Plumcot



Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 143.106 (?)
3.4.2012 21:38

Pane Laďo v jake nadmorske vysce ty krizence pestujete?Ja letos koupil Daple Dandy, Melitopolski a asijske Superior a Angeleno... bude to pokus v 365 mnm.Taky zkousim zlutou afasku, ale nevim co s ni vyleze, kazdy o ni pise neco jineho.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 180.230 (?), 23.2.2010 15:47, zobrazeno: 17020x

Existuje mnoho těchto kříženců švestky a meruňky s různou kvalitou plodů. Pochlubte se svými výpěstky!

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 123.179 (?), 16.2.2011 13:21

Zahradnictví Kruh prodává dva křížence, Meruňka x mirabelka a meruňka x švestka. (plum x apricot =plumcot)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 16.2.2011 20:11

No zatím, co jsem se dočetla, tak to má dost malé plody a potřebuje to jako opylovače švestku. Také jsem totiž o tom začla uvažovat, ale nakonec jsem od toho upustila.         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.135 (?), 24.3.2012 22:46

Dobrý den, má dva přížence, každý jiný. Jeden je letos třetí rok a jeden druhý. Třiletý má označení Sussincocco Pisa a dvouletý je Melitopolský. Sussincocco Pisa měl loni dva plody (asi 6 květů) letos má silně nasazeno na květ. Jak je to s opylováním nemůžu zodppvědně potvrdit, protože z jedné strany je meruňka a z druhé švestka. Plod byl chutný, sladký něco mezi rynglí a meruňkou, pecka jako malá meruňková. Velikost asi 3,5 cm. Foto plodu přikládám.  Doufám, že se to zobrazilo. Pokud ne a má někdo zájem můžu poslat i letošní foto, které budu pořizovat, popřípadě další zkušenosti s těmito ovocnými dřevinami.

Laďa

Sussincocco Pisa
Sussincocco Pisa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 224.51 (?), 24.3.2012 23:36

Okrem krížencov mirabelky či slivky s marhuľou sa v Kalifornii, južnej Európe a Austrálii pestujú krížence japonských sliviek a plumcotov. Príkladom sú odrody Dapple Dandy, Flavor Queen, Flavor Supreme. A že tieto novinky nerodia žiadne prťavé guličky, ale plody o hmotnosti až 150 g, o tom svedčí napr. video. Cukornatosť dosahujú okolo 19% Brix. Škoda, že do stredoeurópskych predajní tieto novinky ešte nedorazili.sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 25.3.2012 11:13

No... páliť by sa z toho dalo wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10156) - 70.240 (?), 25.3.2012 13:41

Velmi lákavá, pevná struktura dužniny plodů. Určitě lákavější, než u plodů sousedova křížence broskve a švestky, s celkem příjemnou chutí, ale blátivou, neodlučitelnou dužninou. U těch plodů na videu je možná dužnina taky neodlučitelná od pecky, ale alespoň má pevnou strukturu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 143.106 (?), 3.4.2012 21:38

Pane Laďo v jake nadmorske vysce ty krizence pestujete?Ja letos koupil Daple Dandy, Melitopolski a asijske Superior a Angeleno... bude to pokus v 365 mnm.Taky zkousim zlutou afasku, ale nevim co s ni vyleze, kazdy o ni pise neco jineho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10156) - 70.240 (?), 3.4.2012 21:54

"Go" Dapple Dandy "Go". Paľo jí udělal dobrou reklamu. Já jsem zareagoval se zpožděním, takže jsem prozatím "utřel nos."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.135 (?), 7.4.2012 23:36

Zdravím. Zahradu mám asi 250 m.n.m. Ted se dívám na webu a chci objednat ještě další odrůdy na odzkoušení. Podařilo se mi najít Flavor Supreme, Flavor Queen a Dapple Dandy, navíc za cenu víc než zajímavou. Tak jakmile mi prodejce odepíše, tak bych to chtěl hned objednat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika