Jak to vypadá s nakvétáním meruněk?



host - 6.16 (?)
8.4.2010 10:39

Ve staré učebnici s názvem Ovocnářství (bohužel se mi po zapůjčení nevrátila) si vzpomínám o doporučení pálení vlhké slámy.Matně vzpomínám na doporučení možnosti použít staré pneumatiky.Pepík

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 6.16 (?), 8.4.2010 10:39

Ve staré učebnici s názvem Ovocnářství (bohužel se mi po zapůjčení nevrátila) si vzpomínám o doporučení pálení vlhké slámy.Matně vzpomínám na doporučení možnosti použít staré pneumatiky.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 8.4.2010 10:48

Možná ve velkém odlehlém meruňkovém sadu by se zadýmování přes mrazivou noc mohlo snest a vyplatit. V zahradách uvnitř obce si to neumím představit, snad se to ani nesmí.
   Postřik měďnatým fungicidem údajně může trochu pomoci. Pro nás, co se dostenem na zahradu akorát o víkendu zbývá jen držet palce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.121 (?), 8.4.2010 11:35

Proti mrazu se používá při nakvétání Champion, ničí bakterie, které fungují jako krystalizační jádra pro tvorbu ledových krystalů, které potom trhají pletiva. Květy pak snesou mráz do minus 5.

Těsně před květem a hned po odkvětu se stříká proti moniliové spále např. Baycorem.     VK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.28 (?), 8.4.2010 11:47

Velkopavlovická těsně před rozkvětem, druhá - starší a pozdnější meruňka má nalité pupeny. V loni se mi něco urodilo, v r. 2008 to pomrzlo a v r. 2007 Velkopavlovická zmrzla komplet a stará neznámá - pozdní omrzla asi do 3 m výšky, takže jsem posbíral meruňky jen z vršku stromu. Tenkrát jsem to pálil spolu s třešněmi, jak jsem se již kdysi zmínil v jiném vláknu diskuze.

Prostě je to na matce přírodě, my s tím již mnoho nenaděláme. Možná by trochu pomohlo to zmlžování - rosení či tek postřik měďnatým přípravkem, jak píší diskutující přede mnou. Zadymování v dnešní době nepřichází v úvahu (viz. Obecní vyhlášky). Trochu tomu můžeme předcházet v zimním a předjarním období, vrsvením sněhu okolo stromů a zastíněním kmenů proti sluníčku, čímž trochu oddálíme probuzení stromu a tím i oddálení doby kvetení. Já mívám slušnou úrodu meruněk jednou za 4 - 5 let, jinak to většinou pomrzne (kojetínsko, zahrada pod svahem a orientovaná na severo-severo-východ). Kdysi jsem míval Velkopavlovickou ve dvoře u zdi hospodářské budovy a meruňky bývaly, ale letitý strom odešel na mrtvičku nebo na něco podobného.

Kompoty snad nějaké zbudou z loňska, meruňkovici z loňska šetřím jen pro vlastní spotřebu a pro dobré známe a z trnek a z hrušek snad zase něco napálím.

F.Rozkošný

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 9.4.2010 19:24

Tak Darina, Pincot a Veecot shodně kvetou třetí den, Bergeron se drží a vykvete nejdříve po neděli. Pod stromy to lehce hučelo, včely se snaží... Více než mrazy mi starost dělá počasí, víkend má propršet... Snad z toho něco bude.
Martin (SM)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.49 (?), 9.4.2010 19:36

Na východním okraji Prahy nám kvete 2. dnem Maďarská a Karola. Snad přežijí to chladno.

Veni

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 10.4.2010 6:09

Na Slovácku rozkvetla Velkopavlovická do plné krásy.Včely se mohou zbláznit.Také nejranější třešeň začíná rozkvétat. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 10.4.2010 15:32

Dneska u nás aprílovské počasí jak z encyklopedie. Slunečno a bezvětří střídá v hodinových intervalech vítr se sněhovými přeháňkami. Naštěstí se včely na meruňky v hodinových intervalech vracejí...
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 10.4.2010 16:33

Martine, smím se zeptat ve kterém rajonu ČR? Meruňky totiž nejsou u nás doma a je dobré hlídat si, kde se čemu daří.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 10.4.2010 16:50

Ostravsko, 320 m n. m.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika