Moniliosa - pomozte mi se v tom vyznat



host - 82.122 (?)
21.8.2015 7:34

mám stejný dotaz. Napadené větvičky jsme ostříhali. Ale co postřik?

Děkuji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 6.7 (?), 3.3.2015 11:47

Ja to vidim asi takto: Pouzit prostriedok na plody ked sa zvrhne pocasie a bude zima a sychravo. To by mohla byt dobra prevencia hniloby plodov. Staci OL 3 dni ak neprsi mesiac. Zasah v pravu chvilu. Ked je pekne, nestriekat, pripadne dat preventivny postrek ked je este dost casu k dozretiu plodov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 38.136 (?), 3.3.2015 20:54

Já už vždy dávám postřik preventivně a nečekám, až se počasí zvrtne. To je pozdě. U Stanley v mých podmínkách nejde jinak. Tváří se tvrdě a odolně, ale za pár dnů, jak začne měknout, je vymalováno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 223.242 (?), 3.3.2015 21:05

Souhlas. raději preventivně dříve bez ohledu na předpověď počasí a nepřemýšlet, jestli mám užít ten či onen přípravek kvůli deklarované kratší OL, aby mi to zase do skončení OL nepřezrálo.

U úžehu samozřejmě OL není podstatná. Tam je podstatné, že v době postřiku nepoznáte, jak velký je infekční tlak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.51 (?), 5.5.2015 15:49

pokud jsem letos nestříkal proti monilioze frownblush, a mám napadené větvičky (zasychají...) - mám je ostříhat a provést postřik? jinak meruňka má krásně nasazeno... nerad bych přišel o úrodu... nebo už je pozdě??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 82.122 (?), 21.8.2015 7:34

mám stejný dotaz. Napadené větvičky jsme ostříhali. Ale co postřik?

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika