Jakou meruňku?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?)
17.10.2008 13:12

Nejpozdnější meruňky, co znám, jsou Minaret, Harlayne a Harogem, ty ale zrají tak 1 - 2 týdny po VP. Letos jsem, pravda,  poslední meruňku utrhl 1. září, ale to proto, že je u nás chladno a dozrávají pozdě.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 14.10.2008 14:14

Nechci být šťoural, ale připadá mi, že pan Kiwíček má s Kruhem cosi společného. Poněkud to zavání reklamou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 161.138 (?), 15.10.2008 1:06

Paní Vlaďko musím vás varovat před Velkopavlovickou meruňkou. Je pravda, že má velké šťavnaté plody, ale přételé zapomněli na její ostatní vlastnosti. Je velice choulostivá na chlad v květu, moniliový úžeh, silně vzrůstná a hnije na stromě. Z těchto vlastností vyplývá to, že těch pár chutných plodů ochutnáte jednou za čas. Podobné vlastnosti i když trochu méně těch záporů má její příbuzná "Maďarská". Nám se osvědčila odrůda Bergeron, Karola a ze staší doby Rakovského. V nadmořské výšce 450 m úspěšně plodí a nevyžadují mimořádnou péči. Pavel Skála

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 136.34 (?), 16.10.2008 20:48

Prosím o vysvětlení, čemu se říká ananaska.Jsem 400 m.n.m.a meruněk tady opravdu mnoho není.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 16.10.2008 21:17

Já bych zase varoval před zázračným ovocem typu "ananaska", které bez ochrany plodí na Vysočině veliké plody a jimž se chutí nemůže Velkopavlovická rovnat. 
    Náš sortiment meruněk se nebývale rozšířil o odrůdy z Lednice,  Slovenska, Francie, Kanady, aj., Konzumní období meruněk se rozšířilo na řadu týdnů, mrazuodolnost některých je obdivuhodná.. Kupodivu, nikdo z týmu profesionálů nenalezl zázračnou odolnou meruňku z hor, s obrovskými plody, kvalitou válcující nejchutnější odrůdy, k nimž VP nepochybně patří. Proč asi?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.167 (?), 17.10.2008 8:17

Nějakou zázračnou meruňku bych potřeboval do 180m.n.m. Přes léto se mi podařilo (snad) určit s pomocí starého sadaře poslední neznámou meruňku na mé zahradě. Karola, Velkopavlovická - v jílovité půdě, Minaret - v písčité půdě. Teď na podzim bych rád zasadil Bergeron a nějakou Le****.

Jarní mrazíky mi pravidelně devastují úrodu, zatím jsem nesehnal dostatečně pozdní odrůdu. Někde na netu jsem četl o meruňce, která dozrává až někdy začátkem září??? Nevíte někdo, co je na tom pravdy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 17.10.2008 13:12

Nejpozdnější meruňky, co znám, jsou Minaret, Harlayne a Harogem, ty ale zrají tak 1 - 2 týdny po VP. Letos jsem, pravda,  poslední meruňku utrhl 1. září, ale to proto, že je u nás chladno a dozrávají pozdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 76.122 (?), 17.10.2008 17:27

Co znamená Le****?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 113.121 (?), 17.10.2008 20:08

Le - meruňky vyšlechtěné v Lednici na jižní Moravě. Např. Lebela, Leskora, Lerosa, Leala atd.  Meruňky šlechtěné ve Veselé u Piešťan mají názvy s počátečními písmeny Ve. Např. Veharda, Vespríma, Veselka atd.
Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 24.183 (?), 19.10.2008 20:42

dotaz na Le**** už za mě zodpověděl P. Hauser.  Ve školce jsem dopadl celkem dle očekávání... Bergeron na myrobalánu bude až za týden, z lednických měli na myrob. jedině Leanu, tak jsem ji vzal. Takže za týden další pokus, prý budou i durancie.

Měli také JOJO, na cedulce bylo uvedeno "dovoz PLN". jednu jsem vzal, jsem zvědavý co z toho vyroste...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.138 (?), 20.10.2008 1:43

To Jo-Jo mám. Je to patentováno v německu jako jediná peckovina úplně rezistentní šarce. Druhý rok po vysazení plodí pěkné velké ovoce. Dozrává pozdě, částečně trpí moniliozou. Je lepší, než Stanley i když z ní pochází. Pozdní meruňku ze staršího sortimentu, jsem dostal odrůdu "Rakovského". Je odolná chladu v květu a snad i ve dřevě. Získal jsem ji z Milevska, kde původní strom každoročně plodí. Pavel Skála

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika