Meruňka - choroba



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
1.2.2020 16:55

Přežije. Nic se nestane, ani když to uděláte hned. Můžete to udělat podle obrázku - mírně šikmo. A pak zatřít latexem. Koruna bude sice o něco více rozevřená než by měla být, ale to nevadí. Podívejte se pak pod kůru, jestli tam je dřevokazný hmyz.

řez
řez
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Majus - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 224.3 (?), 1.2.2020 14:37, zobrazeno: 3938x
Dobrý den, poradíte prosím co s meruňkou? Kdysi trpěla klejotokem (asi moniliova spala), byl hodně napadený terminál. Napadené dřevo jsem ořezala a meruňka se vzchopila. Ted ji proti spale stříkám. Ovšem ten terminál v místě, kde jsem ho ostrouhala se pomalu ale jistě zhoršuje. Viz foto. Průměr té větve je 5,5 cm. Mám s tím něco dělat nebo to nechat? Rodí pěkně. Je asi 10 let stará, je to Bergeron. Děkuji.


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Majus - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 224.3 (?), 1.2.2020 16:29
Přežije, když celou tu větev dám pryč? Udělala bych to asi až bude kvést?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 1.2.2020 16:55

Přežije. Nic se nestane, ani když to uděláte hned. Můžete to udělat podle obrázku - mírně šikmo. A pak zatřít latexem. Koruna bude sice o něco více rozevřená než by měla být, ale to nevadí. Podívejte se pak pod kůru, jestli tam je dřevokazný hmyz.

řez
řez
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Majus - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 224.3 (?), 3.2.2020 7:09
Děkuji, udělám to jak píšete, ale až na jaře, bojím se řezat peckovinu v zimě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 161.2 (?), 3.2.2020 12:12

Stromy už letos jaro pod kůrou mají, při pozdějším řezu nemocné větve ten Váš ošidíte o litry tekutiny, které může využít i k hojení rány... Ať už říznete teď, nebo později, tak tu pozůstalou odbočující větev podepřete, či vyvažte. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Majus - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 224.3 (?), 4.2.2020 21:12

Tak jste mě nahlodali. Možná do toho řezu půjdu dřív. Bude ta boční větev náchylnější k vylomení ještě víc než dosud? Bývá nejvíc obsypaná, vždycky ji hodně probírám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 4.2.2020 22:36

při pozdějším řezu nemocné větve ten Váš ošidíte o litry tekutiny, které může využít i k hojení rány...

Jen aby meruňka nepoužila ten uspořený litr tekutiny k tvorbě klejotoku...crying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 255.114 (?), 5.2.2020 5:45
Na druhou stranu, pozdní oříznutí umožní chorobě se dále rozlézat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Majus - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 224.3 (?), 22.6.2020 10:00
Dobrý den, odřízla jsem nakonec na začátku kveteni. Na radu souseda jsem to urizla nad novou rasici vetvickou, ze pry zesili a nahradi vetev. Nejsem si tim ale jista, pahyl vypada takto a i z kury jde klejotok. Premyslim zda seriznout nyní na vetevni krouzek nebo nechat do pristiho roku - jako pri Zahnove rezu a odriznout az pak. Co myslite?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.178 (?), 22.6.2020 14:08

No myslím že postižení je minimálně o 1 metr níže. Je to na fotce docela vidět a bude to pravděpodopně pokračovat. Doporučuji řez na pařez a nasadit novou zdravou sazenici. Klejotok, korová nekroza a houby na odomřelém dřevě budou problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika