Nově vysazená Leskora neúplně obrazila



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.151 (?)
9.5.2018 17:05
Normálne to nie je. Podľa hrúbky kmienika a výzoru zrezaných vetví predokladám, že stromček strávil v tom kontajneri viac než jednu zimu. Bežná prax predajcov... Nie je to beznádejné, ale treba spraviť radikálnejší rez - asi tak ako to máte na fotke. Stromček by mal prosperovať (kyprenie pôdy v bezplevelnom kruhu a patričná závlaha sú "conditio sine qua non"). IH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 32.37 (?), 9.5.2018 9:51, zobrazeno: 2411x

Zdravím všechny,

začátkem dubna jsem vysadila Leskoru na Myrobalanu (z kontejneru) a úplně se mi nelíbí. Listů má jen pár. Je to normální? Mám ty holé větvičky ostříhat? Pro info: od zasazení u nás nemrzlo.

Leskora neobrazila
Leskora neobrazila
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 9.5.2018 9:58

Odstříhejte všechny neolistěné letorosty, terminál s listy na konci taky. Osobně bych to udělal hned při výsadbě, kontejner nekontejner.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 32.37 (?), 9.5.2018 10:22

Díky za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.151 (?), 9.5.2018 17:05
Normálne to nie je. Podľa hrúbky kmienika a výzoru zrezaných vetví predokladám, že stromček strávil v tom kontajneri viac než jednu zimu. Bežná prax predajcov... Nie je to beznádejné, ale treba spraviť radikálnejší rez - asi tak ako to máte na fotke. Stromček by mal prosperovať (kyprenie pôdy v bezplevelnom kruhu a patričná závlaha sú "conditio sine qua non"). IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 32.37 (?), 10.5.2018 16:13

Díky, moc, už jsem to včera střihla a dopadlo to jako na vašem obrázku. Vím, že stromky z kontejneru nejsou ideální, ale u nás to jinak nejde. Manžel by měl nejradši zahradu jako fotbalové hřiště a já naopak jako sad, mám ráda stín a ovoce. Takže koupím strom/keř v kontejneru, postavím ho na nějaký čas na místo, manžel si zvykne a já můžu sázet. ;-) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika