Moniliový úžeh peckovin 2023



Stránky: 1,  2   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
27.3.2023 10:45, zobrazeno: 3708x

Déšť, sníh, počasí, že by psa nevyhnal, prostě "březen za kamna vlezem" a aby toho nebylo málo, tak do toho přijde ještě "holomráz". Snad už každoroční klasika v období kvetení meruněk. Také ideální počasí na číhající moniliový úžeh, který se jistě nemohl dočkat, až taková slota nastane. Proto, kdo včera nepostříkal kvetoucí meruňky, může mít později problém.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 213.137 (?), 27.3.2023 13:48

Čekal jsem až přestane fučet do posledních chvil, nepřestalo. Tak včera poslední možnost před večerem signum do meruněk. Pumpovací postřikovač na žebříku proti větru nic moc, lítalo to všude.laugh MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 27.3.2023 16:48

Ano, moniliový úžeh peckovin nás může "donutit až k pláči", jak říkával s oblibou lajtnant Dub ve Švejkovi. Jaký je tlak této choroby v posledních letech, nevím, a nehodlám to zjišťovat riskem bez chemie. Naopak mně udělal radost KUKY s novým přípravkem Belante, už jsem si ho objednal. Konečně něco nového do peckovin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 27.3.2023 17:07

tak já mohu potvrdit, že tlak je velký, tak velký, že mi začaly odcházet slivoně, které jsem v minulosti nikdy proti spále nemusel ošetřit a byl jsem v mylné představě, že spále odolávají. Typicky sedmdesátiletá slivoň Viktorie a z ní naroubované a vypěstované další už roky plodící dvacetileté stromy, po loňském roce ze stromů zůstala jen torza. Nebo desetiletý Stanley na St. Jul., 8 let bez problémů plodící v oblasti, kde jsem předtím moniliový úžeh peckovin nikdy neviděl, dostal minulý rok pořádně zabrat a třetina obrostu musela pryč. W.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 28.3.2023 8:45

Prozatím dávám postřiky jen na meruňky a tak max. 1x na višně. Na slivoně nikoliv, pane Waltře. V minulosti bylo něco málo na Toptaste a nějaké minimum na Stanley, což se odstraní. S těmi fotkami je to mrzuté. Příspěvek s vloženými fotkami zapadne, což je škoda. Rád bych na ty příspěvky reagoval, ale kolikrát o nich vůbec nevím. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 28.3.2023 9:20

Dobrý den, pane Petře, na mojí zahrádce v centru mám nyní 2 meruňky, 14 broskvoní jednu třešeň a 5 slivopní, z toho dva stromy starší. Ty jsem zatím nikdy proti spále nestříkal. V loni na nich spála zaúřadovala ve 2 vlnách, koncem května a koncem srpna a musel jsem ostříhat skoro všechny letorosty. Ostatní stromy byly v pohodě, protože broskvoně jsou ošetřené kuprikolem a meruńky, třešeň a malé slivoně jsem jednou přestříkl. S těmi fotkami máte pravdu. Je to smutné a nevím, co za tím vězí. Poslední příspěvky s fotkami jsou v sekci nové příspěvky zobrazené 21.3. Pak už nic. Nejen, že fotky si nikdo neprohlédne a to je vidět i na počtu zhlédnutí, ale i text přiložený k nim se vůbec nezveřejní v diskuzi. A bez fotografií mnohdy nelze tazatelům odpovědně poradit. Takže jak to bude dál, nevím. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 28.3.2023 10:05

Máte na mysli vyfocemé broskvoně ve vlákně Broskve 2023, pane Waltře? Ty tam jsou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 28.3.2023 10:13

ale tak ano, snímky i text ve vláknu jsou. Ale příspěvek s fotkami není umístěný v sekci nové příspěvky. Takže my dva to víme, protože do vlákna přispíváme. Ale kdokoli, kdo sleduje diskuzi přes sekci nové příspěvky, se nedoví, že od 22. přibylo do různých vláken xy příspěvků s fotkami, protože v té sekci prostě nejsou. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 28.3.2023 12:24

Ano, to vím už delší dobu, že to takhle funguje. Jedině vložit další příspěvek bez fotek s upozorněním, že v minulém příspěvku jsou nějaké fotky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 28.3.2023 13:25

no a v tom já vidím ten problém, prostě si skoro nikdo ty fotky neprohlédne, protože o nich vlastně ani neví. Jako třeba fotka kvetoucího Plumcotu, který jste sem dal 25.3. a který byl zobrazený zatím 7x. Samozřejmě nemám radost, že takovou nádhernou fotku si prohlédlo tak málo lidí. A když si někdo otevře sekci nové obrázky, tak zas ty fotky nejsou s přiloženým příspěvkem. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika