ošetření a hnojení před zimou



romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 102.18 (?)
12.9.2008 12:14

Ale já rovněž v zimě stromy nezalévám. Možná jsem to nenapsala úplně srozumitelně, dotaz byl "před zimou", takže teď dle potřeby a sil stromy občas zavlažím. Pokud je v zimě sníh, rovněž ho přihazuju ke stromům-taky dle sil-a docela dost. Tvořím "kužel" kolem kmenu. Po oteplení taje pomalu a stačí se voda vsakovat přímo do půdy kolem stromů. Taky to zpomalí rašení-to mám vyzkoušené. Takže zalívání stromů v zimě "nebrat". M.R.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 17.12 (?), 11.9.2008 9:04, zobrazeno: 13589x

Jak ošetřit a popřípadě pohnojit před zimou meruňku, aby příští rok měla dobrou úrodu a byla zdravá (zjara neuschla),  díky Marie

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 11.9.2008 11:11

Na podzim přidávám ke všem stromkům a keřům jen kompost.  Hnojím až na jaře, aby se přes zimu neodplavily některé živiny obsažené v hnojivu.   (Už se tu o tom psalo).     Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 77.116 (?), 11.9.2008 12:58

Dělám to stejně jako Daniela. Jen bych za sebe ještě přidala, že je na zvážení každého, podle místních podmínek, zda občas nepřidá některým stromům zálivku. Mám zde skutečně dost sucho a stromy občasnou dávku vody navíc-ne pouze z nebe-přivítaly. Na některých, myslím, díky tomu nedošlo k zasychání větví nebo nových pupenů. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 12.9.2008 0:28

Pokud je strom již zakořeněný, tak v zimě nezalévám - nechávám je odpočívat.  Teprve na jaře, když přestanou mrazy, tak je probouzím několika vědry vody a pak přihnojuji.  Zdravím -Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 12.9.2008 8:19

Taky v zimě stromy nerozmazluju. Když odněkud odhrabu sníh, přihodím ho pod stromky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 102.18 (?), 12.9.2008 12:14

Ale já rovněž v zimě stromy nezalévám. Možná jsem to nenapsala úplně srozumitelně, dotaz byl "před zimou", takže teď dle potřeby a sil stromy občas zavlažím. Pokud je v zimě sníh, rovněž ho přihazuju ke stromům-taky dle sil-a docela dost. Tvořím "kužel" kolem kmenu. Po oteplení taje pomalu a stačí se voda vsakovat přímo do půdy kolem stromů. Taky to zpomalí rašení-to mám vyzkoušené. Takže zalívání stromů v zimě "nebrat". M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 4.187 (?), 21.9.2008 12:05

Je to hezké ale ten dotaz byl i na hnojení a o tm zde není ani řádka.Václav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 21.9.2008 12:33
Pane Václave, o hnojení píši hned v mém prvním příspěvku - stromy vždy hnojit až na jaře! Přes zimu by totiž voda odplavila některé složky hnojiva a stromu by nezbylo téměř nic. Zdravím – Daniela.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.187 (?), 21.9.2008 13:01

Děkuji pěkně, ale já bych chtěl vědět jakým hnojivem! Děkuji Václav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 21.9.2008 13:35

Vždyť píše že kompostem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika