Jak budete chránit rozkvetlé meruňky proti víkendovému nočnímu mrazu



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 135.61 (?)
4.4.2022 14:19

V HK snad OK. V sobotu Champion + Signum. Meruňky v plném květu. Dnes ráno pomohla i trocha oblačnosti. Podle mě byla horší noc ze soboty na neděli.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
ITBrno - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 198.91 (?), 4.4.2022 11:25

Zdravím Petře do Pardubic, tak doufám, že se něco zachránilo. Za to dobrodrůžo to náhodou vždycky stojí :-) Aspoň na tu buchtu aby bylo :-) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 4.4.2022 12:32

Koukal jsem podle zpětných teplot na idnes, že nejvíc -5°C bylo z krajských měst v Jihlavě, Českých Budějovicích a Olomouci. V Olomouci dokonce -6°C, tak nevím, co na to říkal pan SPCH na Hané. Jirka s Martinem jsou asi za "vodou", bylo u nich, myslím, oblačno. Tady podle idnes snad ani nemrzlo, takže, jak jsem koukal na odkvetlé meruňky, tak se na nich nekonala ani žádná mrazová probírka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 135.61 (?), 4.4.2022 14:19

V HK snad OK. V sobotu Champion + Signum. Meruňky v plném květu. Dnes ráno pomohla i trocha oblačnosti. Podle mě byla horší noc ze soboty na neděli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 4.4.2022 18:36

Teď navečer jsem se byl na meruňky podívat. Květy jsou zdravé, žádné černání pestíku a prašníků. Myslím, že by se už poškození mrazem projevilo! Signum jsem přidal k Championu kvůli moniliniové spále, když se už s postřikem crcám. Jelikož je chladno a bude chladno a deštivo, tak je postřik proti moniliniové spále nutný! Po opadu plátků udělám postřik třetí (opět Signum). Více postřiků meruňky v mých podmínkách nepotřebují. Na koncích letorostů květy ještě spí a současným mrazům by určitě unikly. Mrkněte na Šittův řez, který oddálí kvetení částí stromu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 4.4.2022 21:43

S napětím sleduji, jak si vy, meruňkáři, vedete, tedy spíš vaše rozkvetlé stromy. Dejte prosím vědět, jak to dopadlo. 

V noci už prý nemá dál mrznout, takže Vám, Kuky, lze asi gratulovat. Ale ostatní? Walter a spol.

Díky. Hluboce s vámi všemi cítím. S rajčaty je to někdy podobné.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.161 (?), 4.4.2022 21:52
Zidlochovicko, stříkal jsem v pátek championem, vypadá to, že 1/3 je ko, zbytek dobrý, odruda leskora.Ráno dnes - 3,co jsem se díval na sousedovy stromy, tak má pomrzle víc, ale velkopavlovicka ještě není úplně nakvetene, takže ztráty nebudou tak velké.aspon bude přirozená probírka plodů. Sittuv řez pomohl, horní konce na leskore taky úplně nepuci, takze ještě budou dokvetat, v týdnu udělám druhý postřik proti moniliii. Míru zdar, Koutná
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 5.4.2022 7:09

Pane Petře, na Hané v okolí Kroměříža bylo cca 2st. pod nulou. Takže to vypadá, že drobná bitva s laškující matičkou Přírodou byla snad vítězná. Ale jak vědí nejen myslivci-zajíci se počítají až na výřadu, ten je ještě hódně dalekocheeky! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.207 (?), 5.4.2022 9:03

Možná bych poopravil to... drobná bitva s přírodou... na - příroda byla vůči nám milostivá. Také jsem pendloval mezi tepoměrem a meruňkami a snad se letos něco urodí.
IvanHorseman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.72 (?), 5.4.2022 10:37
Host ze zidlochovicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 5.4.2022 14:16

Dobrý den, pane Milane. Píšete, že s rajčaty je to stejné, ale to jsem nepochopil. Rajčata si dáte pěkně ven až po "zmrzlejch" a nazdar. To je trošku jiná písnička. Co se týče mrazů, tak HK OK, tady nemrzlo, takže škody žádné. Pan Waltr ještě neví, pan ITB to samé, Jirka a Martin se ještě kloudně nevyjádřili, Jiří z Poděbrad také ne. V Židlochovicích u pana Urbánka nevíme, v Koutné 1/3 květů KO, zbytek OK, pan SPCH na Kroměřížsku ještě počítá zajíce, Ivan Horseman mluví o drobné bitvě s přírodou. Na koho jsem ještě zapomněl?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika