Orangered



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
                     
host - 234.124 (?) 
23.1.2022 18:33

Zemědělská velkovýroba produkuje tolik fungicidně ošetřovaných potravin, že si s tím už hlavu nelámu. Ty z dovozu na tom jsou ještě hůř.

Preto treba sadiť odrody ktoré fungicídnu ochranu nepotrebujú.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 23.1.2022 18:54

Pravdu máte v tom, že je treba sadiť, aby bylo o čem se baviť. Jinak, já fungicid na ochranu proti moniliové hnilobě můžu použít a nemusím. Záleží na tom, jak se rozhodnu. Likvidovat například Oullinskou renglódu kvůli její velké citlivosti na moniliovou hnilobu, nebudu. Protože se ukazuje, že je to asi nejvíce ceněná odrůda mezi renglódami. Se Zelenou ringlotou jsem u nás doma nepochodil.sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.15 (?), 31.1.2022 22:18

Pan Juraj z TV v čom prevyšujú Tsunami, Bergeval, Bergarouge marhulu Orangered?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 29.6.2022 15:57

Pokračuji ve chvalozpěvech na ORANGERED a nevím jak připodobnit ten úžasný chuťový zážitek s letošními plody této výjimečné sorty. I když, jak si můžete v tomto vlákně všimnout, plody nevybarvují do červena, jako tomu bylo v prvních letech po výsadbě, chuť je famózní, lahodná, zvláště, když je plodů málo, kdy je mnohem plnější než při velkém množství plodů, kdy až na první zralé plody postupně fádněla. Upřimně řečeno jsem takový sladký koncert nečekal. Je to letos svátost, nikoliv oltářní, ale meruňková. Není takové posvícení každý rok. Určitě ne u této odrůdy.

Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 1.7.2022 12:48

Poslední Orangeredy. Zvláště ten plod vyfocený s Leskorou byl famózně delikatesní. Před takovými meruňkami smekám. 

Orangered a Leskora
Orangered a Leskora
Orangered a Leskora
Orangered a Leskora
Orangered a Leskora
Orangered a Leskora
Orangered a Leskora
Orangered a Leskora
Orangered
Orangered
Leskora
Leskora
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 1.7.2022 13:09
Já už jsem ochutnal Pinkcot a jsou chutné, utčitě jim pomohla důkladná protrhávka. Lejuna a Leskora nemají konkurenci, tak se někdy nevydaří ani Madarka. Ale hodnocení mohou být zavádějící, je rozdíl mít pár plodů na jedné větvi a nebo mladých nově vasazených stromečkách a nebo plný velký strom. Hledat chutě VP a jiné klasiky u meruněk ze zahraničí je někdy zbytečná námaha. I v odborných publikacích se uvádí, že plody jsou od našich poměrů odlišné. Mně to ale nevadí, protože nepotřebuju aby všechno chutnalo na jedno brdo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 2.7.2023 16:00

Začaly padat plody Orangeredu. 

Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 2.7.2023 16:16

Kde jsou ty časy, když Orangered byl z větší části červený (viz, fotky ve vlákně). Možná, že je to tím, že plody zrají v posledních letech dříve a nestihnou tolik vybarvit. Normálně zrával kolem 10.7..Chuť je lahodná, ale ne tak výrazně meruňková jako u Leskor. Já té chuti občas říkám meruňkovo-mrkvový koncentrát. Jedná se totiž o odrůdu se sníženým množstvím kyselin, proto možná ta specifická chuť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 4.7.2023 21:03

Jeden plod Orangered na přiroubované haluzi přežil, tady je zatím tvrdý. MH

Orangered
Orangered
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika