Meruňka Harcot



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.152 (?)
7.5.2020 20:18

Hmm, mě namlsala pomologie a popis Harcotu. Uvidím, zatím je ve školce. Orangered byl v plánu, ale po většinou nelichotivých referencích jsem od něj ustoupil. Maximálně zkusím přiroubovat do stromu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 10.7.2019 20:24

Harcot letos chuťově úžasná, jako by se chtěla vyrovnat VP, ale přece jen dost hnije. V každém takovém plodu je píchanec od hmyzu. Vidím tady hlavně včely, ale že by se mně je chtělo topit v lahvích s pivem, to ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 7.5.2020 9:20

Pro Vojtu Mikeše: Řekl bych, že ta záměna za Farbaly bude Harcot. Podle těch nejčervenějších výhonů a listů, co má právě Harcot i tato nepravá Farbaly. Doba zrání by taky odpovídala. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 101.130 (?), 7.5.2020 12:43

Tak to bych se Petře vůbec nezlobil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 7.5.2020 12:56

Já ale nemám s meruňkou Harcot dobré zkušenosti. Hlavní problém je v praskání a hnití před dozráním. To je ta nejhorší vlastnost. Že je neodolná vůči mrazu v květu je asi normální, tak jako u ostatních odrůd. Letos největší škody napáchal mráz až po odkvětu. Osobně si víc vážím Orangeredu. Taky zmrzá, ale plody před dozráním nehnijí, jsou pevné a mají převelice zajímavou chuť. U Harcotu nesklízím skoro nic ani v příznivých letech, takže mně výborná chuť jednoho plodu z deseti neshnilých, není nic platná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.152 (?), 7.5.2020 20:18

Hmm, mě namlsala pomologie a popis Harcotu. Uvidím, zatím je ve školce. Orangered byl v plánu, ale po většinou nelichotivých referencích jsem od něj ustoupil. Maximálně zkusím přiroubovat do stromu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 196.17 (?), 7.5.2020 20:55

Orangered zmrzá stejně jako Harcot. Jak jsem psal několikrát, když se zadaří, tak plody Orangeredu na rozdíl od Harcotu zůstávají po dozrání dlouho pevné, nepraskají, po rozloupnutí z nich teče šťáva, pecka je snadno oddělitelná od dužniny. Chuť velice příjemná, sladká už na počátku zralosti. Prostě povedená moderní meruňka. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 28.7.2020 17:06

Našel jsem jeden zapomenutý plod na Harcotu. Zpupně a troufale by se dalo říct, že Harcot a Harogem lepší Bergevalu a Bergarouge, což jsou "modly" posledních let. Chuťová meruňková intenzita v "marmeládové" konzistenci je u Harcotu i Harogemu opravdu vysoká. Zvláště letošních pár plodů HAROGEMU se vyznačuje tímto silným, intenzivním meruňkovým aromatem. Je to ta nejsilnější meruňková "káva" letošního roku.

Harcot
Harcot
Harogem
Harogem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 7.5.2021 18:17

Pro pana MIKEŠE13 jsem ještě jednou vyfotil nové listy na falešné Farbaly v porovnání s Harcotem. 

Harcot
Harcot
nepravá Farbaly
nepravá Farbaly
Legolda
Legolda
Sefora
Sefora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 18.7.2021 17:47

Dnes spadla z "nebe" první zralá meruňka Harcot. Někde z vršku kam není moc vidět, protože dole je to všechno zelené. Prozatím meruňka roku (tento plod). Výrazné meruňkově aromatická a sladká jako med. Velice silná meruňková káva, co dnes předvedla Harcot

Harcot
Harcot
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 216.241 (?), 18.7.2021 20:39

A jak teď vypadají plody nepravé Farbaly, Petře?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika