Jak budete chránit rozkvetlé meruňky proti víkendovému nočnímu mrazu



host - 51.173 (?)
3.4.2022 7:49

Taky jsem zvědav,  co  z toho  bude. Mám  meruňku  Farhial,  třetí  rok  a na ní asi 10 květů  ve fázi  červených  pupenů. Tady v MS kraji  pod Beskydami bylo  ráno  2 m  od baráku  -2 st  C,  u  meruňky mohlo  být tak  odhaduji - 4 st  C. Myrobalán u  baráku  stihl  už  nějaké  květy úplně rozvinout,  tak  jsem  zvědav,  co  na to  on.

Máte nekdo  zkušenosti,  coby ochrany proti  mrazu, se zabalením kvetoucího stromku do  bílé polypropylenové  tkaniny? Tkaninu  mám,  takže meruňku  dnes zabalím a uvidím. Snad to  vyjde,  protože předpověď našeho Aladina i  od norů  se shoduje na zítra na mráz -5  a to  by snad, pokud by to  zabalení  snížllo  mráz jen  o  trošku,  mohly přežít.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
host - 213.137 (?), 2.4.2022 23:57

Dneska to kašlete, nejsilnější mrazy mají být z neděle na pondělí při vyjasnění. Do -3°C bych v květu ani nezapaloval. Pod -3°C začínají významné škody - tzv. probírka, -5°C je skoro totálka.

To jsou uvedené teploty v koruně stromu, ne teploměr za oknem ani na psovi boudě. Máte do dobře, teď jen sledovat. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ITBrno - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 198.91 (?), 3.4.2022 6:49

Tož chlapi, ve 4 rano kladná nula. V 5 ráno to lezlo k -2. Mám teploměr na stromku :-) Tak jsem otevřel pívo a šel zatopit. Zlom přijde teprve zítra, to bude už kosa. Tak se držte.

Meruňka první zátop 2022
Meruňka první zátop 2022
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 51.173 (?), 3.4.2022 7:49

Taky jsem zvědav,  co  z toho  bude. Mám  meruňku  Farhial,  třetí  rok  a na ní asi 10 květů  ve fázi  červených  pupenů. Tady v MS kraji  pod Beskydami bylo  ráno  2 m  od baráku  -2 st  C,  u  meruňky mohlo  být tak  odhaduji - 4 st  C. Myrobalán u  baráku  stihl  už  nějaké  květy úplně rozvinout,  tak  jsem  zvědav,  co  na to  on.

Máte nekdo  zkušenosti,  coby ochrany proti  mrazu, se zabalením kvetoucího stromku do  bílé polypropylenové  tkaniny? Tkaninu  mám,  takže meruňku  dnes zabalím a uvidím. Snad to  vyjde,  protože předpověď našeho Aladina i  od norů  se shoduje na zítra na mráz -5  a to  by snad, pokud by to  zabalení  snížllo  mráz jen  o  trošku,  mohly přežít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 3.4.2022 9:04

Kámoš-skaut odrostený má ve dvoře jednu asi 5m vysokou meruňku. Pro případ, jaký nastane v noci z neděle na pondělí staví okolo ní -spíš nainstaluje to, co mé smotané dlouhodobě-vysoké tyče, provlečené celtovinou a když je dá okolo předmětného stromu vznikne kužel. Dovnitř dá večer několik židlí a starý konf.stolek, na ně pěti a tří litrové butely naplněné velmi horkou vodou-předtím osolí el.bojler nad eko a zároveň si tím ochrání vodovodní řád před legioneloucheeky . Když se jde upřostřed noci podívat na hvězdičky-dospělí pánové této formulaci jistě rozumíwink, ještě v tom krytí zapne el. kamínka na stupeň odpovídající venkovní teplotě-s výhledem k rannímu poklesu a nechá mašinku, aby se cikcak vrtěla. Už několikrát se mu podařilo budoucí úrodu zachránit-narozdíl od brblajících sousedů, kteří to nechali osuduenlightened. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 3.4.2022 12:18

Asi to nikomu nepomůže, ale je to moc pěkné video o kombinované ochraně proti mrazu. yes

 

Protimrazové opatrenia členov družstva Bonum

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 3.4.2022 18:57

Tsunami v květu pod krytem, vydrží?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 3.4.2022 19:00

Pod Leskorou, má ještě dost neotevřených květů, ale i ty jsou ohroženy, velké stromy nejdou zakrýt, i s tou Tsunami byl problém se silným větrem. MH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ITBrno - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 198.91 (?), 3.4.2022 19:23

Musíme doufat že snad ano, každá snaha se cenní. Zakryl jsem si pouze malou meruňečku netkanou, ty větší moc nejdou. Máte to pěkně vyřešené. Tak si držme palce ať to zvládneme. Dnes už to vypadá u nás na zátop před půlnocí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ITBrno - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 198.91 (?), 3.4.2022 19:30

Petře moc pěkné videa, radost pohledět kolik lidi je do toho zapojených a kolik úsilí to stojí. Tuhle mě přišlo docela fajn nápad z předchozího videa, hromádka pilin a štěpky, trocha domlouvátka a čadilo to říkali snad 3 hodiny. Sem si říkal, že to zkusím dát do kyblu a něčím blafnout, mno uvidím. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 3.4.2022 20:43

Dobrý večer do Kuřimi.yes Vy jste mě taky potěšil tou večerní idylkou pod stromem. Je to taková sympatická pěstitelská snaha každoročně se opakující. Co se týče toho posledního videa, tak mě udivuje, že se jim to vyplatí. Tolik vypálených parafínových svíc, tolik vystříkané vody a ještě ty vrtulníky na ředění vzduchu. Tady je momentálně oblačno s teplotou lehce nad nulou. Předpověď se zmírnila na -2°C. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika