Odrůda Meruňky Leala



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.216 (?)
10.1.2012 22:16

Vehardu musí zhodnotit ten, komu už rodila. Já Vám to mohu říci nejdříve v roce 2013. O Vehardě psalo více pěstitelů. Mimo jiné i pan Boštička, který veselské odrůdy kdysi srovnával s meruňkami s Escande a dopadly u něj lépe z hlediska chuti. Myslím, že uváděl Vehardu a Veselku, ale musel by jste si to dohledat. Zadejte si do vyhledávání Vehardu a určitě se k tomu dopracujete.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 95.84 (?), 10.1.2012 21:34

Pro 0.146:

40 cm zeminy je pěkná vrstva. Přesto by bylo dobré vykopat jámu 1x1x0,5m, jíl ze dna vyhodit a nahradit lepší zeminou s hnojem nebo kompostem. Když prorazíte jíl na dně, nebudou se vám kořeny nikdy topit ve vodě. Zelená ryngle bude dobrá, pokud není půda suchá, ale spíše vlhčí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 163.208 (?), 11.1.2012 8:56

Pán Mimmo, pochopil som pána Radasa tak, že má 40 cm dobrej zeminy a až pod ňou íl. Suchého ílu by som sa nebál, korene si prerazia cestu. Horšie je to s mokrým ílom, tam hrozí asfyxia koreňov. Aj preto je lepšie mať marhuľový sad na svahu- spodná voda odteká z horizontu, kam podľa druhu podpníka zasahujú korene. Z veselských odrôd by som z hľadiska mrazuodolnosti a dobrého zdravotného stavu volil Vesprimu, z hľadiska chuti Veminu alebo Veselku. Vemina má o niečo lepšiu mrazuodolnosť ako Veselka a je údajne sladšia.  Paľo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.146 (?), 11.1.2012 13:21

Díky za reakce, pro doplnění je to na mírném svahu, takže ta voda po tom jílu asi stéká dolů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.216 (?), 10.1.2012 22:16

Vehardu musí zhodnotit ten, komu už rodila. Já Vám to mohu říci nejdříve v roce 2013. O Vehardě psalo více pěstitelů. Mimo jiné i pan Boštička, který veselské odrůdy kdysi srovnával s meruňkami s Escande a dopadly u něj lépe z hlediska chuti. Myslím, že uváděl Vehardu a Veselku, ale musel by jste si to dohledat. Zadejte si do vyhledávání Vehardu a určitě se k tomu dopracujete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 134.38 (?), 11.1.2012 7:37

Vďaka za odpoveď. Myslel som si, že ju pestujete už dávnejšie. Hodnotenia na fóre som si už samozrejme prečítal dávnejšie, bol som však zvedavý na Váš názor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 100.20 (?), 11.1.2012 15:40

VEselské odrůdy nebyly a nejsou nikde v okolí k sehnání. Maximálně ty LEdnické. V tomto směru pomohl až Prodej stromků cz. U Vehardy se uvádí chuť jako nakyslá až navinulá. Pokud by to bylo podobné jako u Goldrichu, kde plody zůstávají dlouho protivně kyselé a až po změknutí je chuť přijatelná, tak by to žádná "výhra" nebyla. Jsem na to sám docela zvědavý. Paľo doporučuje i jiné veselské odrůdy. Otazník zůstává u Velbory, která je někým hodnocena jako výborná a někým jako průměrná. Vesprima taktéž. Zajímalo by mě srovnání někoho, kdo má Goldrich i Vehardu a může jejich kyselost porovnat. A co Vy? Jak jste s Vehardou spokojen? O veselské odrůdy jsem se začal zajímat více po přečtení příspěvku od pana Boštičky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 134.38 (?), 12.1.2012 8:48

Veharda mi zatiaľ nerodila. Bol to taký výber naslepo. Pôvodne som mal v pláne kúpiť Kioto, príp. Pinkcot ale nakoniec som zobral to, čo v obchode zostalo (kupoval som neskoro na jar). Moc mi to nevadilo, pretože som mal v pláne neskôr vysadiť ešte jeden strom, no u nás sa marhuliam už veľmi nedarí, tak som sa nakoniec rozhodol, že jedna marhuľa stačí. Keď zarodí (za rok, dva) dám vedieť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.245 (?), 11.1.2012 18:39

Pestovatel z Francuzka Escande.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 45.3 (?), 11.1.2012 22:06

Skvělé, pokud by se za touto reklamou skrývala i kvalita plodů. Trochu mně to připomíná německé švestky začínající jménem TOP... Stále sázím nové, ale výsledky zůstávají za očekáváním. Ale až budou k mání Topking a Topfive, tak je stejně zase koupím. Tomu se říká neukojitelná zvědavost. Anebo tvrdohlavost. Člověk se nepoučí a oni dělají dobrý marketing. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.245 (?), 12.1.2012 17:48

To maš pravdu borče pozri si Rakuskych stranku kde sa venuju zachovaniu starich odrod merunek, slivoni a inich odrod vo vyške 800m nad morom je to kusok od českej republiky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika