Harlayne



host - 234.24 (?)
17.10.2019 11:37

Dobrý deň, aké sú vaše skúsenosti s Harlayne po rokoch pestovania?            Ďakujem

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Alena z Kroměříže - (45) - 155.130 (?), 16.8.2017 12:40

S pozdními broskvemi příliš neokouzlím. Momentálně sklízím RH a Flamingo. Čeká mne ještě Inka, Baby gold, Chreshaven. Zbytek pomrzl v květu nebo uschnul komplet - nebývalé sucho si vybralo velkou daň.

Ale na druhou stranu mám místo na novou výsadbu. Takže písněte nějaké typy. Jsem pro každou špatnost wink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 16.8.2017 13:02

Prezentujete nádherné meruňky, stromky mají krásné, svěží listy-tak jak je možné, že Vám cosi uschlo? Pěstujete přímo v KM, nebo mimo? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 58.200 (?), 16.8.2017 14:14

To Farely, Farbaly a Farhial z Drozdina je na myrobalanu.

2 roky zpatky jsem se na ne p. Prazaka ptal a tohle byla jeho odpoved.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Alena z Kroměříže - (45) - 155.130 (?), 16.8.2017 14:28

Před čtyřmi lety jsem objevila toto forum a zjistila, že jablka nemusí být jen malá a kyselá. Švestky mrňavé a meruňky plné vlákniny. Že nezrají jen v jednom specifickém termínu.

Začala jsem bláznivě vysazovat jednu zahradu za druhou. Žel, ono to není jen o té výsadbě. Zvláště mladé stromky vyžadují hodně péče a toto léto téměř neustálou závlahu. Ale určitě to všichni znáte, když si říkáte:  dneska je určitě zaleju... no tak zítra... je to dobrý, pozítří hlásili bouřku.

No a déšť pořád nikde. Některé mladé stromky už to pak nerozdýchaly. Pošel např. Bergeron, Rakovského, Catherina, Symphonie, Saturn, Solanka, Charneuská fíkovka, Lucy, Champion. Některé stromky mi ukradli uvědomělí občané - není nad stromek zdarma. Ani plot je neodradil. Poučení pro příště - nenechávat na stromcích vysačky laugh.

K té poloze... stromky mám v zahrádkách cca 10 km od Kroměříže. Nadmořská výška 253m. Meruňky na fotkách jsou na tom lépe, jsou blízko funkční studny. V další zahradě mi sběrači železa studnu zničili. Tam na stromech svěží listy rozhodně nenajdete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 196.17 (?), 16.8.2017 15:11

Aby Vám ty zrající meruňky taky neukradli. Zloději zlodějský, jak řekl ten cikánek v Chalupářích. smiley Jinak je tady vlákno o velmi pozdních broskvoních O´Henry, Fairtime, atd., otázka, kde je pán sehnal. Pokud máte místo, proč si jich pár nesazadit. Kvalita nebude závratná, ale broskve budou i koncem září, pokud Vám je nešlohnou.frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Alena z Kroměříže - (45) - 155.130 (?), 16.8.2017 16:09

Děkuji za zjištění podnože. čekala jsem něco jiného, protože rostou mnohem bujněji než např. vedle stahnující Radka nebo Veselka.

Děkuji za typ na pozdní broskev. Zatím jsem vsadila spíše na broskve skoré. Springtime mne nadchla. Ale toto vlákno patří Harlayne tak bych ho neměla zaplácávat broskvemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 16.8.2017 20:06

U nás na jihu se z pozdních po Suncrestu pěstuje J. H. Hale a na závěr sezóny Fayette. Záleží, co vás nejvíc nadchne. Suncrest mi každoročně plodí i na Vysočině, ale tam má ještě 2 týdny čas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Alena z Kroměříže - (45) - 155.130 (?), 18.8.2017 7:14

Láká mne TARDIBELLE, jen vědět, kde ji sehnat. Dva dny prolézám internet a pořád nic. Na nákup v zahraničí (mimo Slovensko) si netroufám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 248.16 (?), 18.8.2017 12:56

Pani Alena keby ste založili nové tema Farely, Farbaly, Farhial chuťové vlasnosti by ma zaujimali šťavnatosť, sladkosť atď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.24 (?), 17.10.2019 11:37

Dobrý deň, aké sú vaše skúsenosti s Harlayne po rokoch pestovania?            Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika