Odrůdy meruněk



host - 65.69 (?)
19.3.2014 12:13

Na Valašsku v 400m n.m. pěstuji meruňku Leskoru.Zatím OK.Koupil jsem ji v Arbii Malenovice před sedmi lety. Teď je z ní už pořádný strom vysoký skoro 6m. Mám ještě Lealu, ale ta má teprve 1 rok.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 12.3.2013 18:23

Ahoj Milane, taky jsem koupil ten meruňkový zázrak na myrobalánu.Pospíšil jsem si, hned jak jsem ho tam spatřil, aby pro velký zájem nezmiznul, tak jako v minulosti na tom samém místě Lemeda, která se už později neobjevila.Ale asi mají toho Tomcotu více, když jim zbyl v prodeji i na jaře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.142 (?), 13.3.2012 21:27

Asi před 50 lety na zahrádkářském kursu nás učili, že na slivoňové podnoži prospívají meruňky v těžkých půdách, ale snáze podléhají mrtvici (apoplexii), do písčité půdy jedině semenáč. Toho se držím a funguje to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 13.3.2012 22:45

Je to možné... ja tento rok idem vykopať 2 Veľkopavlovické, asi 15rokov staré... konáre odchádzajú, plody sprchnu alebo zhniju na strome... inak je to časť záhrady, kde mi vymokla čerešnička... takže to môže byť pôdou... Ssused, starý praktik, marhule vždy štepil na belicu (žltá slivka).Vraj to zaručuje mrazuvzdornosť a celkovú odolnosť... dával to do výšky tak 1,50-1,80

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 15.3.2013 8:41

Pane Rosto Slaviku jake mate zkusenosti s podnozema pod merunku v nasi oblasti a jake odrudy se Vam dari pestovat? Mam merunky prvnim rokem na semenacich... coz byla chyba, ale doufam, ze nejaky rok vydrzi.Letos budou i kvest, tak necham i nejaky ten kousek na zkousku..pokud bude pocasi tomu naklonene.Vybral jsem si Harcot a Harogen...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 63.128 (?), 15.3.2014 13:21

V chuti nenahraditelné?Nesouhlasím, mám Leskoru -chuťově naprosto skvělá!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 130.101 (?), 17.3.2014 15:31

Zdravím, má niekto skúsenosti s pestovaním odrody Wczesna z Morden? Mala by byť veľmi odolná proti mrazom (v dreve i v kvete). V Polsku je preto hojne rozšírená. Je samoopelivá. Slovenský predajca hovorí, že plody sú stredne šťavnaté, mierne aromatické a vraj veľmi sladké. No podľa poľského zdroja sú len priemernej chuti. Ako to je? Sú ozaj sladké?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 125.240 (?), 17.3.2014 17:12

Zdravím všechny příznivce meruněk. Chci se zeptat, jsou meruňky samosprašné a existuje odrůda, která by se mohla s úspěchem pěstovat na Valašsku ve 450-ti m n. m.? Všem předem děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 200.142 (?), 17.3.2014 18:37

Většina meruněk je samosprašných, ale najdou se i cizosprašné (Goldrich) či částečně samosprašné (mám dojem že Pinkcot). No záleží, zda budete mít meruňku na chráněném stanovišti či nikoliv. Kdyby jste ji měl např. od severu krytou zdí nebo budovou, tak nevidím důvod, proč by jste nemohl nějakou odolnější odrůdu pěstovat. Ale záleží na stanovišti, orientaci, půdních podmínkách atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 125.240 (?), 18.3.2014 18:18

Ano, byla by krytá ze severu rodinným domem. Ještě zbývá najít tu samosprašnou odrůdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 65.69 (?), 19.3.2014 12:13

Na Valašsku v 400m n.m. pěstuji meruňku Leskoru.Zatím OK.Koupil jsem ji v Arbii Malenovice před sedmi lety. Teď je z ní už pořádný strom vysoký skoro 6m. Mám ještě Lealu, ale ta má teprve 1 rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika