Nejchutnější odrůdy meruněk



Jaroslav u Prahy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 141.113 (?)
18.11.2015 14:49

...a chválit budu, možná ovšem nemám Karolu. Zdědil jsem ji po tátovi a narouboval jsem ji z jeho Karoly na semenáč. Plodí líně, plody jsou tužší než VP, chuť je výborná. Budu dál zkoušet pomologii.

Před 5 lety jsem koupil Karolu ze školky, úroda bohatá, plody tím pádem menší. Musím víc jednotit... J.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 16.11.2015 17:37

Vyhodit Milošovu oblíbenou Lejunu? Jak je to možné? Co se týče suché dužniny, tak mně letos přeplodila jak "Grossepawlowitzer", jak by ji nazval Standa von Königgrätzsmiley, "Gabrielle Bergeron" i Karola. O kvalitě Karol Miloš raději diskrétně pomlčel, i když jsem se snažil dodat plody v různém stádiu zralosti. Ani měkčí zralejší plody neměly tentokrát tu správnou "meruňkovost". Jiný názor na Karolu má ovšem pan J.o.P., který ji každoročně chválí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jaroslav u Prahy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 141.113 (?), 18.11.2015 14:49

...a chválit budu, možná ovšem nemám Karolu. Zdědil jsem ji po tátovi a narouboval jsem ji z jeho Karoly na semenáč. Plodí líně, plody jsou tužší než VP, chuť je výborná. Budu dál zkoušet pomologii.

Před 5 lety jsem koupil Karolu ze školky, úroda bohatá, plody tím pádem menší. Musím víc jednotit... J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.190 (?), 18.11.2015 15:13

A co Kioto, máte ji někdo, jak jste s ní spokojeni? Loni na podzim jsem ji zasadil. Letos jsem k ní přidal Leskoru.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.253 (?), 18.11.2015 15:35

Letos nás s kolegy v Lednici zaujaly nejvíc:

1) Harlayne

2) Sen-- Ba---ic (štítek uražen - bylo možno přečíst jen fragmenty)

3) Helena de Roussilon

4) Bergeron

Pohořela mnohá lednická i valtická šlechtění a mnohé další.

Loni v jinou dobu byly špičkové Harcot, 61-10-45A, Rouge de Sernhac.

Zdraví Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 18.11.2015 16:33

Kioto mi přijde jako pozdnější Pinkcot. Velké pěkné tuhé plody, vysoká plodnost, ale ta meruňková vůně a chuť jaksi chybí. Na rozdíl třeba právě od Lejuny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 18.11.2015 17:14

A jak pak je to možné, že Harlayne je na prvním místě, Míťo? Źiju v domnění, že lepší je Harogem, nebo minimálně stejný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.195 (?), 18.11.2015 18:13

Či to náhodou nebude aj polohou. Možno je to podobné ako s Golden Delicious, ktoré u Vás v chladnejšej oblasti nemajú šancu dosiahnuť dobrú chuť, no u nás pri Trnave je to vynikajúce jesenné jablko. A opačne - mnohé z rezistentných odrôd si Vy neviete vynachváliť, kým tu pri Trnave sú často mdlé, neskladovateľné a inak nelákavé... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.38 (?), 18.11.2015 18:33

Chlapi, asi se od vás tu správnou, velmi rannou, rezistentní k monilii a chutnou nedozvímcheeky Byla jsem rozhodnutá pro Radku(i díky recenzím) ale jak jsem zjistila, je to právě ona, co mi rázem chcípla kvůli monili(a to byla i stříkaná) Takže tu jsem zamítnula a teď nevím, nevím...indecision Druhou mám asi Velkopavlovickou(nenašla jsem lístek)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.176 (?), 18.11.2015 19:11

u nás pri Trnave je to vynikajúce jesenné jablko... To snáď nie.Skoré zimné možno.Aj keď niektorým ľudom chutia viac jablká ktorým sa ešte chuť nerozvinula.Žiadny fajnšmeker ale nebude chrúmať goldena v septembri. Nové rezistanty treba obrať neprezreté, a určite nebudú mdlé, ale lákavé a dostatočne skladovaťeľné.    Stano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 18.11.2015 21:12

Harlayne a Harogem by mohl porovnat Miloš. Jak to vidíš, Miloši? Jinak, paní, mně Radka taky zašla, ale ne na monilii. Protože je to výborná chuťovka, tak ji tady mám vysazenou znova. Kdo její plody neochutnal, tak to asi nepochopí. Snad jen david. Asi platí "něco za něco". Milošovy Pincoty mě hodně překvapily. Velice příjemné, i přes absenci typické meruňkové chuti. Za to ty moje nepřekvapily vůbecfrown. Kioto mám taky nové, protože staré dosloužilo ještě dříve než něco předvedlo. Je sice z Kruhu, ale snad to Kioto bude. Jinak, ta jejich Rubista, žádná Rubista není. Letos mě překvapila konečně i taková Leala. Taky by se mohla porovnat s Harlayne, Miloši.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika