Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Zahradní domky.cz
Chatky, zahradní domky a domky na nářadí, dodání po celé ČR.
Nábytek Vladeko
Dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma

Meruňky > Goldrich meruňka

Goldrich meruňka

Marek-TT (544) - xxx.xxx.235.1 (?)
11.7.2019 21:37

Všetci mi len chute robíte, aj ja už chcem, aby mi ten môj zarodil. Tentokrát som nenechal nič na náhodu a namiesto pseudopodpníka Rubira som zvolil myrobalán. Dúfam, že sa dočkám pravidelnej a hlavne dlhoročnej úrody.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty

Goldrich meruňka

host - xxx.xxx.11.159 (?)
15.10.2011 20:57, počet návštěv: 74653
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den, můžu poprosit o radu.Včera jsem koupila v našem místním zahradnictví meruňku Goldrich, částečně samosprašnou.Paní v zahradnictví mi tvrdila, že tento druh meruňky je schopen sám se opylovat a nemusím mít v okolí žádnou jinou meruňku což nemáme.A teď na netu čtu, že tento druh je cizosprašná a asi teda bude potřebovat nějakou meruňku v okolí!!!Bohužel nemáme tak velkou zahradu abychom si mohli dovolit ještě jednu meruňku, možná snad nějaký zákrsek meruˇky.Můžete mi poradit, jestli se teda nepletu a opravdu musíme ještě jeden strom meruňky pořídi a jaký???děkuji

Připojit reakci   

Goldrich meruňka

Mimmo (1855) - xxx.xxx.66.105 (?)
16.10.2011 12:44
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Musíte mít opylovač, jinak to bude velmi slabá úroda. Naočkujte nebo naroubujte si do korunky nějakou jinou odrůdu ať nemusíte kupovat další stromek. Goldrich je skutečně jen částečně samosprašná. Pokud v okolí nemáte žádné meruňky, asi to nebude meruňkářská oblast a Goldrich navíc nemusí plně vyzrávat. Tím spíše bych dal na jediný stromek dvě odrůdy.

Připojit reakci

Goldrich meruňka

host - xxx.xxx.176.135 (?)
29.10.2012 12:53

No není to tak jednoduché, Samozřejmě naočkovat nebo naroubovat do koruny druhou odrůdu určitě lze (měl jsem např na ryngli naroubováno celkem odrůd), ale je dobré zvolit odrůdu, které kvete ve stejném období. Možná by stálo za odzkoušení (zatím jsem to nezlkoušel) jestli by jako popylovač nefungovaly křížence švestekk a meruněk. Mám několik odrůd na zahradě a všimnul jsem si, že některé kvetli skoro tři týdny a překrývaly se mi s meruňkami. Jestli by fungovali jako opylovači, to zatím nemám odzkoušeno. Laďa

Obrázky:
Sussincocco Pisa
Sussincocco Pisa
Připojit reakci

Goldrich meruňka

Petr z Pardubic (6676) - xxx.xxx.70.240 (?)
2.6.2013 11:41

Mnou preferovaná odrůda meruňky Goldrich má letos plodů poskrovnu, jelikož drtivá většina květů opadala. Bál jsem se nutné probírky, ale plodů je tak přesně akorát na dozrání do pěkné velikosti. Starší fotky Goldrichu jsou ještě z doby, kdy jsme tady ještě neznali strupovitost peckovin, konkrétně z roku 2006.

Obrázky:
Goldrich (5/2013)
Goldrich (5/2013)
Goldrich (5/2013)
Goldrich (5/2013)
Goldrich (7/2006)
Goldrich (7/2006)
Goldrich (7/2006)
Goldrich (7/2006)
Goldrich (7/2006)
Goldrich (7/2006)
Goldrich (7/2006)
Goldrich (7/2006)
Připojit reakci

Goldrich meruňka

host - xxx.xxx.81.42 (?)
2.6.2013 19:05

Goldrich meruňka.

Ani jsem nechtěl dnes moc komunikovat, ale znovu říkám- upíráme se čímdál více ne odrůdy, které nejsou v našich podmínkách až tak nvyzkoušeny a naše dobré odvrhujeme. Před několika okamžiky jsem psal příspěvek Karola. Letos mi vychází ze všech meruněk nejlépe Velkopavlovická v sadu a Holubova(asi polední strom v širokém okolí), kterou mám 15m od domu. Ato jak z hlediska úžehu, tak i násady. Dokonce možná Holubova letos Velkopavlovickou předčí.

Wendy

Připojit reakci

Goldrich meruňka

vyslouzil (17139) - xxx.xxx.92.38 (?)
2.6.2013 22:44

Já to tak zle nevidím a jsem rád, že se nové odrůdy meruněk objevují. Když jsem byl malý, pěstovala se Velkopavlovická, Maďarská, Sabinovská, Paviot, Rakovského. Byly to , pravda, osvědčené a vyzkoušené odrůdy, ale převážně jen v meruňkových oblastech. Pokud jsme nežili jižně od Brna nebo v Polabí, měli jsme smůlu. Sezóna meruněk taky trvala sotva 2 týdny. Dnes můžeme jíst meruňky od začátku července do konce srpna a pěstovat je i na vysočině. Co na tom, že chuťově "klasiku" nepřekonávají. Aspoň je jistota, že je dlouho ze sortimentu nevytlačí.

Připojit reakci

Goldrich meruňka

host - xxx.xxx.81.42 (?)
4.6.2013 21:31

Goldrich meruňka

Pane Miloši Vysloužile. Tu násadu Vám tiše závidím. U mě na Pinkcotu není zdaleka tak velká.

Wendy

Připojit reakci

Goldrich meruňka

vyslouzil (17139) - xxx.xxx.67.66 (?)
4.6.2013 22:07

Já Vám, Wendy, naopak závidím Vaši polohu (a rozlohu). Bude-li pokračovat stávající počasí, tak u nás v lepším pípadě budou meruňky malé a bez chuti, v tom horším shnijí na stromě.

Připojit reakci

Goldrich meruňka

Mittwoch (308) - xxx.xxx.218.191 (?)
4.6.2013 22:27

Musím se pochlubit, že jsem letos musel 2-letý Pinkcot už 2x probírat. A i tak si myslím, že jsem ponechal více plodů než je zdrávo. Ale jistě mi rozumíte - neměl jsem to srdce tolik plodů orvat. S každým plodem mi málem ukápla i slza. Avšak jak známo, můžou ještě přijít kroupy, sucha, škůdci okřídlení i "obotění" a hlavně, jak píše Dr. Vysloužil, v tomto "nešťastném způsobu počínajícího léta" i hniloba.

Obrázky:
Pinkcot-B-VA-2roky
Pinkcot-B-VA-2roky
Připojit reakci

Goldrich meruňka

21.8.2013 9:32

Teď nevím, pane Milane, do kterého vlákna jste to umístil asi nejkrásnější fotku zaplozeného Goldrichu, co jsem kdy viděl? Tady u nás doma se jeho velké plody se sytě oranžovou dužninou, staly velmi populární, stejně jako později Sundrop.

Obrázky:
Goldrich (18.7. 2013)
Goldrich (18.7. 2013)
Goldrich (18.7. 2013)
Goldrich (18.7. 2013)
Goldrich (18.7. 2013)
Goldrich (18.7. 2013)
Připojit reakci

Goldrich meruňka

milanfiala (1142) - xxx.xxx.65.131 (?)
14.3.2014 18:41

Nazdar Peter konečne som doma a možem dat nejake to foto na stranku.V zahrade su všetky marhule obsipane pukmi čakaju na to spravne oteplenie a nadherne zakvitnu.Uroda sa ukazuje super ale ešte sme nevyhrali počasie sa snami stale zahrava.

Obrázky:
Goldricht
Goldricht
Připojit reakci

Goldrich meruňka

Petr z Pardubic (6676) - xxx.xxx.245.242 (?)
15.3.2014 13:33

Díky, Milane, za vložení fotky Tvého Goldrichu a také za upozornění na video z you tube o pěstování meruněk kdesi pod Alpami. Že si zde vybrali k pěstování Bergeron, Bergarouge, Kioto to mě nepřekvapuje, ale že zvolili i v květu málo mrazuodolný Goldrich, je zvláštní. Svědčí to nejspíš o velké popularitě této odrůdy v západní Evropě. Musím říci, že pro mě je Goldrich také velmi atraktivní odrůda i přes svou nízkou mrazuodolnost a absenci červeného líčka na plodech a kupříkladu i proto, že se plody musí nechat dozrát prakticky až do jejich opadu, kvůli nízkému obsahu cukrů. Plody jsou zase naopak poměrně velké (když se strom nenechá přeplodit) a mají i svůj specifický tvar. Goldrich je prostě Goldrich a každého roku, kdy vymrzne je škoda. Výhoda je také v tom, že dozrává ještě před VP, kdy se jeho kvality stačí ještě dobře uplatnit.

Připojit reakci

Goldrich meruňka

host - xxx.xxx.96.229 (?)
23.3.2014 22:46

Zdravím, mohl bych se prosím zeptat, která odrůda se hodí jako opylovač pro goldrich? Jsem v tomhle začátečník a také mi při nákupu bylo řečeno že je samosprašná. Teď mám goldricha ale žádnou jinou meruňku a ani v okolí není. Chci koupit ještě nějaké 2-3 meruňky, tak kdybyste mi nějakou doporučil. Nadm. výška kolem 360m.n.m. Díky Filip

Připojit reakci

Goldrich meruňka

24.3.2014 13:59

Jak jsem včera uváděl ve vlákně "rozkvétání meruněk v letošním roce", tak společně s Goldrichem mi rozkvétá i Sundrop a Radka. Ovšem to je Goldrich na broskvoňovém semenáči typu B-VA. Na myrobalánu rozkvétá společně s mnoha dalšími odrůdami (největší skupinou), takže o opylení bych neměl obavy. Naopak Goldrich silně přeplozuje a tvoří pak malé a málo chutné plody. Vyjímkou je, když vymrzne v květu (odolnost na úrovni VP), nebo jako v minulém roce, kdy následkem pozdně březnových mrazů (-11°C) sice nevypadaly zavřené květní pupeny, ale úroda byla velmi nízká pravděpodobně jiným druhem poškození květních pupenů v důsledku mrazu. Žádný další důvod mě nenapadá, protože podmínky pro opylení byly více než dobré. Takže je to podobné jako s cizosprašnou slivoní President, která za normálních okolností přináší vysoké úrody.

Připojit reakci

Goldrich meruňka

host - xxx.xxx.96.229 (?)
24.3.2014 21:12

Dobrý den, ten můj goldrich je na podnoži B-VA 2. Díky za radu, zkusím sehnat nějaké další. Chci se jen ještě zeptat, nevíte jak mám zastavit ronění mízy u mladé broskvoně? Už jsem to zatíral voskem atd. ale pořád to protéká ven, už rok a nechce se to zacelit. Odrůda redhaven, byla koupena v docela bídném stavu ale už se trochu rozrostla a letos jde kvést. Díky Filip

Připojit reakci

Goldrich meruňka

10.7.2014 17:06

Opět musím zmínit meruňku s názvem Goldrich. Už po několikáté je úroda na stromech Goldrichu menší. Plody jsou tím pádem dosti velké. Stále se divím, že tuto choulostivou odrůdu na mráz v květu zvolili k pěstování na jižních svazích pod francouzskými, či švýcarskými Alpami, společně s odolnějšími odrůdami Bergeron, Bergarouge a Kioto. Pravděpodobně je Goldrich v západní Evropě opravdu silně populární. Tady Goldrich v současné době už místy dozrává. Pokud ho máte také doma, můžete zkusit plody slabě zaměklé utrhnout a nechat den dva uležet. Po té se dostaví chuť velmi uspokojivá, výrazně meruňková i z dobrým poměrem cukrů, které by při utržení přímo ze stromu chyběly. Cením si právě každoročně tuto stabilní, plnou, dobře aromatickou meruňkovou chuť, ovšem nikoliv u přeplozeného stromu, což ale v posledních letech nehrozilo. Samozřejmě, že standarta Velkopavlovická je ve své nejlepší kvalitě zřejmě nepřekonatelná, ovšem není to zdaleka každým rokem. Proto si začínám vážit takových to chuťově stabilnějších odrůd, které poskytují kvalitní meruňky každým rokem a ne jenom někdy.

Připojit reakci

Goldrich meruňka

11.7.2014 21:24

Goldrich u nas nikdy nesklame chutovo zatial super, každy rok spolahlivo rodi aj ked dvakrat padal ladovec.Proti chorobam som striekal Sylit 2 krat.

Obrázky:
GOLDRICH
GOLDRICH

Připojit reakci

Goldrich meruňka

11.7.2014 22:03

Milane, nezbývá než blahoželat´ k pěkným fotkám i meruňkám. Asi už jsi sám poznal, proč je Goldrich na západ od nás tak populární meruňka.

Připojit reakci

Goldrich meruňka

host - xxx.xxx.3.37 (?)
13.7.2014 15:36

Dobrý den, měl bych k Vám zdvořilý dotaz. Mám vysazenou meruňku Goldrich. Již druhý rok při dozrávání se jen z 50% zbarví (barva je nazelenalá, plod je mírně zvlněný, chuť je kyselá) a v závěru plod opadá. Chtěl bych se zeptat a informovat je-li to chorobou a nebo nedostatkem nějakých živin? Šárka to není. Nadmořský výška kolem 200 m. Lokalita (Jižní Morava)  je vhodná pro pěstování meruněk.
Děkuji

Připojit reakci

Goldrich meruňka

2.4.2015 11:22

Abychom byli ke Goldrichu spravedliví, tak i přes jeho nejhorší vlastnost, což je citlivost květů na jarní mrazy, je třeba připomenout, že jeho popularita v západní Evropě nějaký důvod mít musí. Pravda je, že poslední roky díky nepříznivému počasí jeho bohatá plodnost už nehrozí, ale jinak plody špatnou chuť nemají a k moderním vlastnostem patří dobrá skladovatelnost otrhaných plodů a jejich poměrná odolnost k moniliové hnilobě. Goldrich se stal populární i přes to, že má jen minimální podíl červené barvy na slupce. Pro mě je chuť dobře vyzrálých plodů velmi uspokojivá a je škoda, že počasí takto brání slušné plodnosti této kvalitní "nečervené" odrůdy.

Připojit reakci

Goldrich meruňka

host - xxx.xxx.234.3 (?)
2.4.2015 21:57

Možno GOLDRICH v oblastiach západnej Európy vysádzajú do oblastí kde nehrozia neskoré jarné mrazy a preto mávajú každý rok dobré úrody.Neviem si predstaviť že by bol u nich taký populárny keby mali úrodu raz za tri-štyri roky keby im vymŕzali kvety..

Připojit reakci

Goldrich meruňka

2.4.2015 22:54

Ale podívejte se, pane 234.3, na ty krásné Goldrichy pana Fialy, nejsou nádherné? Milan měl někde ten odkaz na pěstování meruněk pod Alpami i s Goldrichem. Proti jarním mrazům tam provádí různá opatření. Musel bych to ale vidět znovu.

Připojit reakci

Goldrich meruňka

3.4.2015 10:20

Dajte si Youtube Labricot, fleuron du verger valaisan 1 mate čo pozerat cele sviatky je tam aj 2 zber marhul a palenie a vela zaujimavych videy.

Připojit reakci

Goldrich meruňka

28.5.2015 23:05

Malé plody v Evropě velmi oblíbené americké meruňky GOLDRICH (Sunglo x Perfection). Velmi oblíbené i přesto, že má slabý, nebo žádný podíl červené barvy na slupce. V tomto stádiu vývoje plodů by to člověk vůbec neřekl. Pecka v plodech sice není malá, jako u meruněk z Escande, ale plod vyzrává dosti stejnoměrně a celý vybarvuje dlouho před dozráním.

Obrázky:
Goldrich
Goldrich
Připojit reakci

Goldrich meruňka

9.6.2015 12:03

Nevím, jestli si někdo vybavuje známý úšklebek Václava Klause, když se mu něco líbí, nebo něco oceňuje, ale já podobně oceňuji meruňku Goldrich na B-VA, která v letošním roce vzdorovala v květu sněhu i mrazu a jiným plískanicím a přesto se může pochlubit dobrou násadou plodů. Není to přeplození, jako na VP, Bergeronu, Karole, Kompaktě a Leskoře, ale ideální množství pro vývin plodů do odpovídající velikosti plodů této odrůdy (55-60g).

Připojit reakci

Goldrich meruňka

8.7.2015 12:47

Zemřela matka, do hrobu dána, siroty po ní zůstali. I přicházeli každičkého rána a matičku svou hledali. Tak nějak podobně by se dala nazvat zkáza meruňky Goldrich po nočním běsnění živlů. Pravda je, že byla už z jedné třetiny "mrtvá", což jistě přispělo k jejímu pádu. Rozkutálené plody kolem ležícího stromu právě připomínají "siroty hledající svou matičku". Nebyly ještě zralé, ovšem dvakrát škoda, protože jich bylo tak akorát a tím pádem byly velké a překvapivě bez projevů suché skvrnitosti na slupce. Naštěstí mám ještě Goldrich číslo 2 na B-VA, také s rozumným množstvím plodů, které jsou tím pádem také velmi dobře vyvinuté.

Připojit reakci

Goldrich meruňka

9.7.2015 11:04

Protože jsem velkým příznivcem americké meruňky GOLDRICH, nafotil jsem několikrát tyto plody. Meruňka Goldrich je má velmi lákavé, ačkoliv jsou "pouze" oranžové. Ovšem jsou velké a celoplošně vybarvují už dlouho před sklizní. Dužnina vyzrává rovnoměrně a je silná a pevná. Chutnal jsem již jeden plod a měl říznou, dostatečně aromatickou meruňkovou chuť. Plody meruňky Goldrich jsou určitým "svátkem" každé meruňkové sezóny a také velmi oblíbeným ovocem i přes absencí červené barvy na slupce.

Obrázky:
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Připojit reakci

Goldrich meruňka

host - xxx.xxx.157.239 (?)
9.7.2015 13:12

Na tyto spouštěče Pavlovova reflexu byste měl mít spešl zbrojní paswink! Musel jsem si utřít hubu bryndákemcheeky, dík. S.P.,Ch.

Připojit reakci

Goldrich meruňka

9.7.2015 13:35

Ta chuť Goldrichu, pane S.P.,Ch., je možná také zajímavá tím, že si až do konce drží plody svěží kyselinku a ta je určitou obranou proti možné fádnosti. Samozřejmě, že na "power" meruňkovou chuť rozplývavé dužniny VP ve standartní kvalitě nemá žádná meruňka.

Připojit reakci

Goldrich meruňka

14.7.2015 10:28

Velkoplodá americká odrůda meruňky GOLDRICH, jejíž plody na fotkách dosahují hmotnosti v rozmezí 90 - 100 gramů, byla sice u mě sražena vichřicí k zemi, ovšem protože zůstala ještě "viset na kůře", tak plody dozrávají i v této poloze.

Obrázky:
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Připojit reakci

Goldrich meruňka

18.7.2015 18:32

A jako každý rok, tak i v tom letošním jsem doma slyšel: "Stejně jsou nejlepší ty sytě oranžové, velké a pevné meruňky". Ano, u nás doma opět vítězí Goldrich - meruňka, jak zní název tohoto vlákna. Nakonec i ty plody na povaleném stromě se pěkně opálily do červena. Může se zdát, že Goldrich - meruňka je definitivně poražen, ale není. Pod zlomem je již dávno zapěstovaný nový kmínek. Takže Goldrich žije a žít bude. Sláva Goldrichu.

Obrázky:
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Připojit reakci

Goldrich meruňka

JakubM (81) - xxx.xxx.199.27 (?)
18.7.2015 19:00
Jakou vlastností u Vás ta odrůda vítězí?
Připojit reakci

Goldrich meruňka

KUKY (3689) - xxx.xxx.38.136 (?)
18.7.2015 21:51

Tak to já je ještě tak krásně vybarvené nemám... Pardubice jsou jižněji a nížejiwink. Ale má letos poprvé a jsou pěkné, macaté...

Připojit reakci

Goldrich meruňka

19.7.2015 13:54

Zdravím všechny příznivce Goldricha - meruňky, respektive prozatím jen pana Kukyho. Ahoj. Mám ještě v zásobě strom na B-VA, který je kupodivu se zráním oproti povalenému Goldrichu na MY, opožděn. Goldrich na B-VA se mně odvděčil za úsilí v ochraně proti moniliovému úžehu a mrazu, velmi pěknou úrodou velkých plodů.

Obrázky:
Goldrich (B-VA)
Goldrich (B-VA)
Goldrich (B-VA)
Goldrich (B-VA)
Goldrich (MY)
Goldrich (MY)
Připojit reakci

Goldrich meruňka

Mimmo (1855) - xxx.xxx.232.74 (?)
20.7.2015 17:42

Moje manželka zatím zavařovala jen Goldrich, protože tyto meruňky jsou úplně nejkrásnější a jsou dost pevné. Vyzrálé plody jsou i velmi chutné. Přitom rozdala VP i Maďarku a nechala si je jen na džem. V mých podmínkách (210m) nejsou Goldrich ani citlivé na mrazíky. Mám i malý stromek v 520m, ale plody dozrají asi až za 2 týdny.

Připojit reakci

Goldrich meruňka

KUKY (3689) - xxx.xxx.38.136 (?)
22.7.2015 16:26

Dnes jsme ochutnali a je výborná. Ještě tak dva, tři dny nechat na stromě. Uvidím podle počasí. Zatím nehnije! Ale naemám ji moc vybarvenou, nemá líčko. Je jen oranžová...

Připojit reakci

Goldrich meruňka

25.7.2015 2:00

Taky mám pěkné kousky. Přeju dobrou chuť všem příznivcům Goldricha meruňkysmiley

Obrázky:
Goldrich
Goldrich
Připojit reakci

Goldrich meruňka

host - xxx.xxx.178.235 (?)
25.7.2015 6:41

Je to pravda, urostlé plody Goldrich nemají líčko, pokud jsou na výluní.Ty, které jsou ve stínu, líčko mají a dozrávají také později.Vůně této velkoplodé meruňky je nádherná.  AB

Připojit reakci

Goldrich meruňka

Petr z Pardubic (6676) - xxx.xxx.196.17 (?)
9.8.2015 15:24

Ještě něco ke Goldrichu meruňce. Jen nepatrně zaměklá utržená ze stromu je ještě dosti nakyslá, ale po pár dnech skladování, či transportu se chuť změní na příjemnou a co je hlavní - v tomto stavu vydrží, aniž by se kazila.

Připojit reakci

Goldrich meruňka

host - xxx.xxx.151.61 (?)
21.8.2015 7:22

Dobrý den, také mám tyto problémy, ale rada žádná, již znáte odpověď? Děkuji

Připojit reakci

Goldrich meruňka

Honza z Polabí (144) - xxx.xxx.167.137 (?)
20.4.2016 9:02

Zdravím. I díky této diskuzi a krásným fotkám jsem si pořídil meruňku Goldrich na podnoži myrobalán. Výše zde se píše, že většina ostatních meruněk pokvete ve stejné době jako Goldrich. Přesto bych se chtěl zeptat, jakou konkrétní kvalitní odrůdu k Goldrichu byste pro Polabí doporučili? Děkuji.

Připojit reakci

Goldrich meruňka

5.5.2016 17:56

A co kultivar Goldrich, pane Kamile? Je to asi nejlépe skladovatelná meruňka, co znám. Myslím její plody. A zase nějaké budou i letos.

Připojit reakci

Goldrich meruňka

19.7.2016 17:22

A opět nám dozrává velice vzhledná, fotogenická, krásně oranžová, GOLDRICH - meruňka. Je to u nás doma jednoznačně nejoblíbenější odrůda a to u všech členů rodiny, pro svoji velikost a kvalitu.

Obrázky:
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Připojit reakci

Goldrich meruňka

8.5.2017 18:16

Milane, jak Ti dopadlo ovoce po jarních mrazech? A co Goldrich - meruňka?

Připojit reakci

Goldrich meruňka

milanfiala (1142) - xxx.xxx.104.73 (?)
8.5.2017 21:14

Nazdar Peter konečne po 2 týždňoch v piatok pridem domov a pozrem čo nové v zahrade.Manželka ma vždy informuje, marhulka sylred je ko zmrzla ale ostatné marhulky zatial držia uroda sa ukazuje velká ale ešte sú pred nami 2 mrazivé dni takže som nad mrazmi zatial nevihral.Uvidim ako dopadli jablone, broskyne, slivky, hrušky dám v piatok vedieť.Kamošovi z Levic všetky mladé zasadené stromky 60 kusov zmrzli tmave drevo, mali tam -30 v zime a to isté kamošovi od Ostravi.

Připojit reakci

Goldrich meruňka

mino BA (93) - xxx.xxx.251.97 (?)
10.5.2017 21:56

Goldrich v tento nádherný, aj keď trošku chladný deň...     mino BA

Obrázky:
Goldrich
Goldrich
Připojit reakci

Goldrich meruňka

11.5.2017 21:56

Máš to pěkné, mino, ať se daří. yes

Připojit reakci

Goldrich meruňka

12.5.2017 20:24

V příhodných oblastech pro pěstování meruněk odrůda Goldrich určitě nezklame. Velkopavlovickou letošní jarní mrazy také neohrozily.

Obrázky:
Goldrich
Goldrich
Velkopavlovická
Velkopavlovická
Připojit reakci

Goldrich meruňka

milanfiala (1142) - xxx.xxx.51.5 (?)
13.5.2017 9:42

Peter vyhodnotenie odrôd po mraze z 9.5 n a 10.5 dosť to poškodilo marhulky a vinohrad 50 na 50.

Marhulky odolnosť v percentach kolko plodov zostalo na strome ok.

Velkopavlovicka 100%,Maďarská 100%, Harlayne 100%, Tomcot 100%, Delicecot 80%, Vanilacot 80%, Pentagona 80%, Leskora 80%, Anegat 80%, Streepet 80%, Farclo 80%, Candela 70%, Swigold 50 na 50, Pricia 50 na 50, Ladycot 50 na 50, Mediabel 50 na 50, Samourai 50 na 50, Kolgat 50 na 50, Rubista 50 na 50, Tsunami 30%, Wczesna morden 50 na 50.

Slivky najlepšie obstal Toptaste na podpniku st.julien 100%, na miro.80%, Domáca velkoplodá 100%, Gold japan 100%,Viktoria 100% velmi vela plodov, Italia giant 90%, Warwickshire droper 80%,Talianska slivka 80%, Topimmun 80%, T-1 70%, T-9-70%, T-10-70%,Fellenberger 80%, Oulinská 80%, Jolina 80%, Joganta 80%, Jofela 70%, Harbella 80%, Haroma 80%, Jajo 70%, Topfive 50% najhoršie dopadla Bystrická.

Broskyne Sunhaven 100%, Vistarich 80%, Redhaven 80%, Envoy 50%.

Ostatné jablká a hrusky sa uvidí ale z hrušiek najlepšie vyzerá Schnnapsbirne walsche.

Obrázky:
Schnnapsbirne walsche
Schnnapsbirne walsche

Připojit reakci

Goldrich meruňka

13.5.2017 10:26

yesTo jsem rád, Milane, že přežily marhuľky i někomu jinému než mně, minovi, pánům Hlavatému a Hasmanovi. Máš to samou cizinu, až Ti to závidímesmiley, ale nikde nevidím slovenské (veseľské) marhuľky. Jejich názvy sice nezní tak světově, ale třeba taková Veselka nebo Veharda je pěkně obsypaná. Kdyby byla větší Vesprima a Vesna, tak by jistě taky nezůstaly pozadu. Vesprima tam první plody má. Zajímavá je nízká odolnost Tsunami, která v těhle našich "sranda" mrazech (v nižších polohách) nějak vymrzla. Myslím ta tvoje. Jinak, Milane, klidně nemusíš brát ohledy na mou chválu Goldriče a můžeš zveřejnit, že Tvůj Goldrich je po mrtvici. Takový Kuky by za něj zřejmě nedal "zlámanou grešli", když mu pár kiláků odsud stále dokola zmrzá. Překvapuje Tvůj Vistariš, kterého jsem pasoval do stavu neodolných broskvoní proti jarnímu mrazu typu Royal Glory. Zatím můžu hodnotit momentální mrazuodolnost jen u meruněk a částečně u broskvoní. Švestky ještě pořádně "nevylezly". 

Připojit reakci

Goldrich meruňka

6.6.2017 16:13

Tak mě napadá, jestli ta odolnost Goldrichu proti mrazu v květu a po něm není daná pouze tím, že je v blízkostí obytného domu. 

Obrázky:
Goldrich - meruňka
Goldrich - meruňka
Připojit reakci

Goldrich meruňka

mino BA (93) - xxx.xxx.1.163 (?)
7.7.2017 7:11

Goldrich ide do finale. Upravuje sa fermentacia. Marketingovo pritazlive vyfarbenie plodov brnka na nervy, laka k ochutnaniu... Opadane plody vsak uz degustovat mozno, su mimoriadne stavnate, interesantnej chuti... pred tyzdnom sme tu dojedli Madarsku, to bude asi nerovny suboj :) Avsak za pozitivum povazujem, ze bednicky Goldrichu je mozne odoslat rodine na sever Slovenska, bez vyrazneho stresu z nahanania kurierskej sluzby. Na rozdiel od jej madarskej kolegyne je to cestovatelsky priatelska marhulka..vsetkym peknu urodu!      mino BA

Obrázky:
Goldrich
Goldrich
Připojit reakci

Goldrich meruňka

7.7.2017 11:30

V dlouholetém souboji velkoplodých meruněk Goldrich versus Hargrand tady na fóru, vítězí pravděpodobně Hargrand. Vítězí zřejmě i u pana Milana Fialy, jelikož jeho Goldrich "už není mezi živými". Můj Goldrich zázračným způsobem letos přežil jarní mrazy, a i když je hodně rozbitý kroupami, úroda bude nadměrná. Pěkné fotky Goldrichu č.1 jsou výše v tomto vlákně. Byl totiž mnohem lépe osluněný. Taky je fakt, že nebyl na chráněném stanovišti a proto často zmrzal v květu. Jinak rozdíl v dozrávání v okolí Bratislavy je fakt velký. Tady sice nějaké plody už žloutnou, ale většinou jsou ještě zelené. Po celoplošném dobarvení plodů se ještě tak 10 dnů nechávají na stromě. Jak píše mino, tak odležení otrhaných plodů je často žádoucí.

Připojit reakci

Goldrich meruňka

8.7.2017 20:33

Podívejte se na Goldrich meruňku, on si prostě nezmrzl a prezentuje se klíďo píďo bohatou násadou plodů, když z jiných, nadějných odrůd všechno po mrazech spadlo. Kdo by to byl čekal. To je ale pašák, ten Goldrich meruňka. 

Obrázky:
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Připojit reakci

Goldrich meruňka

host - xxx.xxx.234.142 (?)
8.7.2017 21:38

Pan Petr máte dobrú polohu na pestovanie marhúl sused na dvoch 7 ročných Goldrichoch nemá ani jeden plod.     Jano

Připojit reakci

Goldrich meruňka

mino BA (93) - xxx.xxx.66.165 (?)
9.7.2017 21:26

Ostatne plody tohtorocnej delikatesy. Plody Goldrich plne stavy, s marmeladovym uvodom a vyrazne kyselinkovym dojazdom, moj pohlad na toto aj vzhladovo krasne ovocie. Peknu urodu vsetkym!      mino BA 

Obrázky:
Goldrich
Goldrich
Připojit reakci

Goldrich meruňka

host - xxx.xxx.210.254 (?)
11.7.2017 0:04

Goldrich u nás 5.7. Včera som zjedol posledné plody. Po tých nepodarených Pinkcotoch som si Goldrichmi poriadne napravil chuť. Tento rok boli výborné, lepšie ako minulý rok. Povedal by som, že celkom vydarená odroda.

Martin

Obrázky:

Připojit reakci

Goldrich meruňka

11.7.2017 15:55

Ďakujem za príspevky všetkým priateľom marhule GOLDRICH. Nějaká zvláštní náhoda je příčinou toho, že tady jeho plody na jaře nezmrzly, když přitom kvete na broskvoňovém semenáči jako vůbec první meruňka. Abych pravdu řekl, tak jsem v okolí na stromech žádné meruňky neviděl, takže zřejmě za to může částečně chráněné stanoviště. Rozdíl mezi dozráváním v Bratislavě a tady je obrovský. Připadám si skoro jak někde na horách. Tady bude Goldrich zralý jako obyčejně a to nejdříve tak za čtrnáct dní. Mezeru v dozrávání meruněk mezi Leskorou a Goldrichem se mi stále nepodařilo vyplnit. Zbylo pár posledních Leskor, Lejuny jsou na malém stromku sice už měkké, ale stále takové nijaké, "nemastné neslané". Plody Veselky jsou proti nim přímo vynikající, ale zbyly asi jen čtyři. Další vyplňovač mezery ve zrání Orangered, má z původní obrovské násady jen jeden plod. 

Připojit reakci

Goldrich meruňka

host - xxx.xxx.234.215 (?)
12.7.2017 21:44

Mezeru v dozrávání meruněk mezi Leskorou a Goldrichem se mi stále nepodařilo vyplnit. 

Peter ak Veselka má problémy zo zahnívaním plodov a Orangered je zase málo odolný na jarný mráz tak dobrá volba by mohla byť Velita ktorá by mala dozrievať dva dni po Veselke. Velita je popisovaná ako dosť mrazuodolná marhula s mäkšiou dužinou.Moc sa ale nemnoží.

Kupovaný Orangered som mal možnosť minulý rok ochutnať, je to chuťovo vynikajúca marhula.

Jano

Připojit reakci

Goldrich meruňka

15.7.2017 0:19

Nějaké poškozené Goldrichy už spadly. Vypadá to, že budou sladší než obvykle. To by pak tato odrůda už neměla žádnou chybu. Plody velké, celoplošně vybarvené, silná a pevná dužnina (pořádní "masáci"). Dobrá odolnost proti moniliové hnilobě plodů, velmi slušná skladovatelnost. Dalo by se říct - první pořádný meruňky v sezóně. Ani vlastně pořádně nechápu, proč nezmrzly. Asi je fakt zachránil ten barák. V chuti jsou plody dosti vyrovnané, což taky potěší.

Obrázky:
Goldrich meruňka
Goldrich meruňka
Připojit reakci

Goldrich meruňka

22.7.2017 23:17

Hlavním tahounem sezóny je jako vždy GOLDRICH meruňka, jak usměvavá paní nazvala mile toto vlákno. Úroda vysoká, plody většinou v rozmezí 80-90g. V měkké marmeládové konzistenci velmi slušná meruňková chuť. Před touto fází zralosti dužnina pevná s velmi dobrou schopností přepravy. 

Obrázky:
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Goldrich
Připojit reakci

Goldrich meruňka

24.7.2017 18:03

Ale chápu, že pan Vysloužil a Kuky při pohledu na svoje prázdné Goldrichy asi jen kroutí hlavou. Na druhou stranu si myslím, že pan Milan Fiala může svého mrtvého Goldrichu docela litovat. Co se týče mě, tak už jsem meruněk momentálně dost přejedený. Jeden vzrostlý Goldrich by doma úplně stačil.

Obrázky:
Goldrich meruňka
Goldrich meruňka
Připojit reakci

Goldrich meruňka

mino BA (93) - xxx.xxx.31.86 (?)
2.4.2018 13:41

Zaciatok sezony Goldrich 2018.. mino BA

Obrázky:

Připojit reakci

Goldrich meruňka

2.4.2018 15:14

Goldrich meruňkasmiley na našich zahradách už zdomácněla a patří ke stabilnímu sortimentu. Někdo tady psal, že je to jedna z nejadaptabilnějších odrůd na prostředí. I v minulém roce přežila všechny mrazové nástrahy bez újmy, a jako jedna z mála měla nadprůměrnou úrodu. Jsem zvědavý, jak dopadne letos, holka. Některé meruňky jsou totiž po mrazivém únoru pro tento rok předčasně "odepsané".

Připojit reakci

Goldrich meruňka

host - xxx.xxx.185.244 (?)
3.4.2018 15:32

keď čítam túto diskusiu, tak mi je až do plaču. crying už 8 rokov máme na záhrade 2 krásne veľké stromy marhule odrody goldrich. každý rok bohato zakvitnú, vytvoria sa plody o veľkosti 1€ mince a potom po mrazíku -1°C všetko opadá. za celé tie roky, čo ich máme sme ich ešte ani raz neochutnali. vraj mrazuodolná odroda. ak tohto roku nezarodia, tak sú na našej záhrade posledný krát aj napriek tomu, že sú to krásne veľké košaté stromy. ale okrem 5 fúrikov lístia v jeseni z nich nič nemáme. angry

Připojit reakci

Goldrich meruňka

Mart (233) - xxx.xxx.5.163 (?)
4.4.2018 10:29

U mne na severní Moravě na Hlučínsku jsem Goldrich také vykopal, po několik let oproti jiným meruňkám prokazatelně mrzly pupeny, nerodil,ostatní meruňky ano. Navíc chuť byla jen průměrná. Martin

Připojit reakci

Goldrich meruňka

4.4.2018 11:11

U mne na severní Moravě na Hlučínsku jsem Goldrich také vykopal, po několik let oproti jiným meruňkám prokazatelně mrzly pupeny, nerodil, ostatní meruňky ano. Navíc chuť byla jen průměrná. Martin

Zpočátku to vypadalo na mrazuodolnost na úrovni VP. V posledních letech mám asi více štěstí, protože Goldrich drží. Nyní květní pupeny Goldrichu na MY přežily únor zcela bez úhony a i Goldrich na B-VA, který kvete nejdříve ze všdch zdejších meruněk, jelikož se na broskvoňovém semenáči pravděpodobně dříve probouzí, vypadá prozatím dobře. Přednosti jsou jasné. Velké a pevné plody, vyšší odolnost proti moniliové hnilobě, při úplném vyzrání i slušně meruňková chuť. Velmi dobrá skladovatelnost. Nevýhodou je, že plody "nabírají" cukry až při změknutí. Často až když padají na zem. Nevýhodou může být i cizosprašnost. Tam, kde jsou v blízkém okolí jiné meruňky je plodnost Goldrichu ovšem vysoká. 

Připojit reakci

Goldrich meruňka

host - xxx.xxx.125.72 (?)
4.4.2018 12:46

zilochovicko-mam goldrich asi 7-8 rokem a nemel jsem z ni nikdy nic.. vse vzdy pomrzlo.. letos by to snad mohlo vyjit a po pripadnem sberu ji vykopu..

Připojit reakci

Goldrich meruňka

host - xxx.xxx.234.93 (?)
3.4.2018 17:09

Některé meruňky jsou totiž po mrazivém únoru pro tento rok předčasně "odepsané".

Ako je na tom u vás s kvetnými pukmi Pisana?

Připojit reakci

Goldrich meruňka

25.6.2018 18:17

Spadly už i nějaké ty Goldrichy. Momentálně průměr. 

Obrázky:
Goldrich
Goldrich
Připojit reakci

Goldrich meruňka

25.6.2018 18:21

Goldrich.

Obrázky:
Goldrich
Goldrich
Připojit reakci

Goldrich meruňka

host - xxx.xxx.70.167 (?)
25.6.2018 20:16

Goldrich je vzhľadovo aj chuťovo krásna marhuľa. Pár z posledných plodov, tento rok už teraz končí.      mino BA

Připojit reakci

Goldrich meruňka

host - xxx.xxx.70.167 (?)
25.6.2018 20:29

Goldrich 2018      mino BA

Obrázky:
Goldrich
Goldrich
Připojit reakci

Goldrich meruňka

28.6.2018 14:19

Pokračuje nám bohatá meruňková sezóna, vážení přátelé. Jak říká mino, Goldrich je prostě Goldrich. Sice bylo sem tam něco průměrné, ale nynější zralé, padající plody jsou prozatím asi to nejlepší z momentálně zrajících meruněk. Velké plody se silnou, šťavnatou dužninou, s plnou, meruňkovou chutí. yes

Připojit reakci

Goldrich meruňka

host - xxx.xxx.234.169 (?)
30.3.2019 20:11
Neviete niekto ci Bergeron moze byt opelovac pre Goldrich? Obe na podpniku myrobalan. Teda ci kvitnu v rovnakom case?
Připojit reakci

Goldrich meruňka

30.3.2019 21:47

S Goldrichem toho mám hodně i Bergeron. Goldrich bývá opylený exkluzivně. Některé odrůdy sice rozkvétají později, ale stejně se jejich kvetení s Goldrichem překrývá. 

Připojit reakci

Goldrich meruňka

Mimmo (1855) - xxx.xxx.91.93 (?)
21.6.2019 19:57

Na Vysočině se mi meruňka Goldrich vzájemně opyluje s Pinkcotem od sousedů. Dokud jsem ji tam neumístil, neměla (Pinkcot) skoro žádné plody. Teď obě často omrznou, ale opylení bývá dobré.

Ta na snímku je však Goldrich z jihu (BG). Stále je např. proti přezrálým Leskorám i tady zbytečně moc nakyslá. Počkám, až bude padat. Ale ta barva a velikost plodů. Krása.

Obrázky:
Goldrich
Goldrich
Připojit reakci

Goldrich meruňka

Mimmo (1855) - xxx.xxx.91.93 (?)
24.6.2019 20:17

Goldrich plně vyzrála. Fantastická chuť. Jen mírně, ale příjemně, kyselkavá. Jinak velmi sladká. Veliké zářivě oranžové, vizuálně atraktivní plody. Musel jsem je dnes otrhat. Jinak by asi všechny spadly. Ze dvou oček naštěpovaných v září 2016 do staré slivoně vyrostly silné větve s 4 kg plodů 1. jakosti. Žádná dvojka.

Obrázky:
Goldrich (BG)
Goldrich (BG)
Připojit reakci

Goldrich meruňka

24.6.2019 22:10

Takéto odrody už v cudzine nikoho nezaujímajú. Goldrichu přesto stále fandím. yes

Připojit reakci

Goldrich meruňka

mino BA (93) - xxx.xxx.251.154 (?)
11.7.2019 21:19

Goldrich  - dokonalo oranžový, sladký, jemne kyselkavý v dochuti, šťavnatý, delikátny, trvanlivý... možno len dodať, že v nadpriemerne teplej oblasti      mino BA

Obrázky:

Připojit reakci

Goldrich meruňka

Marek-TT (544) - xxx.xxx.235.1 (?)
11.7.2019 21:37

Všetci mi len chute robíte, aj ja už chcem, aby mi ten môj zarodil. Tentokrát som nenechal nič na náhodu a namiesto pseudopodpníka Rubira som zvolil myrobalán. Dúfam, že sa dočkám pravidelnej a hlavne dlhoročnej úrody.

Připojit reakci

Goldrich meruňka

13.7.2019 15:09

Nezapomeňte, že podle pana M.F. odrůdy jako Goldrich v zahraničí už nikoho nezajímají. Takže nefotit a nepěstovat. smiley Samozřejmě je to nadsázka. Goldrich perfektní. yes

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Farbaly 3116.7.20194258
Meruňka early orange916.7.201912003
Úroda meruněk 2019 14616.7.201919114
Bergeval 7616.7.201929053
Soledáno2815.7.20199429
Ladycot 214.7.2019139
Odrůdy meruněk9014.7.2019191917
Marhulka Vanilacot 114.7.2019119
Tomcot2414.7.201910355
Buz - 22 413.7.2019236
Goldrich meruňka8213.7.201974654
Perlecot 212.7.2019156
Mediabel 112.7.201994
Kolgat 112.7.201999
Flashcot 112.7.2019103
Cot 10 - 90 112.7.201995
Monstercot 312.7.2019817
Velita 211.7.2019208
Meruňka Veselka4910.7.201924888
Meruňka Harcot1110.7.20197106
Vesna2210.7.201912777
Emerald Gold910.7.20194538
Legolda 1010.7.20197931
Odruda merunky Pinkcot559.7.201956276
Velkopavlovická289.7.20197917
San Castrese99.7.20194419
Orangered979.7.201949872
Meruňka Bergeron27.7.20197094
Buz - 101,Buz - 19 hybrid marhulky 36.7.2019239
Meruňka z pecky1336.7.2019195581
Merunka Congat - šarka? 66.7.2019565
Určení odrůd meruněk35.7.2019225
Orange Rubis marhulka 15.7.201998
Buda 45.7.20191166
Meruňka Ledana 125.7.20193535
Rubista 695.7.201933646
Vinosivij marhulka 34.7.2019309
Buz - 561 marhulka 14.7.2019145
LE - 7154 marhulka 14.7.2019133
Harostár 34.7.2019232
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Chov pstruhov11.7.2019
Chov pstruhov11.7.2019
Chov pstruhov11.7.2019
Vápenka u slepic9.7.2019
Chov pstruhov9.7.2019
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2019
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů