3 stupne.

Co su vedla v zahradach marhule stare 30 a viac rokov (predpokladam ze to budu madarske), tak uz vsetky kvitnu

Peter.


Fardao2
Fardao2
Totem
Totem
Tsunami
Tsunami
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 22.3.2022 10:31

Díky za odpovědi. Uvidíme, když tak pošlu reklamaci i na tu broskvoň Lolita. Pane Peter.pe, nezapomeňte nás potěšit fotkami raného celočerveného Totemu, až bude zralý. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 64.44 (?), 22.3.2022 11:47

Je to este mlady stromcek, tak ak sa bude dat tak jeden plodik necham :-),  nech aj ja viem ci to nieje nejaka zamena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 81.144 (?), 17.2.2021 9:27

Nejpozdnější mám Bergeron a ze skušeností vím, že proti jarním mrazíkům v květu je odolnější. Ráda přeplozuje, potřebuje probírku, aby byla pěkná velikost a hlavně chut plodů. Jen kdyby plody v posledních letech tak moc neplesnivěly...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 17.2.2021 12:28

Není Brněnsko jako Brněnsko. Nedaleko Brna má pán zázračný kopec (400 m.n.m), kde mu nikdy meruňky nezmrznou. Asi vykonám na ten koupec pouť a vykropím ho svěcenou vodou, na počest, že tak dobře chrání ty meruňky. Je to svatý meruňkový kopeček. Co se týče Leskor, tak ty na Východolabské tabuli většinou jsou. Alespoň u mě. Minulý rok také něco bylo, tak na košt, ale nebylo toho moc. Pozdní meruňky nevím. Původně jsem o ně zájem neměl, zvlášť po falešné Farbaly, tak uvidíme. Měl bych mít zasazený pravý Farhial, Farclo, to Fardao bude z e-shopu, takže sázka do loterie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 44.23 (?), 18.2.2021 19:56
Jasné, 210 m.n.m. v dolině takže se tam mráz drží. Soused měl na dvou pětiletých merunkach jeden plod. Jinak vím ze podstupují riziko a Fardao nakonec nemusí být Fardao. Navíc cena včetně poštovného taky nic moc. No uvidíme. Ať vám to roste :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 44.23 (?), 28.3.2021 17:06
Tak Fardao ze zahradnictví Spomyšl dorazilo. Bohužel ale v bídném stavu. 3 hlavní kořeny ze 4 byly zlomené u kmínku, spodní část byla rozstipnuta na půl. Nafotil jsem to a poslal jako reklamaci, s tím, zě chci nový stromek. Do týdne mě kontaktovali e-mailem s omluvou a zaslali nový stromek. Kořenový systém byl ukázkový, sice špičák ale to nevadí. Za mě tedy palec hore. Teď aby stromek dobre zakorenil a Fardao bylo Fardao.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 28.3.2021 17:57

Já jsem si objednal nějaké stromky ze Spomyšle už začátkem prosince. Stromky začali posílat od začátku března a v půlce března mně psali, že je přede mnou ještě hodně objednavatelů, takže musím posečkat. To jen dokresluje obrovský zájem o sromky z tohoto e-shopu. Stromky už dorazily. Fardao bylo z těch levnějších a to na meruňkovém semenáči s hodně chabým kořenovým systémem. U těch dražších meruněk byl naopak až neuvěřitelně bohatý kořenový systém u podnože wawit i St.Julien. Jsou to i pěkné, silné stromky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika