Harcot



host - 234.136 (?)
5.8.2015 21:15

Máte krásne a veľké plody Hargrandu pán Krulikovský, trpí Hargrand nejakými chorobami?Aka je jeho chuť? Ďakujem

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 26.7.2015 10:11

U me Harcot trpel monilii, tak sel vykopat. Nechal jsem si jednu merunku Hargrand, ktera vydrzela kveteni i bez postriku a to mela zatez, jak v desti tak i v mokrem snehu.Letos mela celkem velky propad a navic ve spodnim patre plody jsou chycene suchou skvrnitosti. Talent nepomohl.Plody jsou o vaze cca 120 g! Jeste jsou na strome, ale loni byly kolem 105 g a to byly mensi, tak jsem zvedav.Soused se me ptal co to mam za tak zluta jablka.laugh Navic chut je pro me vynikajici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.73 (?), 26.7.2015 11:29

Jako první meruňku mám 3. rokem Harcot, zpočátku rostla bídně, myslím že je na myrobalánu podnoži, ale nyní už roste velmi silně, těšil jsem se letos na plody. Kvetla jen 2 květy a z nich nebylo nic. Vedĺe něj asi 5 metrů mám 2. rokem Bergeron a pak vedle Hargrand. Obě se loni pěkně chytily a rostly a letos už také kvetly, ale plody má jen Hargrand. Nechal jsem mu 6 kusů na ochutnání. Letos jsem zasadil Roxanu koupenou náhodou v Kauflandu a chytila se. Tak jsem zvědav, která odrůda se osvědčí v našich podmínkách. Je to ale krása vidět oranžové plody jako míčky na zeleném stromku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 3.8.2015 21:19

Tak pridavam slibene fotky Hargrandu.

Hargrand
Hargrand





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.136 (?), 5.8.2015 21:15

Máte krásne a veľké plody Hargrandu pán Krulikovský, trpí Hargrand nejakými chorobami?Aka je jeho chuť? Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 6.8.2015 7:49

Zasadil jsem nekolik druhu merunek a nechal jsem je bez postriku tri roky.Jediny Hargrand prezil.V tomto roce jsem poprve osetroval Talentem pred kvetem a po odkvetu. Bohuzel ve spodnim patre se objevila sucha skvrnitost na plodech. Pravdepodobne jsem neodhadl tlak houboveho onemocneni. Provedl jsem opet postrik Talentem, ale ten evidentne nezabral.Mel jsem dobre zkusenosti z Baycorem, ale ten jiz neni povolen.Na dvou vetvickiach se objevil kleotok, ale celkem v zanedbatelne mire.Chut plodu je fantasticka.Jime jen to co spadne, takze plne vyzrale plody. Jestli se hodi na zavarovani Vam nereknu, tak velkou urodu jsme jeste nemeli, aby se to nestacilo snist.Rust stromu je pravidelny, silny a zdravy. Zadne prebujeni, tak jak jsem mel u Harcotu.Bohuzel neznam podnoz, merunkovy semenac, ale jestli se jedna o M-VA-1 nebo 2 ci 3i to nevim.Bydlim v Beskydech, konkretne v Jablunkovskym prusmyku 386 m.n.m. Do budoucna bych volil jinou podnoz.U broskvoni jsem presel na svestkove podnoze, St. Julien,  a nemuzu si je vynachvalit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.71 (?), 9.2.2016 15:40

Minulý rok jsme ochutnali první úrodu meruněk Hargrand a musím říct, že úroda byla opravdu fantastická. Plody veliké a moc dobré, ale asi jedna třetina plodů měla kolem pecky plíseň. Přitom meruňky na pohled vyladaly krásně. Nevíte někdo prosím co by to mohlo být??? Bohužel nemám fotky. Děkuji Katka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 5.5.2016 18:01

Všechno je možné, i tato záměna. Má Váš Harcot červenější výhony a listy než jiné meruňky? Mám z Jaroměře i Sundrop, ale tam je větší specifikace chuti, i líčko je jedno z nejslabších, prakticky žádné. Na videokazetě ČZS je předváděný Sundrop hodně podobný i v jiných znacích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 29.253 (?), 5.5.2016 21:30

Ano, právě v tuto dobu má Harcot nejčervenější listy z celého sadu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika