Monilióza



muris - (1)
2.5.2004 12:34
Hledejte řešení na www.floranazahrade.cz
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host, 29.4.2004 8:49, zobrazeno: 75153x
poradí někdo jak se zbavit moniliózy na meruňce? Loni jsem vše napadené odřezala, ale letos je tam zas.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
muris - (1), 2.5.2004 12:34
Hledejte řešení na www.floranazahrade.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 3.5.2004 15:07
Já bojuji proti monilioze a klejotoku meruněk tak, že je
každé jaro při rašení pupenů stříkám kuprokolem 50
v koncentraci 0,6 %, postřik opakuji tak 2x během 14-ti dnů
a pak ho provedu na podzim přip opadu listí, také tak 2x.
Důležité je také stříkat mšice a kousenky, které strom oslabují a to nejen v době jejich výskytu, ale preventivně
hned při otevírání pupenů a také v průběhu října stříkat
kromě opadajícího listí i větve a kmeny, protože housenky
se na podzim množí a pak se schovávají na zimu pod kůru
a v jejich chodbičkách se výborně daří bakteriím, které způsobují moniliózu a klejotok. A dále je nutné řez meruněk provádět zásadně v době rašení pupenů a v červenci / srpnu,
nikdy ne brzo z jara, ani na podzim, o zimě nemluvě !!!
Martin od Mladé Boleslavi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 232.146 (?), 18.5.2010 16:55

já proti monolióze bojuji tak, že na konci léta scházím ze stromů všechny napadené nebo již uschlé plody. A když meruňky zrají, tak hned jak nějaká hnilá spadne, tak jí vyhodím. Když ji necháte na stromě nebo pod stromem, tak se monolióza rozšíří i na jiné plody. Ale hlavně zbytečně neodřezávejte větve, které byste odříznout nechtěla. To totiž moc nepomůže. Michal z Plzně :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 28.8.2010 21:35

nema nekdo doma tyto odrudy? pripadne jakou byste mi z nich doporucili??? a zda jsou skutecne odolne na moniliozu, diky Hargrand, Sylvercot,Pinkcot, Kioto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 34.176 (?), 4.4.2011 19:02

Mám dvě meruňky každou na jiné straně domu a na obou se v době, kdy dorůstají plody začne většina z nich kazit a to i když jsou ještě zelené, a tedy nejde o narušení hmyzem... takže mám 90% plodů shnilých. moje úroda je tedy několik kbelíků meruněk do kontejneru. při tom stromy kvetou krásne a vypadají svěže... vyřeší to postřik?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 4.4.2011 22:03

Nevyřeší, ale pomůže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 121.238 (?), 5.4.2011 9:26

Ja bojujem prvy rok. Minuly rok som nestriekal a olutoval som. Tu na fore niektori tvrdili, ze sa s tym da bojovat ale len s chemiou. Ak je dobry rok, da sa zvitazit. Postrek aplikujte so zmacadlom. Myslim, ze ma dost znacny vplyv na to, kam sa az postrek dostane. navyse, mam pocit, ze zmacadlo s latkou vytvoria stabilnejsiu vrstvu, ktora dlhsie vydrzi a azda aj "prezije"nejaky ten dazdik. Na ochranu plodov je dobre streknut po odkvitnuti ale dodrzat dostatocne dlhy cas pred tym ako plody dozreju a budu sa zbierat. Hovori sa, ze je dobre menit postrekove latky aby sa predislo k rezistencii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 210.187 (?), 5.4.2011 9:12

V některých oblastech se bez chemie proti Monilióze bojovat nedá. Pokud ji nepoužijete, můžete časem o stromy úplně přijít. Na tuto chorobu je určen např. Horizon. Pokud ho používám jsou příznaky minimální i za příznivého počasí pro tuto chorobu(déšť, chladno). Důležité je ošetřit před hlášeným zhoršením počasí. V návodu je uvedeno ošetřit před květem a po odkvětu, někdy stačí jen po odkvětu. Záleží na počasí. Já jsem osobně s tímto přípravkem spokojen. Problém moniliózy je tím vyřešen.     Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 155.121 (?), 5.4.2011 12:41

Já používám BAYCOR a funguje to. Těsně před květem a při dokvétání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika