Díry v plodech a listech



host - 127.19 (?) 
1.5.2018 20:41, zobrazeno: 3992x

Dobrý den,

chtěl bych vás požádat o radu. Po dvou letech mrazů to vypadá, že by mohly konečně bát zase nějaké meruňky. Mám 7 letý Bergeron a má pěkně nasazeno. Plody dnes velikosti 1-2 cm. Sem tam je spálená větvička, vypadá mrazem, to odsříhám pryč. Nicméně všiml jsem si, že už se začínají objevovat mšice, stejně tak i na jabloni a hlavně, že některé plody mají do navrtané dírky. Posílám několik fotografií postižených míst. Prosím o radu, čím by to mohlo být, případně jaký postřik zvolit i proti těm mšicím.

Děkuji, Hýbl

merunka1
merunka1
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 127.19 (?), 1.5.2018 20:42

Foto2

merunka2
merunka2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 127.19 (?), 1.5.2018 20:44

Foto3

merunka3
merunka3
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 127.19 (?), 1.5.2018 20:51

Foto4

merunka4
merunka4
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 1.5.2018 21:05
Dírky v plodech - píďalka podzimní, zvadlé větvičky - ne mráz, ale moniliová spála. V meruňkách proti píďalce a mšicím lze použít Decis nebo Karate. V jaboních také, ale lépe Reldan nebo Mospilan (kvůli přemnožení svilušek, Decis a Karate hubí jejich nepřátele). Proti spále teď už nic.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 127.19 (?), 2.5.2018 12:22

Děkuji za odpověď. Ráno jsem nakoupil přípravky a zítra to po ránu nastříkám. Ještě bych se rád zeptal na dva dotazy.

1. Na meruňky mám DECIS, na jabloně Reldan/Mospilan. Mám na zahradě i třešně, hrušeň, broskve, švestky a nektarinky. Nevím úplně co je na které vhodnější (viz. Váš komentář). Je vhodné se držet rozdělení DECIS na peckoviny a Reldan/Mospilan na jabloně a hrušně? Případně doporučíte jinak?

2. Ohledně spály jsem to již načetl a ano vypadá to tak. Naštěstí toho není moc, takže postižená místa odstříhám pryč. Nicméně chtěl jsem se zeptat, čím a kdy stříkat proti spále. Našel jsem několik názorů, ale nejvíce se asi doporučují těsně před vykvetením SIGNUM a po květu pak HORIZON. Platí to i pro třešně a višně?

Děkuji za odpověď, Hýbl

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika