Mráz ve vegetačním období v roce 2024



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 212.219 (?) 
23.4.2024 7:03

Na severovýchod obačnost nedorazila, až při rozednění pozdě v 5:00 jen nepratrná lehká oblačnost která s teplotou nehla ani o desetinu stupně. Měsíc svítil celou noc naplno. Zmrzlo vše totálně - slivky, třešně ještě nerozmrzly a je vidět jsou scvrklé všechny 100% KO a to jsem v zástavbě mezi domy, od půlnoci teplota rychle spadla a pak dlouhodobě držela až do rána stabilně -3,7°C +- 0,2°C výkmity, měřeno ve výšce 2m v koruně stromu. Jsou vidět i zmrzlé angrešty, hrušky..., jabka se uvidí další dny. Takže mrazy desetiletí, naposled vše zmrzlo v plůdkách v 2012. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 145.130 (?), 23.4.2024 7:23

Velke Heraltice, okres Opava, v pět ráno -3,3°C. Výška 2m. Taky jsem čekal na mraky jak na smilování... bohužel nedočkal jsem se. Muj, asi marný pokus zachranit merunku. Uvidíme co jablka, ještě hodně v květu, nebo těsně po, stříkal jsem championem. Mam stromy i 4m, tak snad něco přežije. Poreferuji, jak jsem dopadl s merunkou, protože v koruně jsem měřil kolem 0, a v okruhu 2m od sudu bez námrazy, kdybych dal aspon 3 ohniště, asi by to bylo OK. No uvidím

R.

Noční táborak
Noční táborak
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.119 (?), 23.4.2024 8:27
Okres Jicin, mrznout zacalo jiz ve 23h a mrzlo celou noc. Rano v 5h bylo u zeme -5,7 stupnu. Mereno digitalnim kalibrovanym teplomerem. Takze letos budeme zavarovat listi a travu. Bude to jako v roce 2012, to jsem mel 3 svestky na 4 stromech.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10156) - 70.240 (?), 23.4.2024 8:41

Mráz trápí nás. Dnes minimum ve 3.30 hod. -2,6°C. Na sudech s vodou už patrný povlak. Meruňky jsou pokryté ledovými krystalky. První, která spadla byla po rozloupnutí zmrzlá i uvnitř (ledová tříšť).  "Nastydly" a zřejmě později opadají. A je po meruňkách???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2807) - 6.138 (?), 23.4.2024 9:23

U mne na chalupě totéž: všechno hin. Včetně ořešáku. A to ještě na dnešní ráno předpovídali -5°C.sad Brokolice a zelí pod netkankou ještě včera byly okay. Jak dnes, to ještě nevím.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.218 (?), 23.4.2024 9:49
K nám oblačnost dorazila, ale podle aplikace, reálně se projevila spíše jako opar kolem měsíce, teplota pak padala pomaleji, ale až do šesté hodiny a to k - 4 st. Na poslední chvíli jsem přikryl vinnou révu, která je přímo u baráku ta vypadá dobře, pak ještě nějaká opatření u meruněk ale jak to dopadlo si už netroufnu odhadovat. Jinak zmzlo všechno.☹️ Marek Poděbradsko.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 23.4.2024 13:46

Ohýnky jsem taky pod meruňkama u domu založil bohužel už v 23:00 to bylo kritické -2,5°C a v naději že dorazí ta oblačnost - dvě předpovědi ji tam měli na 2:00 a prd jasno až do rána, noc se táhla, dřevo ubývalo, couvnout už se nedalo. Ty meruně dál od ohně byly obalené krystalky, po rozmrznutí jsou na nich skvrny-mapy, tak ty asi zmrzly. Ty plody bez námrazy se musí počkat, David psal že rozhodující je živé jádro uvnitř. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.49 (?), 23.4.2024 15:16

Tak, smutna prochazka zahradou... přežila větev merunky, co jsem pod ni topil. Jabloně KO, cela zahrada, asi 10 stromu, hrušky taky, možna sem tam nějaka švestka... To bude smutne léto a podzim...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.119 (?), 23.4.2024 15:42
Tak ja mam vse total... orech uz neexistuje a jablone zcernaly.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 113.81 (?), 23.4.2024 16:43

Zdravím všechny, u mne dnes ráno maximálně asi -3°C. Broskve, švestky a třešně všechno měkké tmavé takže to je KO. Ale nejsem si jistý jablky a meruňkami. Na fotce je velkopavlovická a rubín. Je to zmrzlé nebo ne?? Meruňky mám ještě asi 4 odrůdy malé stromky a tam to poškození a ztmavnutí je vidět. Velkopavlovická je ale velký starý strom a velká většina plodů zatím barvu nezměnila V den mrazu byly plody asi 3 cm velké. Pecka je bílá a vnitřek vyplněný rosolovitou hmotou. Znamená to poškození mrazem?

rozříznuté plody
rozříznuté plody
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika