Jak budete chránit rozkvetlé meruňky proti víkendovému nočnímu mrazu



ITBrno - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 100.100 (?)
12.4.2022 14:26

Zdravím pane Petře do Pardubic,

já mám takovou malou meruňku křiváka, dělal jsem na ní shittuv řez a je fakt že kvetla dvoufázově, ale druhé kvetení ji zastihlo právě v těchto mínusových teplotách. Čas na topení už jsem neměl, tak uvidime, ale nevypadá to dobře. (Foto bylo pořízeno před mrazem)

Gold Bar meruňka
Gold Bar meruňka
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
ITBrno - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 100.100 (?), 12.4.2022 6:22

Zdravím všechny od Kuřimi,

myslím že dílo je dokonáno, předevčírem -3 a dnes -2, s bídou bude na buchtu.
Kmeny bílím pravidelně, ale přiznám se, že efekt oddálení kvetení se moc neprojevuje.
Tak nechci házet flintu do žita, ale květy na meruňce mám orezlí, tak to nevidím dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 12.4.2022 9:36

S takovými mrazy nechat přivést k meruňce auto dříví a zaměstnat topiče na noční, smlouvu prodloužit do května. Ne fakt, mrzne furt, pár dní kdy bylo nad 0°C. Zhnědlé květy znamenají ztráty, ale né definitovní. při -3°C by mohlo zůstat dostatek na plnou úrodu, důležité jsou plůdky, do 2 dnů musí zůstat zářivě zelené, tzn. žijou. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 12.4.2022 14:14

Ale kdepak, žádná mrazová probírka se opět nekonala. Snad příště. Takový velmi raný "Thyrinthos si dokonce rozkvetl až teď. A proč? No protože jsem ho komplet ořezal hned po sklizni koncem června. To, co znovu narostlo rozkvetlo teď mnohem později než obvykle. Proto tady pánové stále doporučují ten "Shittův" řez. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ITBrno - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 100.100 (?), 12.4.2022 14:26

Zdravím pane Petře do Pardubic,

já mám takovou malou meruňku křiváka, dělal jsem na ní shittuv řez a je fakt že kvetla dvoufázově, ale druhé kvetení ji zastihlo právě v těchto mínusových teplotách. Čas na topení už jsem neměl, tak uvidime, ale nevypadá to dobře. (Foto bylo pořízeno před mrazem)

Gold Bar meruňka
Gold Bar meruňka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 12.4.2022 15:05

S prominutím se vmezeřím-i když jsem taky Petr, nikoliv z Pardubic: pokud necháme meruňku růst do větší výše, může se nám povést více plodů ke zralosti dovéstcheeky. Jestli je i tento strom-tak, jako většina Vašich stavitelských skvostů na alespoň mírném svahu, je větší šance, že mrazivý vzduch rychleji sklouzne mimo něj a tím pádem nedojde k tak velkým národohospodářským škodám, jako kdyby byl pozemek na roviněenlightened. Mám zkušenost-snad i fyzikálně doložitelnou, že pokud je pod stromem v době kvetení holá, rovná zemina, je toto úspěšnější-půda lépe vyzařuje teplo do koruny a mrazuodolnost je vyšší. Z fotky to vypadá, že máte v kruhu pod předmětnou kráskou částečně rozložený mulč, to sice hřeje nohy, ale hlavu nechává mrazíkům téměř napospasblush, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ITBrno - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 198.91 (?), 12.4.2022 16:12

Zdravím pane Petře (SPCH)  :-) 

ano mám celou zahradu v kopci a zmíněná kráska jak pravíte, (ja ji říkám křivák) tak je ve svahu. Mám ji jen obrytou na rýč, aby se mě vláha k ní lépe dostala. Ono na to kopcu nění jednoduché něco pěstovat, ale snažím se co to jde, a jak říkám, když to člověka baví, je to fajn. Je to takový velký koníček. Mulč vůbec nedávám, možná to jen blbě vypadá, že tam byly zbytky trávy od zimy. 

Díky za vaše postřehy, budu tedy doufat, že máma na buchtu bude mít :-) dnes půjdu jako obvykle na kontrolu rajónu, tak křiváka obhlídnu. 

Zdravím vás

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 12.4.2022 17:15

Zlaté kopce. pane ITB. Podívejte se například na Petra z H (Hostěnice okres Brno-venkov 400 metrů). Na kopci má meruňky každoročně, kdežto v níže položených místech mají naopak každoročně problémy. yes

Thyrinthos
Thyrinthos
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 12.4.2022 18:25

V HK dnes na domě +0,5°C, na zahradě šedivec, škrábal jsem auto. Dolní patra meruňek dokvétají, špičky teprve rozkvétají (cca do 4 m výšky). Škody zatím žádné. Vypadá to, že mrazíky posledních dnů asi nebyly tak silné, ve výšce mrzne méně, funguje Šittův řez a použití Championu proti zmrznutí květů má význam! Dnes/zítra provedu poslední postřik proti moniliniové spále (opět Signum).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 14.4.2022 9:35

Bude v ovocných sadech o víkendu znovu hořet?

V ovocných sadech hoří. Oheň má zachránit úrodu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.96 (?), 15.4.2022 19:35
U mě už se bohužel začínají objevovat plůdky. Kdeže jsou ty časy kdy mi v této fázi vymrzala VP až v první půlce května.😄 Podle Aladina by u nás mráz být neměl, tak uvidíme. Marek Poděbrady.
Leskora
Leskora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika