Moučné meruňky



J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?)
14.7.2015 15:17

Moučnaté jsou odrůdy obsahující větší podíl škrobu. Až enzymy škrob rozloží, stane se tekutým cukrem a následně tekutým etanolem, tekutou H2O a plynným CO2. Moučnaté meruňky není třeba ředit vodou, stačí je odpeckovat a vytlačit vzduch při pěchování do sudu. Případné koupené enzymy urychlí ztekucení, ale není podmínkou. 

devil  B.B.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 112.58 (?), 9.7.2015 16:01, zobrazeno: 5669x

Měl bych takový dotaz pro znalce. Mám již asi desátým rokem meruňku. Díky jarním mrazíkům jsem sklízel asi dvakrát. Letos jsem se těšil na bohatou úrodu, která se nakonec daří, strom je obsypán cca 150 kg meruněk. Ale co se stalo. Dnes díky silnému větru začaly dozrávající meruňky padat a tak jsem je poprvé ochutnal a jsou moučné, úplně bez šťávy??? Těšil jsem se, že budu pálit letos meruňkovici a to nevím, jestli vůbec něco z tohoto kvasu vyteče. Jestli je to nedostatkem vody, nevím. Má smysl ještě vůbec zalévat pod tímto stromem. Díky za rady.


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 9.7.2015 16:10

Moučné a bez šťávy jsou proto, že jich je na stromě mnoho a bylo sucho a vedro. Myslím, že teď už to závlahou nedoženete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jaroslav u Prahy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 139.171 (?), 9.7.2015 16:18

A co takhle zavlažit sud s naloženými meruňkami - pěkná šlichta by něco na kvašení vydala.

Strom bych zavlažil, bude potřebovat rehabilitaci i pro násadu pupenů na příští rok. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 9.7.2015 16:22

Není to náhodou semenáč? Narostlá podnož? Ty bývají docela suché. Ale pálenka bývá i z těchto podnoží velice dobrá.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 112.58 (?), 9.7.2015 16:54

Semenáč to není, koupil jsem ji kdysi, ale tenkrát mě to tolik nezajímalo, takže neznám odrůdu. Šel jsem to zalít, tak uvidím, třeba něco ještě zachráním. Je pravda, že jsem tolik plodů na ní nikdy neměl. Do bečky přidám trochu vody a uvidím. Snad něco vypálím. Kdyby jste někdo poznali, o jakou meruňku jde, byl bych rád. Děkuji


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 112.58 (?), 14.7.2015 10:54

Tak jsem sklidil z tohoto stromu cca 180 kg meruněk, mám asi 150 litrů kvasu. Přidal jsem vodu. Máte někdo zkušenosti, jestli z takových meruněk něco vyteče? Sladké jsou, ale moučné, tak nevím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 14.7.2015 14:27

Vyteče. Alkohol se tvoří z cukru, ne z vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 14.7.2015 15:17

Moučnaté jsou odrůdy obsahující větší podíl škrobu. Až enzymy škrob rozloží, stane se tekutým cukrem a následně tekutým etanolem, tekutou H2O a plynným CO2. Moučnaté meruňky není třeba ředit vodou, stačí je odpeckovat a vytlačit vzduch při pěchování do sudu. Případné koupené enzymy urychlí ztekucení, ale není podmínkou. 

devil  B.B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika