Nejchutnější odrůdy meruněk



host - 234.185 (?)
2.12.2015 22:35

Pán Petr pozeral som tie vaše fotky a myslím že určite by to mala byť AURORA to čo máte.Ja som to v mojom príspevku myslel tak že som AURORU porovnal s TSUNAMI a tá má dužinu tvrdšiu ako AURORA.    Jano

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 50.172 (?), 26.11.2015 23:11

Vyrovnají se tedy odrůdy s krásnou červenou barvou odrůdám s obyčejnou meruňkovou barvou?

J.A.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 15.90 (?), 27.11.2015 8:09

Barva a chuť nemají mnoho společného. Co se mě týče, líbí se mi mnohem víc meruňky krásně souvisle žlutooranžové než ty červené - obvykle víc z jedné strany.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 27.11.2015 16:03

Do těžké, mazlavé, jílovité půdy není lepší podnož než St.Julien, jak pro meruňky, slivoně i broskvoně. Právě proto, že koření mělce a nedojde tak snadno k zadušení kořenů. Navíc i velmi slušně roste při bohaté plodnosti na rozdíl třeba od podnože wadensvil, wavit, wangenheim. Co se týče kanadských meruněk, tak z nich nějak zvlášť nadšený nejsem. Hlavně z deklarované mrazuodolnosti. Z mé zkušenosti je prokazatelně odolnější pouze Bergeron a v plůdcích Kioto a Leskora. Harogem je sice chutný, ale nevyrovnaně. Vyskytují se plody jak výborné, velmi dobré, tak pouze a jen dobré. Navíc je silně náchylný na strupovitost, či sazovitost a mrazuodolnost je na úrovni jiných odrůd. Vůbec už nemluvím o Harcot, jehož plody letos shnily ještě pře dozráním a to z naprosto neznámé příčiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.57 (?), 29.11.2015 21:50

Ano do ťažkej mazlavej pody je St.Julien vhodný, ale ak budú také suché a horúce letá ako bolo toto tak neviem ako sa bude správať v tom suchu či polovica úrody nebude pod stromom skor než plody dozrejú.    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 30.11.2015 11:09

Zdravím, pane Jano. Je pravda, že poslední dobou je opět uctíván myrobalán, jakož to nejuniverzálnější podnož do všech půd, ale já se přesto St.Julien nebráním a nezavrhuji stromky na této podnoži. Zatím mně žádný stromek na St.Julien neuschl. Máte zajímavý poznatek o Tsunami v porovnání s Aurorou. Na Tsunami jsem slyšel prozatím jen samou chválu. Aurora mě prvními plody dosti nadchla. Pro mě to byl objev roku. Velmi chutné meruňky, které se dají i podle této osobité chuti dobře odlišit od ostatních odrůd. Pokud se to ukáže i v dalších letech, tak bych Auroru hodnotil jako meruňkovější, oproti odrůdám z Escande.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 30.11.2015 12:28

Aurora má jednu nevýhodu. Dřevo dokáže namrzat s následným klejotokem i na Znojemsku, Břeclavsku.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.29 (?), 30.11.2015 22:25

Pán 182.227 možno máte nevhodnú kombináciu podnože a pody v ktorej máte AURORU zasadenú.    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.29 (?), 30.11.2015 22:09

Zdravím pán Petr, u marhúl by nebolo zlé vyskúšať aj niektoré slaborastúce podnože, na myrobaláne rastú stromy príliš bujne zvlášť odrody marhul ktoré rastú veľmi bujne ako napr.MAĎARSKÁ.TSUNAMI má síce pevnejšiu dužinu ako AURORA ale chuť nie je taká marhuľová ako u AURORY.AURORA je dobrá odroda neosudzujem ju preto lebo má makšiu dužinu doleźitá je chuť.    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 2.12.2015 18:05

Pane Jano, osobně a momentálně rozhodně nemám v plánu pořizovat si sem meruňky na slaběji rostoucí podnoži než je St.Julien. St. Julien je hranice přes kterou nejdu. Spring Blush na wavitu skoro vůbec neroste a Kioto na wangenheimu nejen že nerostlo, ale dokonce se celé odporoučelo. Pozdě na jaře jsem ho sehnal kontejnerované na montclaru, ale že by se od té doby v růstu nějak přetrhlo, to se říct nedá. Ty meruňky z Escande moc meruňkové nejsou, přesto popularitu mají. Zajímalo by mě, jestli ta Milošova a Mittwochova Harlayne je meruňkovější více. Co se týče Aurory (Early Blush), pane Jano, tak se podívejte do vlákna Nejranější odrůdy meruněk na poslední stránku, jestli tam mám Auroru nebo ne. Mate mě totiž ta měkčí dužnina, která se mně zase tak měkká nezdála..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.185 (?), 2.12.2015 22:35

Pán Petr pozeral som tie vaše fotky a myslím že určite by to mala byť AURORA to čo máte.Ja som to v mojom príspevku myslel tak že som AURORU porovnal s TSUNAMI a tá má dužinu tvrdšiu ako AURORA.    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika