Mráz ve vegetačním období v roce 2024



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?)
23.3.2024 12:49

Kontakt jsem vám poslal. Samozřejmě ho pošlu i Jirkovi z Poděbrad. Nevím, proč některé odrůdy náhle zmizí z prodeje. Farhial mně minulý rok vymrzl až na jeden plod. Nečekejte žádnou Leskoru, VP, Bergeron atd. Jedná se pravděpodobně o sladkou, specificky aromatickou odrůdu, s rozplývavější a šťavnatější dužninou než má například Farclo. Tím chci říct, že, i když nemá tradiční chuťové vlastnosti, kvalitativně to bude velice zajímavá odrůda s lákavým termínem dozrávání v polovině září.
Další mrazová zkouška se očekává v úterý ráno. Ta první se prozatím nezdá katastrofální. Sice vymrzly některé tradičně choulostivé meruňky jako Sweet Red nebo Bergarouge, ale na nějakou výraznější probírku ve vyšších partiích korun to nevypadá. MH, nyní se mně, Martine, už tolik nezdá podobnost květů Vanilla Cot na stromku a na roubu štěpovaném na San Castrese. Na stromku to také vypadá na větší mrazové poškození, stejně jako minulý rok.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 212.219 (?), 20.3.2024 21:55

Prohlížel jsem květy meruněk jen ze země, možná výše budou na tom lépe. Zdálky jsou ale pořád bílé, jen nahnědlý odstín. Třešně Kaštánky 30% zmrzlých v poupatech. Asi ta Kordia bude ještě citlivější. Hrušky nejcitlivější Wiliamsova vzorek 6 poupat/hruštiček všechny žijí zelené. Zatím žijem. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 2.164 (?), 20.3.2024 21:53

Ač to vypadalo tragicky, tak se k ránu u nás v HK začala tvořit oblačnost. To pomůže hodně moc, i když se to nezdá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 20.3.2024 22:13

V Aladinově kouzelné lampmapě to mají v grafu pěkně namalováno, když je jasná obloha a bezvětří až do rána, při rozednění je tam takový jedovatý zub propad v reálu někdy až o 1-2°C... když nastoupí oblačnost nejpozději v 6:00hod ráno, ten propad tam není - jsou to často ty jarní přízemní mrazíky nad ránem, kdy se propadne teplota pod nulu až při rozednění. Nevím co je to za jev, proč je vyzařování silnější ráno do modrající oblohy než do noční oblohy tmavé.

U nás se trochu rozfoukalo nad ránem, oblačnost dorazila na východ pozdě a skoro rozplynutá až žádná. Ten vítr taky pomohl. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 21.3.2024 16:33

...a mráz pálil.

Bergarouge
Bergarouge
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 21.3.2024 18:47

Aneb oslava prvního jarního dne. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 146.233 (?), 21.3.2024 22:13

Tak předpověď vypadala blbě ale nakonec Po, Út, St...-0,5, -2 a -1, s postřikem se to snad zvládlo (Židlochovicko), věřme že aspoň na ty knedlíky bude smiley

Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.248 (?), 21.3.2024 22:58

Hezký den pane Petře, všiml jsem si, že máte kontakt na prodejce Farhialu. Mohu poprosit o jeho zaslání? V případě Vašeho souhlasu zašlu email. Děkuji Jirka, Poděbrady 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 249.252 (?), 22.3.2024 11:10

Mohl bych se připojit a požádat o kontakt na prodewjce Fairhalu? mail pavelcarlos@gmail.com. děkuji předem Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 23.3.2024 12:49

Kontakt jsem vám poslal. Samozřejmě ho pošlu i Jirkovi z Poděbrad. Nevím, proč některé odrůdy náhle zmizí z prodeje. Farhial mně minulý rok vymrzl až na jeden plod. Nečekejte žádnou Leskoru, VP, Bergeron atd. Jedná se pravděpodobně o sladkou, specificky aromatickou odrůdu, s rozplývavější a šťavnatější dužninou než má například Farclo. Tím chci říct, že, i když nemá tradiční chuťové vlastnosti, kvalitativně to bude velice zajímavá odrůda s lákavým termínem dozrávání v polovině září.
Další mrazová zkouška se očekává v úterý ráno. Ta první se prozatím nezdá katastrofální. Sice vymrzly některé tradičně choulostivé meruňky jako Sweet Red nebo Bergarouge, ale na nějakou výraznější probírku ve vyšších partiích korun to nevypadá. MH, nyní se mně, Martine, už tolik nezdá podobnost květů Vanilla Cot na stromku a na roubu štěpovaném na San Castrese. Na stromku to také vypadá na větší mrazové poškození, stejně jako minulý rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.248 (?), 23.3.2024 13:21

Hezký den,

předem děkuji Petře z Pardubic. Můj email: jimpo1@seznam.cz Jirka Poděbrady. V září mě dozrávala pouze Farbaly, tak uvidíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika