Meruňky 2021



host - 234.47 (?)
31.8.2021 22:17

A co Fardao, Farclo a Farhail?

Farclo dozrieva na prelome 9 a 10 mesiaca. Myslím že vzhladom na to aká je chladná daždivá druhá polovica augusta tak tento rok by asi nedozrelo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
               
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 29.8.2021 16:01

Poslední košík Farbaly ukončil letošní meruňkovou sezónu.

Farbaly
Farbaly
Farbaly
Farbaly
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.12 (?), 29.8.2021 22:42

Máte velmi pekné plody Farbaly pán Geronimo. Aké máte skúsenosti s odrodami Rakovského a Vynoslivyj? Sú mrazuodolnejšie? Sú odolnejšie na hubové choroby dreva a plodov? Ako je to u nich so odolnosťou na šarku?    Lubo 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 30.8.2021 16:42

Vynoslivyj mám teprve druhým rokem, zatím neplodila.Rakovského šarku měla, byla citlivá na bakteriózy, plody nějak zvlášť nepraskaly a nehnily.Chuťově se vyrovnala Velkopavlovické a na mráz byla odolnější.Měl jsem jí na broskvovém semenáči GF 406,novou si naroubuju na meruňkový semenáč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 31.8.2021 9:48

A co Fardao, Farclo a Farhail? Při letošním počasí by určitě "stály za to". Mám na stromě pořád "mraky" drobných Bergeronů, ale skoro všechny shnily. To samé Harogem. Nejvíc překvapila Harlayne, ale to je malý stromek. Až teď dozrály drobné Hargrandy a velká škoda, že nejmilejší pan Hlavatý tuhle meruňku zrušil, protože ta drobotina drží chuť na jakou jsem zvyklý, s tou svou zajímavou příchutí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.50 (?), 31.8.2021 15:14
P.Pardubic..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.47 (?), 31.8.2021 22:17

A co Fardao, Farclo a Farhail?

Farclo dozrieva na prelome 9 a 10 mesiaca. Myslím že vzhladom na to aká je chladná daždivá druhá polovica augusta tak tento rok by asi nedozrelo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 31.8.2021 23:12

To máte pravdu a nedozraje letos zřejmě nejenom Farclo. Mám Farclo malý stromek, tak se snad příští rok přesvědčím sám. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 198.162 (?), 1.9.2021 7:26

Farhial z rannej ochutnávky panenskej úrody. Prvé mäkšie plody na trojročnom strome.

Na druhej fotke mix aj so stabilne výbornou nektarinkou Stark Red Gold. Tento rok som nektarinku prvýkrát pred dozretím v auguste ošetril Prolectusom proti monilióze, ktorá ho po väčšinu minulých rokov terorizovala a tento krok sa ukázal správnym. V úrode je len minimum hnijúcich plodov,    mino BA

Farhial
Farhial
Farhial & Stark Red Gold
Farhial & Stark Red Gold
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 1.9.2021 7:53

Takže to vypadá, že Farhial v budoucnu určitě dozraje i tady u mě. Pokud jde o SRG a Venus, tak vypadají u mě obě stejně, takže to bude jedna odrůda. Chystám se postříkat všechno Magnicurem Quick. Prolectus jsem vyplácal na jaře proti spále. Tady ho v okolí nikde nemají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 8.9.2021 10:44

Pochválíme ještě dodatečně pana Hlavatého za jeho příspěvek o totáčoch a mopslíkoch, ale lépe je na tom ten, kdo má na stromě ještě nějaké meruňky jako například pan Mino. Musím se ale přiznat, že já už jsem to nevydržel a letos poprvé jsem například velmi pozdní broskve postříkal zbytkem Horizonu, to, co zraje dříve, Teldorem proti moniliové hnilobě. Na fotkách opožděný plod Ceglédi Óriás. 




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika