Meruňkotřešeň Aprikyra



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 82.124 (?) 
15.5.2019 18:28

A další fotka!


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 82.124 (?), 15.5.2019 18:30

A další!!!


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 82.124 (?), 15.5.2019 18:31

A ještě jedna fotka!


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 82.124 (?), 15.5.2019 18:34

A mimochodem, ty myrobalány jen nádherně kvetou, avšak plody žádné.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
P.Praha - (2) - 171.64 (?), 7.9.2019 23:12

Loni jsem zasadil Aprikyru, stromek je vitální a hezky roste. Na jaře měl pár květů, které z důvodu mládí anebo jarního mrazíku opadly. Chci se zeptat hosta xxx, kterému, jak je vidět na fokách z května, Aprikyra hezky nasadila plody, mohl "pochlubit" s úrodou. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinNZ - (14) - 147.78 (?), 17.1.2021 16:45

Aprikyru som sadil na jeseň 2019, kúpenú ako čerešňo - marhuľu. Na rastlinnom pase však bolo slivko - marhuľa. Bral som to ako preklep, až kým som nedávno nenatrafil na článok, kde bolo uvedené že je to kríženec marhule a trpasličej čerešne, nazývanej tiež piesočná. Vraj ide nejaký druh americkej slivky.Ak je to pravda, štítok bol správny, ten strom má z čerešne iba názov. Plody som zatiaľ nemal, ale čerešňovú chuť tam zrejme nádeme ťažko :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.13 (?), 16.4.2022 17:11
Dobry deň. Kupila som marhulo-čerešnu na jesen r.2018. Čitala som tie neiste komentare a tak chcem na jej obhajobu napisať, že už 2broky nám čosi zarodila prvy krat 3 plody a minuly rok cca30 plodov. Boli asi ako väcsie bordové, hladké marhule a chuť bola výborná. Nebudem vymýšĺať opis chuti, ale davali sme ochitnať známim ako raritu a kazdého oslovila.U nas už zomrelo 7 marhúl-spála a tak som to vzdala. Tak isto máme v zahrade moniliózu s ktorou bojujem ale marhuločerešna je krasna zdravá. Prvá v zahrade kvitne. Teraz prave sa otvaraju kvety. Byvame v podhorskej mrazovej kotline, ale ona sa tvari spokojne, tak že som šťastná že som to riskla a kupila som ju. Držim palce vsetkym zahradkarom čo to zariskovali a dufam, ze budu rovnako spokojný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.244 (?), 3.8.2022 8:27

Mám třetím rokem křížence Aprikyra. Prvním rokem měla jeden plod. Utrhla jsem ho z nedočkavosti brzy. Chuť byla kyselá, ale dala se v ní poznat i ta třešeň. Druhý rok neplodila. Letos měla 6 plodů. Tmavě červené, velikost pinpongového míčku, lehce chlupaté, nejdou od pecky. Trhala jsem postupně - od poloviny července, včera poslední. Takže plodí později než tady u nás plodí meruňky i třešně (bydlím v Polabí). Třešňová chuť se se zráním úplně vytratí. Trochu je cítit chuť meruňky, ale celkem nevýrazně, hlavně převládá kyselost, a to i když už jsou plody přezrálé. Celkově zklamání, patrně ji na podzim zlikviduji a zkusím najít jinou odrůdu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 3.8.2022 11:26
Odrůdu neznám, otázkou je, jestli je to pravdu kříženec a nebo jen název jako třešnové rajče nebo rybízové rajče, kde je jasné, že rajčata s rybízem a třešněmi mají společnou jen velikost a tvar plodu. Já mám rád klasické merunky mají mnoho cenných látek třeba provitámín A, který je jinak v účinné formě jen na předpis v lékárně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.1 (?), 3.8.2022 14:58

...a taky v mrkvi, špenátu, másle, vajíčkách, melounu, petrželi,...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika