Je toto žloutenka peckovin ESFY?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?) 
14.6.2017 5:06

Ó Henry byla z Kohaplantu, ale jasestli je nakažená i ta Vaše to nejde jen tak střílet od boku.Já jí kupoval před čtyřmi lety, příznaky se objevily po dvou letech, takže těžko říct.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 205.204 (?), 14.6.2017 5:44

Tak to sa teda zacinam bat aj ja. Na stav Ohenry z Kohaplantu povodom z Grecka som tu nadaval niekedy v aprili. Medzitym sa prebrala a ma asi 6 vyhonov, ale fakt mi to za to nestoji, aby mi doniesla nejaku pliagu. Asi ju dam radsej otestovat. Ako to je, ked Vam zistia ESFY (pri tom testovani)? Vypalia potom celu zahradu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.23 (?), 14.6.2017 13:02
Ma nestraste, ja mam z kohplantu marhulu fardao, tiez z grecka, na to aky to vypadal byt mrzak, tak vcelku prekvapivo ako sa rozbehla. Budem ju mat teda pod drobnohladom. S tym palenim zahrady... uf to snad nie...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?), 19.5.2018 21:06

U jedné z mladých meruněk se někdy předloni objevila dole na kmínku korová nekróza s klejotokem. Rok jsem to průběžně ošetřoval (rána se nerozšiřuje, vytváří se zával), ale celkově se mi stromek nelíbí - světlejší listy, mírné stáčení, letos zakvetl a nasadil plody (ty ale později opadly). Mám podezření právě na fytoplazmu, ale může to být i následkem té korové nekrózy.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.189 (?), 20.5.2018 11:08

Mikeš13: Určité príznaky ESFY by sa tam dali nájsť, najmä na tej 2.fotke. Tá hojaca sa rana na kmeni je dosť rozsiahla. Či je príčinou nie najlepšieho prospievania stromčeka ona, alebo fytoplazmóza, na to by asi jednoznačnú odpoveď dalo len vyšetrenie v laboratóriu. Snažil som sa nájsť fotku s čo najtypickejším "lyžičkovitým" zvinutím listov (považuje sa za jeden z príznakov ESFY), hádam sa mi to podarilo (viď foto na porovnanie). IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jarolen - (1) - 240.86 (?), 4.6.2018 20:41

Mám tiež podobne vyzerajúcu marhulu /Moskovskaja/. Má tiež pokrútené listy, ale na rubovej strane má červené sfarbenie na polovici listu.  Ináč na koncoch vetvičiek sú nové zdravé aspoň na pohľad výhonky, listy. Máte s tým nejaké skúsenosti? Som bezradný.

chorá marhula?
chorá marhula?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika