Kde seženu Ledanu či Leskoru



Milan Boštička - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 44.124 (?)
25.5.2008 8:36

Ano krásný a výstižný příspěvek.

           Milan Boštička

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 197.143 (?), 25.5.2008 1:38

No, já jsem si to přečet celý, a netušil jsem co způsobím. Slovem profláknutý jsem samozřejmě myslel ne odbytý, ale prostě populární, známý... přišlo mi líto, že jen Leskora (idkyž to nebude zase úplně pravda) se dostala do povědomí zahrádkářů. Přitom existují i jiné s počátečním Led...

A mě padla do oka a hlavně na jazyk Lemeda, je ranější než leskora to zaprvé, a prostě výborná i když, ano, menší plod. Ale ve velikosti problém nebývá (i jinde...) že? Lemeda - sladká jako med.Tak doufám pane Stanislawe, že je vše jasné. Zajímalo by mě Vaše pravé jméno a ročník na fakultě. Případně co jste vyšlechtil za novinky.

Pro ty ostatní, zahradničina je mou profesí a i koníčkem - ten se jsem asi zdědil po dědovi, ovšem daleko větším koníčkem(taky po dědovi) je chov okrasných holubů a tam se, věřte,  zabývám šlechtěním a udržováním od dětství. Kdo to zná, ví co je to za práci a na kolik let. To jen na tu narážku o šlechtění.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan Boštička - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 44.124 (?), 25.5.2008 8:36

Ano krásný a výstižný příspěvek.

           Milan Boštička

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.74 (?), 13.7.2008 0:53

 Leskora je známější, protože je VELMI raná. Já ji mám také (1 strom), první pody mám již poslední týden v červnu (Praha) a proto si ji cením. Ale velikostí, chutí i vzhledem, tak to jsou lepší (Maďasrká, VP, atd.) Mám ji skutečně kvůli ranosti. Krasku mám také kvuli ranosti - je pozdní. Takže mám několik týdnů (2-3) stále čerstvé meruňky. Nevíte kde se dá sehnat nějaká hodně pozdní?

Josef Novotný

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.86 (?), 13.7.2008 7:34

Hodně pozdní je Bergeron, urodí se každý rok, mají na podzim všude, kde prodávají stromky / v norm.zahradnictvích-ne hypermarkety/.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.74 (?), 13.7.2008 14:27

Bergeton mám, je trochu pozdnejší, ale ja chci ještě pozdnější, údajně jsou minimálně o týden po Bbergeton

S pozdravem Josef Novotný

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 197.143 (?), 13.9.2008 20:52

Zdravím.

Myslím, že hodně pozdní je odrůda Minaret. A nebo pokud chcete sklízet ještě po opadu listů tak tuším Qvardějskij (omlouvám se za fonetický název). Ovšem kde ten sehnat... to dá práci.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 86.78 (?), 26.9.2008 0:42

Zasadil jsem vloni na podzim meruňky Bergeron, VP,Lescora, nadmořská výška 350 m.,středně těžká půda, pozice lehký svah jihovýchodní, prostě pokus.Má někdo z Vás zkušenosti s podobnou situací?Múžete přispět nějakou radou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.172 (?), 8.12.2008 8:14

Je to nádhera, já jako včelař srovnávám tuto diskusi s diskuzí na Včelařské konferenci.Tam se stále mlátí prázdná sláma.Zde se hovoří skutečně o problémech.Samozřejmě až na vyjímky.Líbí se mi zde košatost témat.Viz Milošova sentence o Verichovi, Kafkova vzpomínka na šlechtitelské počátky.Připomíná mi to časopis Rádce z Předmostí naMoravě./ 1. republika./Zde jerovněž mezi texty na téma,,více lidí více ví,,je vidět vztah mezilidský.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ZdeňkaT. - (32) - 103.253 (?), 19.3.2011 11:35

Leskoru jsem zasadila na podzim 2009. Během loňského roku se jí moc růst nechtělo, přírůstky minimální, byť jz svah, drenáž, výživa. Komu již zarodila - jaké má plody?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika