Exnerova meruňka



Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 1.101 (?)
29.11.2013 10:11

Ano, máte pravdu, Exnarova.Rouby jsem měl přímo od majitele odrůdy, na lístku bylo připsáno že nejméně 50% plodů ma takovou velikost, spíše bych řekl že bylo psáno o průměru plodů.Ale nechce zarodit, narouboval jsem ji na podnož St.Julien A. Tak zvažuji zda ještě počkat.Ten jeden plod co byl letos vůbec nenarůstal, zůstal o velikosti cca 3,5 cm, byl bez chutě a opadl.Podobně se mi chovala meruňky Veselka, po složitém shánění ze Slovenska zarodila, polovina i více plodů opadla, ostatní byly jakoby nedorostlé, praskaly.Kolegovi kterému jsem ji dopuručil z hlediska vzhledu to dělá Veselka stejně, většina již větších plodů před dozráním je na zemi.U mne pak šla pod sekyru.Jiné meruňky rodí každoročně, velmi bohatě.Martin

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 1.101 (?), 28.11.2013 10:05, zobrazeno: 4194x

Zdravím vás, sdělte své zkušenosti z odrůdou meruňky "Exnerova".Mám ji na zahradě asi 6 let, letos měla jeden malý plod, bez chuti, něco není u ní v pořádku.Ani násada na další rok není velká.Roste jako topol, myslím,že její dny jsou u mne sečteny.Dle šlechtitele mají být údajně plody velké až 10 -12cm.Někde jsem četl, možná tady na fóru že je silně náchylná na šárku.Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 28.11.2013 10:18

12 cm meruňka? To snad po obvodu. Do plodnosti nastupuje pozdě a jmenuje se, tuším, Exnarova. Zkušenosti nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 1.101 (?), 29.11.2013 10:11

Ano, máte pravdu, Exnarova.Rouby jsem měl přímo od majitele odrůdy, na lístku bylo připsáno že nejméně 50% plodů ma takovou velikost, spíše bych řekl že bylo psáno o průměru plodů.Ale nechce zarodit, narouboval jsem ji na podnož St.Julien A. Tak zvažuji zda ještě počkat.Ten jeden plod co byl letos vůbec nenarůstal, zůstal o velikosti cca 3,5 cm, byl bez chutě a opadl.Podobně se mi chovala meruňky Veselka, po složitém shánění ze Slovenska zarodila, polovina i více plodů opadla, ostatní byly jakoby nedorostlé, praskaly.Kolegovi kterému jsem ji dopuručil z hlediska vzhledu to dělá Veselka stejně, většina již větších plodů před dozráním je na zemi.U mne pak šla pod sekyru.Jiné meruňky rodí každoročně, velmi bohatě.Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika