Očkování meruněk a nektarinky



host - 168.81 (?)
5.6.2020 21:14

A ještě fotka zakořeňovaného řízku myrobalánu s očky meruňky, pod průhledným kbelíkem, zastínění cihla. Poroste? indecision JG

meruňkové očko na řízku myrobalánu
meruňkové očko na řízku myrobalánu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 29.43 (?), 1.4.2012 11:00

Dovoľte prosím otázku, je nejaký spôsob, pomocou ktorého sa dajú naočkovať očká z tenkých vrúbľov (5-6 mm) na ešte tenší podpník (3-4 mm?).  Mám v chladničke zopár vrúbľov broskyne a nektarinky, tak hľadám možnosť ako ich naočkovať na tenký semenáč broskyne. Kamarát Paľo mi vraví, že pokiaľ je vrúbeľ hrubší ako podpník, tak sa očkovať nedá. Myslím že má pravdu, len mi je ľúto vyhodiť tie vrúble. Tak hľadám a zisťujem, či predsa len nie je pre takýto prípad nejaký špeciálny postup. Ďakujem.

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.198 (?), 2.4.2012 0:05

To sa nedá. Na jar sa očká dobre ujímajú,  keď je teplo. V zime odumrú.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 11.4.2020 14:25

Loni v létě jsem očkoval (poprvé) 8 oček meruňky na myrobalán (na seříznutý stromek myrobalánu a kořenový výmladek). Do T řezu. Dnes všechna očka raší. JG

rašící očka meruňky na myrobalánu
rašící očka meruňky na myrobalánu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 5.6.2020 20:25

Chtěl bych navázat dnešními fotkami meruňkových výhonků na svůj minulý příspěvek. Všechna očka nějak raší. Nejdelší výhon je dlouhý asi 50 cm, druhý „zakousl“ v polovině srnec, oba se rozvětvují, dva výhonky opakovaně sežrali nějací zapřádači (ty jsou teď nepatrné) a dva výhonky přestaly zjara rašit a pokračují až teď (mají tak 5 cm).

Myslím si, že očkování meruňek se daří snadno a stojí za vyzkoušení. 450 m/m. JG

meruňková očka dnes
meruňková očka dnes
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 5.6.2020 21:07

Ještě druhá fotka trochu ze strany. JG

stejná očka ze strany
stejná očka ze strany
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 5.6.2020 21:14

A ještě fotka zakořeňovaného řízku myrobalánu s očky meruňky, pod průhledným kbelíkem, zastínění cihla. Poroste? indecision JG

meruňkové očko na řízku myrobalánu
meruňkové očko na řízku myrobalánu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 28.6.2020 11:59

Dnešní foto meruňkových "oček". Zakousnuté škůdci asi "100x" a přeci to pořád roste. 

Pro případné zájemce: Za cca měsíc bude správný čas. JG

očka meruňky na myrobalánu
očka meruňky na myrobalánu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 17.7.2020 15:15

Meruňka z myrobalánu svépomocí snadno a rychle. Za rok. Nyní největší šířka korunky více jak 150 cm a výška (z očka na vrchol) více jak 120 cm. Pán ze Slovenska výše píše: "V zime odumrú." Na Slovensku možná, na Vysočině 450 m/m dost pochybuji a proto se ptám: Pokvete na jaře? (odrůda KolJa) indecision JG

Meruňka z myrobalánu
Meruňka z myrobalánu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.1 (?), 17.7.2020 23:04

Patrně pokvete, ale taky bude neustále vyhánět myrobalánové vlky. Očkování myrobalánu v korunce znamená nikdy nekončící boj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 18.7.2020 9:19

„Patrně pokvete“. To je dobře. To se budu mít na co se těšit. smiley

O prorůstání nadzemní části myrobalánové podnože tu na stránkách psal vícekrát pan doktor Vysloužil. (připomínal zahrádkářům, dobře si to pamatuji) O této problematice vím. Mám s tímto vlastní zkušenost u slivoní. Ta je v podstatě dvojí.

První, na vlastním myrobalánovém kmínku (mám takto dvě slivoně). Nadzemní část myrobalánu vyžaduje nepřetržitě pravidelnou kontrolu a nejlépe vylámání rašících pupenů. Nejlépe už v zárodku. Po 2-3 letech se můj myrobalán takto v prorůstání úplně zklidnil (pod Lepoticí a Katinkou). Třeba letos jsem nenašel ani jeden rašící pupen (možná ani loni). Kontrolu i „ošetření“ dělám „pohlazením kmínku“ dlaní (jako součást svého „kochání se“). Zabere to jen pár vteřin kus/rok.

Druhá, nedaleko má (vlastně mněl) starý pán sad cca 30 „stromků“ různých odrůd švestek. Speciálně pořízené výpěstky, roubované v korunce. Na kmíncích zapletl pečlivě chráničky z pevného pletiva. Pak další péči o kmínky nepokládal za důležitou. Dnes „sad“ myrobalánových houštin. (za 5-6 let, smutné) JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika