Odrůda Meruňky Leala



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 95.84 (?) 
10.1.2012 21:34

Pro 0.146:

40 cm zeminy je pěkná vrstva. Přesto by bylo dobré vykopat jámu 1x1x0,5m, jíl ze dna vyhodit a nahradit lepší zeminou s hnojem nebo kompostem. Když prorazíte jíl na dně, nebudou se vám kořeny nikdy topit ve vodě. Zelená ryngle bude dobrá, pokud není půda suchá, ale spíše vlhčí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 163.208 (?), 11.1.2012 8:56

Pán Mimmo, pochopil som pána Radasa tak, že má 40 cm dobrej zeminy a až pod ňou íl. Suchého ílu by som sa nebál, korene si prerazia cestu. Horšie je to s mokrým ílom, tam hrozí asfyxia koreňov. Aj preto je lepšie mať marhuľový sad na svahu- spodná voda odteká z horizontu, kam podľa druhu podpníka zasahujú korene. Z veselských odrôd by som z hľadiska mrazuodolnosti a dobrého zdravotného stavu volil Vesprimu, z hľadiska chuti Veminu alebo Veselku. Vemina má o niečo lepšiu mrazuodolnosť ako Veselka a je údajne sladšia.  Paľo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.146 (?), 11.1.2012 13:21

Díky za reakce, pro doplnění je to na mírném svahu, takže ta voda po tom jílu asi stéká dolů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.216 (?), 10.1.2012 22:16

Vehardu musí zhodnotit ten, komu už rodila. Já Vám to mohu říci nejdříve v roce 2013. O Vehardě psalo více pěstitelů. Mimo jiné i pan Boštička, který veselské odrůdy kdysi srovnával s meruňkami s Escande a dopadly u něj lépe z hlediska chuti. Myslím, že uváděl Vehardu a Veselku, ale musel by jste si to dohledat. Zadejte si do vyhledávání Vehardu a určitě se k tomu dopracujete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 134.38 (?), 11.1.2012 7:37

Vďaka za odpoveď. Myslel som si, že ju pestujete už dávnejšie. Hodnotenia na fóre som si už samozrejme prečítal dávnejšie, bol som však zvedavý na Váš názor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 100.20 (?), 11.1.2012 15:40

VEselské odrůdy nebyly a nejsou nikde v okolí k sehnání. Maximálně ty LEdnické. V tomto směru pomohl až Prodej stromků cz. U Vehardy se uvádí chuť jako nakyslá až navinulá. Pokud by to bylo podobné jako u Goldrichu, kde plody zůstávají dlouho protivně kyselé a až po změknutí je chuť přijatelná, tak by to žádná "výhra" nebyla. Jsem na to sám docela zvědavý. Paľo doporučuje i jiné veselské odrůdy. Otazník zůstává u Velbory, která je někým hodnocena jako výborná a někým jako průměrná. Vesprima taktéž. Zajímalo by mě srovnání někoho, kdo má Goldrich i Vehardu a může jejich kyselost porovnat. A co Vy? Jak jste s Vehardou spokojen? O veselské odrůdy jsem se začal zajímat více po přečtení příspěvku od pana Boštičky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 134.38 (?), 12.1.2012 8:48

Veharda mi zatiaľ nerodila. Bol to taký výber naslepo. Pôvodne som mal v pláne kúpiť Kioto, príp. Pinkcot ale nakoniec som zobral to, čo v obchode zostalo (kupoval som neskoro na jar). Moc mi to nevadilo, pretože som mal v pláne neskôr vysadiť ešte jeden strom, no u nás sa marhuliam už veľmi nedarí, tak som sa nakoniec rozhodol, že jedna marhuľa stačí. Keď zarodí (za rok, dva) dám vedieť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.245 (?), 11.1.2012 18:39

Pestovatel z Francuzka Escande.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 45.3 (?), 11.1.2012 22:06

Skvělé, pokud by se za touto reklamou skrývala i kvalita plodů. Trochu mně to připomíná německé švestky začínající jménem TOP... Stále sázím nové, ale výsledky zůstávají za očekáváním. Ale až budou k mání Topking a Topfive, tak je stejně zase koupím. Tomu se říká neukojitelná zvědavost. Anebo tvrdohlavost. Člověk se nepoučí a oni dělají dobrý marketing. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.245 (?), 12.1.2012 17:48

To maš pravdu borče pozri si Rakuskych stranku kde sa venuju zachovaniu starich odrod merunek, slivoni a inich odrod vo vyške 800m nad morom je to kusok od českej republiky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika