Mráz ve vegetačním období v roce 2024



host - 44.23 (?)
25.4.2024 19:27
Nestrašte 🙄 doufám ze se ještě vzpamatuje. Nejdřív jsem si myslel ze je to tím mrazem, ale takhle je už týden. Sousedovi meruňka je ok. Dokonce i nějaké meruňky mu přežily.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
               
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 25.4.2024 15:51

Před hodinkou jsem se vrátil ze zahrady. Týden jsem tam nebyl (minulé snímky fotila manžekla) abych posoudil stav po chladném a někdy i mrazivém týdnu.Stav poškození je skoro stejný.Největší poškození je u jabloní které brzo kvetou.Většina jabloní je poškozena středně a některé minimálně díky pozdnímu kvetení.V hrušni možná něco zůstane ale slíva a švestka vypadá na totálku.Potěšily mě včelky které létaly i do středně poškozených stromů jabloní což naznačuje, že jsou tam stále nějaké kvalitní květy.Zřejmě se dnes v noci bude lámat chleba.Při celonočním vyjasnění můžeme očekávat k ránu -4*C jak hlásí CHMI.A to je ten správný čas použít ty zatracené parafínové svíce.Provedeno pohotovostní rozmístění (obr.1) a budu sledovat doma počasí zda bude nutný výjezd a zapálení.Stav jabloně Beni Shogun s pozdním kvetením (obr.2) a nejméně poškozené palmety na západní zdi (obr. 3 a 4).

Zahradě zdar a hodně štěstí dnes v noci. - Mičurin II (470 m)

Svíce v pohotovosti
Svíce v pohotovosti
Beni Shogun
Beni Shogun
palmeta Lobo
palmeta Lobo
palmeta Harlekýn + Lobo
palmeta Harlekýn + Lobo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 44.23 (?), 25.4.2024 18:55
Tak mám docela obavu o osmileté kito. Týden od mrazu má porad zvadle listy. Včera jsem ji hodně prolil vodou. Moc by mě mrzelo kdyby odešla. Zdenek
K
K
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 82.97 (?), 25.4.2024 19:22
Mrtvice je u meruněk v ČR začala běžná záležitost. Dokonce spíš pravidelná než výjimečná. Já už takto také o několik stromů přišel. V různých fázích růstu - po zimě, po rašení, i v létě s listy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 82.97 (?), 25.4.2024 19:24
… zcela …
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.23 (?), 25.4.2024 19:27
Nestrašte 🙄 doufám ze se ještě vzpamatuje. Nejdřív jsem si myslel ze je to tím mrazem, ale takhle je už týden. Sousedovi meruňka je ok. Dokonce i nějaké meruňky mu přežily.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.23 (?), 25.4.2024 19:38
Byla by ji skoda…
K
K
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 25.4.2024 20:13

To je zajímavé Petře, že broskve ti zmrzly a některé meruňky vydržely. surprise Dneska zasvítilo trochu slunko a postupně se ukazuje zřetelněji co žije a co je zmrzlé. Broskvím čnělky postupně zgumovatěly a na vrcholkách načernaly, uvnitř pecičky nahnědlé, ale něco přežije kde je bílá pecička... to je u domu. V druhé zahradě kde bylo o pouhý jeden stupeň míň - spadlo to pod -4°C na čidle, jsem provedl kontrolu všeho i se sousedem co tam má spoustu stromů jádrovin, slivky...  nepřežilo nikomu nic. Vzorek z cca 50 jablíček - Klasiky Idared, Sparťan, Rubín, 50 hnědých uvnitř. Slivky nula, broskve asi taky nula, čnělky gumové, uvnitř všechno hnědé, jen pár višní jsem našel zelených. Prostě špatné jako snad ještě nebylo. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.49 (?), 25.4.2024 21:17

Přeji pěkny večer, dneska jsem znovu prošel zahrádku, a ortel je opravdu krutý...

I přes všechna negativa, je aspon trošku pozitivní, že merunka, kde jsem topil v sudu výšky cca 30cm je prostě 1/3 plodu OK, to stejne hruška a jedna švestka (a to jsem ještě o pul 5 usnul a nepřiložil, - chyba, pak to letělo dolu). Opravdu jsem spolehal na předpověd, ted hrozně lituji že jsem nezakryl menší stromy plachtou, mam 10x10m. I ta merunka šla zachránit skoro cela, kdybych tam ty soudky dal 2 nebo 3... Vím že nejde zachránit vše, ale to mně bude štvat do jara... Takže závěr je, že jeden strom nebo dva, lze opravdu, pokud je mraz typu vyzařování do jasne oblohy zachránit. Pokud bych měl stromky blíže u sebe, bylo by to ještě lepší. Dát na kraj koruny teploměr, a topit opravdu až pří -1°C. Topit tak, at nešlehaji plameny až do koruny, spiše žhave uhlíky roztahnout do stran. A hlavně nespolehat na předpověd :)

R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10110) - 70.240 (?), 26.4.2024 20:09

Všechny meruňky rozhodně nevydržely, Martine.

Hargrand
Hargrand
Tsunami
Tsunami
Wondercot
Wondercot
Černošická
Černošická
Chernyj Barchat
Chernyj Barchat
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.242 (?), 26.4.2024 20:27
A Veharda Petře? Tady vydržela hodně, než přišel likvidační mráz -4 st. Marek.
Chráněny Koolgat
Chráněny Koolgat
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika