Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015



host - 134.68 (?)
11.5.2015 11:38

Určitě ještě postříkejte, roztok udělejte silnější - na horní hranici až o 1/4 víc podle co uvádí výroce. Plůdkům by to nemělo vadit a ochranná lhůta je většinou do 30 dnů a to budou meruňky stále ještě malinké. Pokud na postižené větve došáhnete, můžete k postřiku ještě nejpostiženější větve ostříhat, aby infekce nepostupovala.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
host - 157.239 (?), 30.4.2015 10:41

Doba expozice, kondice, další průběh počasí-slunečno, zataženo... Je to prostě adrenalin, hokej pana Růžičkywink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 30.4.2015 11:18

Tady zatím problémy nejsou. Mám už čtrnáct dní sadbu rajčat venku i v noci a zatím žijesmiley Neuklízel jsem ji ani v při nejhorší předpovědi. Klidně bych ji už přesadil ven, ale díky chladným nocím se stejně nic neuspěchá a rajčata by prakticky nerostla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 30.4.2015 14:08

Zdravím, dokonáno jest, dnes v noci ve dvou metrech byla nula, většina meruněk na spodních větvích je pomrzlá.Na mladých stromcích komletně všechny.Kupodivu Maďarská a VP jsou zatím v pohodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daneek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (91) - 228.52 (?), 30.4.2015 17:18

Muze se to necim proti mrazu postrikat stejne jako ochrana kvetu? Ikdyz jsem dala uz 3x Talent? Premejslim o te svici. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.13 (?), 30.4.2015 17:41

Pan Václavík popřel, že by používal při svém podnikání jakékoliiv chemikálie. Signum jsem přes "levné postřiky"  sehnal, poslali mně ho z Prahy (tedy mají i v česku distribuci). Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 30.4.2015 20:06

Pokud jde o moniliový úžeh peckovin na meruňkách, tak až na ojedinělé případy, jako například na téhle fotce, je výsledek chemické ochrany přímo vynikající. Škoda, že nevím, co bylo nejúčinnější. Že by tím "zázrakem" bylo ZATO,  jak píše Kuky? I Goldrich na B-VA, který si v květu užil ledacos, je ve skvělé formě. A jak dopadl soused? Nové meruňky mu krásně kvetly, ovšem už se opět divil, proč tak náhle uschly. Odmítá používat chemické postřiky, ale myslím, že z takového Kumulusu by se jistě "neotrávil". Škoda, že jsem Kumulus jako jedinou ochranu nevyzkoušel na nějaké meruňce. Příště to udělám.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.97 (?), 10.5.2015 14:03

Úžeh se letos neprojevil (a i jen minimálně u neošetřovaných stromů v sousedství), ale něco si vzal mráz, něco kroupy a aby toho nebylo málo, tak to i něčemu zachutnalo...



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 74.181 (?), 11.5.2015 8:37

Již jsem přišla o dva stromy meruněk a tak teď stříkám. Postřik byl proveden 2x a teď se objevuje na koncích větviček moniliová spála. Jsou tam již malé meruňky. Má cenu další postřik nebo jen odstříhávat větve?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 134.68 (?), 11.5.2015 11:38

Určitě ještě postříkejte, roztok udělejte silnější - na horní hranici až o 1/4 víc podle co uvádí výroce. Plůdkům by to nemělo vadit a ochranná lhůta je většinou do 30 dnů a to budou meruňky stále ještě malinké. Pokud na postižené větve došáhnete, můžete k postřiku ještě nejpostiženější větve ostříhat, aby infekce nepostupovala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.1 (?), 18.5.2015 22:58

Smáčedlo narušuje povrchové napětí vody a ta pak netvoří kapky ale vodní film. Nejjednodusší smáčedlo je obyčejný jar na nádobí. Ta určitě květu neublíží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika