Bergeron je nejlepší



host - 199.222 (?)
6.4.2012 21:18

Mám na zahradě 7 odrůd meruněk a kupodivu jsou všechy svým způsobem chutné... nejskořejší Sylred... na to jak je brzy zralý velký plod, trochu mně překvapila náchylnost na monilii, ale na druhou stranu se to pak super zahojilo, super to dorostlo a je to o.k... ale už to jistím postřikem.

 Všechny meru\ňky mám na slivoňové podnoži... mám úrodnou, těžší půdu.

 Goldrich mně mile překvapil, po první úrodě ne moc chutných plodů, loni přeži jako jediný velký mrazík bez úhony a tak chutné 90 g vážící meruňky jsem nikdy nejed.

Leskora je taky velice lahodná, sladší než Goldrich, taky potřebuje ochranu proti monilii, odolnsot v květu na mrazíky dobrá.

Veecot brzy kvete, plod dozrává po Leskoře, ráda přeplozuje, roste zdravě, chuť,,normální,, na zavaření super.

Taardi coot- kříženec Bergeronu+ nevím... dozrává až v srpnu, mladý stromek, úroda snad letost... vypadá to velice nadějně, roste zdravě.

Hargrand, taky mladý stromek roste super, letos určitě nějaká meruňka bude.

Pinkcot- sklamala mně mrazuodolnost v květu... má být odolný, ale Goldrich ji úplně převálcoval... ale roste zdravě, letost budu chránit proti mrazíkům, tak snad nějaká úroda bude.

Orangered, rostě zdravě, mrazuodolný, letost by měl také plodit, tak se těším, fakt zravý růst, tak uvidím co naplodí.

Ještě mám naštěpovanou jakousi starou,,neznámou,, odrůdu co má kamarád v pronajaté zahradě.Má to být snad nějaká původní ananasová odrůda, co roste zdravě a má super sladké velké plody.Loni jsem ji přesadil a chytla se super, už pěkně kvete, super zesílila, asi to bude skvost zahrady.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 55.156 (?), 30.7.2017 10:58

Zdravím, poznáte dle těchto fotek, zda je to určitě Bergeron? Dozrává tak týden, dva po VP. Plody krásně vybarvené do červena, sušší, sladké s kyselinkou, chuť v porovnání s VP méně "meruňková". Cukernatost až 17 Brix, VP kolem 15Brix.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 199.222 (?), 6.4.2012 21:18

Mám na zahradě 7 odrůd meruněk a kupodivu jsou všechy svým způsobem chutné... nejskořejší Sylred... na to jak je brzy zralý velký plod, trochu mně překvapila náchylnost na monilii, ale na druhou stranu se to pak super zahojilo, super to dorostlo a je to o.k... ale už to jistím postřikem.

 Všechny meruňky mám na slivoňové podnoži... mám úrodnou, těžší půdu.

 Goldrich mně mile překvapil, po první úrodě ne moc chutných plodů, loni přeži jako jediný velký mrazík bez úhony a tak chutné 90 g vážící meruňky jsem nikdy nejed.

Leskora je taky velice lahodná, sladší než Goldrich, taky potřebuje ochranu proti monilii, odolnsot v květu na mrazíky dobrá.

Veecot brzy kvete, plod dozrává po Leskoře, ráda přeplozuje, roste zdravě, chuť,,normální,, na zavaření super.

Taardi coot- kříženec Bergeronu+ nevím... dozrává až v srpnu, mladý stromek, úroda snad letost... vypadá to velice nadějně, roste zdravě.

Hargrand, taky mladý stromek roste super, letos určitě nějaká meruňka bude.

Pinkcot- sklamala mně mrazuodolnost v květu... má být odolný, ale Goldrich ji úplně převálcoval... ale roste zdravě, letost budu chránit proti mrazíkům, tak snad nějaká úroda bude.

Orangered, rostě zdravě, mrazuodolný, letost by měl také plodit, tak se těším, fakt zravý růst, tak uvidím co naplodí.

Ještě mám naštěpovanou jakousi starou,,neznámou,, odrůdu co má kamarád v pronajaté zahradě.Má to být snad nějaká původní ananasová odrůda, co roste zdravě a má super sladké velké plody.Loni jsem ji přesadil a chytla se super, už pěkně kvete, super zesílila, asi to bude skvost zahrady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 6.4.2012 21:43

Napsal jste to velmi pěkně, ale že by Goldrich byl odolný proti mrazu, toho jsem si rozhodně nevšiml. Souhlasím s tím, co se uvádí. Mrazuodolnost květů je na úrovni VP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Venus - (2) - 199.222 (?), 6.4.2012 22:01

fakt mně to také překvapilo... nové odolné odrůdy po loňských mrazících byly k.o... a Goldrich přežil... možná není tak odolný v květu..ale už byly nasazené plůdky a ty by měly zmrznout u každé odrůdy když je slabě pod nulou a přežil Goldrich a část Leskory .na Sylredu a Pincotu byly vidět mrazem poškozené plůdky, toho dne bylo až - 4. Uvidím v pondělí jak přituhne, jak se popere Goldrich v květu se zbytkem.Už kvetly třešně, ty zmrzly krom menší koruny, kterou jsem zakryl textilií.Jenže jak se začervenaly plody, tak ptáci byli rychlejší než já... letos to ohlídám sítí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 8.4.2012 11:31

Ještě jsem si dovolil přiložit nějaké fotografie Bergeronu, když ho pán tak hezky pochválil. Strupovitost hodnotu fotek bohužel snižuje. Jinak, teď momentálně nám tady sněží. Paní zima, se svým návratem snaží uzmout naši případnou úrodu meruněk, ale nám "klávesovým zahrádkářům" je doma u klávesnice celkem fajn.

Bergeron
Bergeron
Bergeron
Bergeron
Bergeron
Bergeron
Bergeron
Bergeron
Bergeron
Bergeron
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 30.7.2017 17:57

Vypadá to na Bergeron. Jak podle vzhledu, tak i podle doby zrání. Plody by neměly mít špičku, ale na snímcích si tím nejsem jist. Tak vám aspoň dám nápovědu 50 na 50: semena Bergeronu mají sladká jádra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 10.8.2013 8:22

I přes všelijakou kritiku této odrůdy zde na zahradě cz. musím prohlásit B E R G E R O N jako vítěze letošní sezóny meruňkových odrůd. Nemůžu si pomoct, ale nejvíce mi připomíná "pravou" meruňkovou chuť VP. A letos ji navíc i překonal. Hlavně v plodnosti a vyrovnanější chuti jeho plodů. Já si tedy na Bergeron rozhodně stěžovat nemohu. Bohužel lepší fotky se mi pořídit nepodařilo. Pravda sice je, že Radky byly snad ještě chuťově lepší, ale bylo jich mnohem méně.

Bergeron (5.8. 2013)
Bergeron (5.8. 2013)
Bergeron (5.8. 2013)
Bergeron (5.8. 2013)
Bergeron (5.8. 2013)
Bergeron (5.8. 2013)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 227.61 (?), 10.8.2013 11:02

Zdravím Vás pán Petr, súhlasím s Vami je to veľmi chutná a hlavne nenáročná odroda, kvitne ako posledná, má menší vzrast, mne tiež teraz dozrel. Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 23.126 (?), 10.8.2013 12:15

Pane Petře,

letos mi mladý Bergeron na mer.semenáči poprvé zarodil, všech 5 plodů je pokryto hnědou slupkou (strupovitost?). Je snad nutno stříkat proti strupovitosti? Zatím jsem všech mých 10 meruněk (VP, Lejuna, Karola) stříkal po opadu listu Kuprikolem a v době postřiku proti kadeřavosti broskvoní spolu s nimi na jaře Dithane Neo a nemám žádné jiné příznaky chorob.  Váš Bergeron tím netrpí nebo jej nějak ochraňujete? J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 10.8.2013 12:36

Zdravím, pane Jaroslave. Můj Bergeron je na tom po jednom postřiku podstatně lépe, než mnohem citlivější Harogem. Strupovitost se objevuje i na pozdních odrůdách broskví, ale už je letos snad ani stříkat nehodlám a to ne z důvodu Paľova protifungicidního tažení, ale proto, že už se mi do toho nechce. Pravda je, že další postřik by šíření choroby zastavil a jelikož do dozrání například dost postižené INKY zbývá ještě hodně času, tak je možné, že z důvodu zčernání plodů, nebudu moct ani jeden z nich pořádně vyfotit. Mají prozatím takový zvláštní podlouhlý tvar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika