Meruňkotřešeň Aprikyra



host - 236.1 (?)
3.8.2022 23:09

U nás se tepelně upravené konzumují mrkev, petržel a špenát podstatně častěji než tepelně upravené meruňky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 81.144 (?), 3.8.2022 17:54
Co se týká zeleně kterou jste uvedl, tak v TEPELNě upravené formě se s velkou pravděpodobností nejvíce konzumují merunky. Když jsem kdysi studoval různá složení želírovacích přípravků, v některých byl obsažen rostlinný olej a ten je pro uvolnění provitamínu A důležitý. Ale i když v tom vašem žádný tuk obsažen není, napraví to vepřový řízek s bramborem a merunkovou zavařeninou. A nebo chleba s máslem a marmeládou. I když to bude tukový rohlík bez másla, máte na vstřebání také šanci. :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.1 (?), 3.8.2022 23:09

U nás se tepelně upravené konzumují mrkev, petržel a špenát podstatně častěji než tepelně upravené meruňky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 4.8.2022 6:37
Ale já vám to neberu pokud si doma připravujete koncentrát z vašich zelenin a ráno si při snídani mlsáte. :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.40 (?), 14.1.2023 20:27
Aprikyra mi loni poprve zaplodila, trvalo ji to čtyři roky, bylo asi patnact plodu tmavě rudé barvy s lehce kožovitou slupkou, velikost asi jako mirobalan. Chuť hodne podobnà merunce avšak méně kysela, moc dobra. Jsem z Vysociny 500 m.n.m. Kvetla současně s merunkamy. Kvety merunek nevydrzeli jarni mraziky avsak aprikyra ano. Tak mozna dobra nahrada za merunky do chladnějších oblasti nasi vlasti. Ale zatím cas delat zavery.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.43 (?), 15.1.2023 15:03

Mě v roce 2022 také poprvé zarodila Aprikyra. Sice jen šest plodů, ale chutnala nám. Velikost plodu je jako hodně velká třešeň. Barva zralého plodu je temně vínově červená. Slupkou spíše připomíná meruňku, konzistence dužiny je podobná třešni. Je tmavá, šťavnatá, špatně jde od pecky. Chuťově mi více připomíná třešně. Kvetla bílými květy, připomínající květy třešní. Uvidím, co ukáže letos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Enna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 243.43 (?), 18.4.2023 17:13

Tak snad Aprikyra přežila letošní mrazy. Fotila jsem předevčírem. Loni dozrálo šest plodů, ale stály za to. Pokud něco dozraje, nafotím.

Aprikyra
Aprikyra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Enna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 243.43 (?), 18.4.2023 17:15

Další foto.

Aprikyra
Aprikyra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.64 (?), 18.4.2023 22:07

Ako to je s odlučitelnosťou dužiny od pecky u Aprikyry. Trpí na jar na moníliu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.52 (?), 19.4.2023 7:55
Také jsem neodolala. Stromek je to hezký, jen mi chybí informace například řez. Má tendenci dost zahušťovat. Minulý rok 20 plodů. Chuťově celkem dobrý. Je tam cítit třešeň..Ostříhala jsem tak nějak podle sebe, ale když někdo bude mít další informace budu ráda. Postřik volím jako na meruňky. Letos opět bohatě kvetla, tak když se zadaří pošlu další fotky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Enna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 243.43 (?), 19.4.2023 9:54

U Aprikyry jsem monilii nezjistila, ale každý rok ji postříkám současně s meruňkami. Proti mrazu Championem a proti monilii Baycorem, ale zásoba dochází, takže jsem si letos koupila Signum. Po odkvětu meruněk ho vyzkouším.

Aprikyra jde špatně od pecky, ale je chutná, takže jí spíše než na zavařování atd., pěstuji na zobání vnoučatům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika