Ochrana květů meruňky netkanou textilií



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
6.3.2021 18:41

U mě uhodil den "D" nebo spíše noc "N". A tak jsem postavil pomocí zemních vrutů ochrannou konstrukci, která by měla noční mrazík utlumit nebo zeslabit. Parafínovou svíci nemám. Do stanu jsem proto natáhl kabel a mám tam 50 litrovou nádobu na vodu. O půlnoci tam nanosím horkou vodu a zapnu ponorný vařič ve vodě nebo horkovzdušný ventilátor. 

Meruňkové květy
Meruňkové květy
Čtyřletý stromek
Čtyřletý stromek
Stavba
Stavba

"Stan"
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 168.103 (?), 2.3.2021 16:21

já jsem v 2019 vytvořil pod 15letou meruňkou svislou kruhovou zástěnu o prům. do 3m ze zakrývacích plachet a ve vnitřním prostoru jsem nechal na grilu prohořívat 3 velké hnědouhelné krbové brikety. Nad grill jsem ještě umístil vodorovně velký kus plechu pro větší rozprostření tepla v ohraničeném prostoru. Shora nad meruňkou nebyl žádný kryt. Přesto jsem, tehdy už centimetrové, plůdky uchránil, zatímco všechno za zástěnou při -2° totálně.zmrzlo. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.133 (?), 2.3.2021 17:54
To jste se asi narozdil ode mne vyspal. Já musel kolem kolečka celou noc šaškovat, ale výsledek stal za to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 2.3.2021 20:27

taky jsem toho moc nenaspal. Ale výsledek byl taky v létě vidět. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.53 (?), 5.3.2021 8:32

Dobrý den,

asi každého, kdo čte toto téma zajímá výsledek pana Vladimíra. Osobní zkušenost je nepřenositelná a třeba to bude fungovat. Všichni budem rádi když ano. Cíl máme všichni společný - uchránit budoucí úrodu.

Hledal jsem na internetu způsoby ochrany před mrazíky a našel jsem kamínka do sadů. Orchard heaters je nazývají. Zatím jsem je ale nevyzkoušel. Jsou na plyn nebo naftu, což není idální. Ale zdá se, že cesta výroby tepla a páry/kouře je ta správná. Viz předchozí dva příspěvky. Ty kolečka s mokrým dřevem - aby co nejvíce čmoudily - dávají smysl a jsou běžně dostupná.

Pro zajímavost jak takové kamínka vypadají v praxi dávám odkaz na jakousi farmu v US, kde používají dva druhy- plynové i naftové. Dokonce mají nad sadem jakousi vrtuli kterou rozhání studený vzduch.

Eagle Creek Orchard

Clean-Burning Propane-Fueled Orchard Heaters

Meruňkám zdar a mrazům zmar!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 5.3.2021 19:52

Zdarec.Nechci řešit různé ohradníky, zakrývací konstrukce které mají řešit ochranu před mrazy.Kdo má chuť a odhodlání nechť dělá.Myslím si však, že primární je zdroj tepla a podpůrné konstrukce mohou efekt jen zvýšit..Nezlobte se ale stále se ignorují parafinové svíce.Jednoduchá instalace a rychlé uvedení do provozní teploty, možnost vícero použití, neomezená doba skladování atd.Může snad za to pořizovací cena nebo zesměšňující příspěvky nezodpovědných lidí? Nechápu tu nedůvěru. Instalujete, zapálíte,zkontrolujete aby nedošlo k poškození chráněného stromu, nařídíte budík a můžete jít spát.Instalování a zprovoznění jedné svíce 5.minut a to přeháním.

Protimrazová kamna jsou naprodej už i u nás.Je to jakýsi nerezový plech který musíte smontovat a zdrojem tepla jsou dřevěné brikety. K dispozici na e-shopu OSLAVANu.Je tam i montážní video.Já teda zůstanu věrný parafinovým svícím pro jejích jednoduchost a mobilitu.Cenu neřeším.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 6.3.2021 18:41

U mě uhodil den "D" nebo spíše noc "N". A tak jsem postavil pomocí zemních vrutů ochrannou konstrukci, která by měla noční mrazík utlumit nebo zeslabit. Parafínovou svíci nemám. Do stanu jsem proto natáhl kabel a mám tam 50 litrovou nádobu na vodu. O půlnoci tam nanosím horkou vodu a zapnu ponorný vařič ve vodě nebo horkovzdušný ventilátor. 

Meruňkové květy
Meruňkové květy
Čtyřletý stromek
Čtyřletý stromek
Stavba
Stavba

"Stan"
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 6.3.2021 19:21

tak ať vám to vyjde.yes Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.242 (?), 8.3.2021 18:55
Ještě k tomu kolečku... Dnešní kolečka se dělají z tenkého plechu, takže před použitím kolečko něčím vypodložit. Vzhledem k tomu, že to naše kupovala moje paní, občas mi ráda připomene díru v něm. 😀
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 9.3.2021 18:31

Tak jak to vypadá v té BLR pod stanem, Jardo? Tady je zima jak v psírně a meruňky jsou zatím celkem v klidu. "Svítit" se jim v noci nechystám, až nastane den D. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 10.3.2021 20:11

Petře,
Chladno je všude. Dokonce i teplota v moři je pouhých +7st. Na drsném severu (Bulharska) jsme zažili v pondělí ráno -6,5st. Takže jsem sám musel zvýšit „cibulový index“ o jednu vrstvu oblečení. Ve stanu opatřeném zářičem 400W jsem naměřil 20 cm nad zemí -3st. Dokonce i voda, která byla o půlnoci horká, začala jemně namrzat. Stan není krytý zhora a prádlové kolíčky odolávají jen mírnému nočnímu vánku. Přes den fouká víc a fólie se uvolňují. Ale denní teploty šplhají až k 16st. Dnes sněží a nemrzne. Ale v pátek bude možná -7st.
Meruňkové květy zatím vypadají, že přežily. Druhý stromek jsem nechal bez ochrany. Ne k vůli srovnání, ale prostě vzhledem k nedostatku zdrojů. Kuriózní je, že ani na nekrytých květech není zatím vidět poškození. Propad ukáže, co se skutečně zničilo. I tak se zdá, že květy Tsunami jsou poměrně odolné. Bohužel nakvétají příliš brzy. Když si představím, že bych měl chránit i dalších 5 plodících stromů, tak mě jímá stres. Prostě to nejde. V kritické situaci je takto možno chránit vybrané 2-3 stromky a ostatní odepsat. Samozřejmě u ochrany zadýmením nebo vodní clonou je možno chránit s vyššími náklady celý sad.
Děkuji všem diskutujícím za názory.
Я.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika