Meruňka Harcot



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 196.17 (?)
7.5.2020 20:55

Orangered zmrzá stejně jako Harcot. Jak jsem psal několikrát, když se zadaří, tak plody Orangeredu na rozdíl od Harcotu zůstávají po dozrání dlouho pevné, nepraskají, po rozloupnutí z nich teče šťáva, pecka je snadno oddělitelná od dužniny. Chuť velice příjemná, sladká už na počátku zralosti. Prostě povedená moderní meruňka. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.240 (?), 10.7.2019 20:24

Harcot letos chuťově úžasná, jako by se chtěla vyrovnat VP, ale přece jen dost hnije. V každém takovém plodu je píchanec od hmyzu. Vidím tady hlavně včely, ale že by se mně je chtělo topit v lahvích s pivem, to ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.240 (?), 7.5.2020 9:20

Pro Vojtu Mikeše: Řekl bych, že ta záměna za Farbaly bude Harcot. Podle těch nejčervenějších výhonů a listů, co má právě Harcot i tato nepravá Farbaly. Doba zrání by taky odpovídala. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 101.130 (?), 7.5.2020 12:43

Tak to bych se Petře vůbec nezlobil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.240 (?), 7.5.2020 12:56

Já ale nemám s meruňkou Harcot dobré zkušenosti. Hlavní problém je v praskání a hnití před dozráním. To je ta nejhorší vlastnost. Že je neodolná vůči mrazu v květu je asi normální, tak jako u ostatních odrůd. Letos největší škody napáchal mráz až po odkvětu. Osobně si víc vážím Orangeredu. Taky zmrzá, ale plody před dozráním nehnijí, jsou pevné a mají převelice zajímavou chuť. U Harcotu nesklízím skoro nic ani v příznivých letech, takže mně výborná chuť jednoho plodu z deseti neshnilých, není nic platná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.152 (?), 7.5.2020 20:18

Hmm, mě namlsala pomologie a popis Harcotu. Uvidím, zatím je ve školce. Orangered byl v plánu, ale po většinou nelichotivých referencích jsem od něj ustoupil. Maximálně zkusím přiroubovat do stromu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 196.17 (?), 7.5.2020 20:55

Orangered zmrzá stejně jako Harcot. Jak jsem psal několikrát, když se zadaří, tak plody Orangeredu na rozdíl od Harcotu zůstávají po dozrání dlouho pevné, nepraskají, po rozloupnutí z nich teče šťáva, pecka je snadno oddělitelná od dužniny. Chuť velice příjemná, sladká už na počátku zralosti. Prostě povedená moderní meruňka. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.240 (?), 28.7.2020 17:06

Našel jsem jeden zapomenutý plod na Harcotu. Zpupně a troufale by se dalo říct, že Harcot a Harogem lepší Bergevalu a Bergarouge, což jsou "modly" posledních let. Chuťová meruňková intenzita v "marmeládové" konzistenci je u Harcotu i Harogemu opravdu vysoká. Zvláště letošních pár plodů HAROGEMU se vyznačuje tímto silným, intenzivním meruňkovým aromatem. Je to ta nejsilnější meruňková "káva" letošního roku.

Harcot
Harcot
Harogem
Harogem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.240 (?), 7.5.2021 18:17

Pro pana MIKEŠE13 jsem ještě jednou vyfotil nové listy na falešné Farbaly v porovnání s Harcotem. 

Harcot
Harcot
nepravá Farbaly
nepravá Farbaly
Legolda
Legolda
Sefora
Sefora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.240 (?), 18.7.2021 17:47

Dnes spadla z "nebe" první zralá meruňka Harcot. Někde z vršku kam není moc vidět, protože dole je to všechno zelené. Prozatím meruňka roku (tento plod). Výrazné meruňkově aromatická a sladká jako med. Velice silná meruňková káva, co dnes předvedla Harcot

Harcot
Harcot
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 216.241 (?), 18.7.2021 20:39

A jak teď vypadají plody nepravé Farbaly, Petře?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika