Bergarouge



host - 204.75 (?)
15.7.2018 20:47

S hodnotením v zásade súhlasím, akurát mne tie kyselinky nejako nechýbajú. Chuťovo dosť podobné Orangeredu, ale trochu viac vyfarbuje do červena a má v porovnaní s Orangeredom menšie plody (nie je to preplodením, jedine ak, tak iným podpníkom - Orangered mám na myrobaláne, Bergarouge na St. Julien a veľmi som nepolieval). Ale rovnako sa táto odroda pozdáva aj kadejakým hmyzákom, teraz najmä lienkam. Polovica plodov bola nakúsaná, začínala hniť, v tom vykúsanom boli lienky, k tomu ešte osy a vtáky, ale tie sa zamerali skôr na Royal Glory, a keď som ju narýchlo obral, tak na Discovery. Ale som rád, že mi predtým lienky pomohli zlikvidovať vošky, tak sa im to snažím tolerovať.

Trnavsko 145 mnm

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 204.75 (?), 15.7.2018 20:47

S hodnotením v zásade súhlasím, akurát mne tie kyselinky nejako nechýbajú. Chuťovo dosť podobné Orangeredu, ale trochu viac vyfarbuje do červena a má v porovnaní s Orangeredom menšie plody (nie je to preplodením, jedine ak, tak iným podpníkom - Orangered mám na myrobaláne, Bergarouge na St. Julien a veľmi som nepolieval). Ale rovnako sa táto odroda pozdáva aj kadejakým hmyzákom, teraz najmä lienkam. Polovica plodov bola nakúsaná, začínala hniť, v tom vykúsanom boli lienky, k tomu ešte osy a vtáky, ale tie sa zamerali skôr na Royal Glory, a keď som ju narýchlo obral, tak na Discovery. Ale som rád, že mi predtým lienky pomohli zlikvidovať vošky, tak sa im to snažím tolerovať.

Trnavsko 145 mnm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.234 (?), 10.3.2019 20:18

Pridávam fotky zo dňa 7.7. 2018. Hmotnosť 10 náhodne vybraných plodov bola 570 g.

Trnavsko 145 mnm


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.234 (?), 10.3.2019 20:22

Druha fotka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.234 (?), 10.3.2019 20:26

Teraz snad naozaj druha fotka.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.234 (?), 10.3.2019 20:29

Tretia.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 11.3.2019 10:34

yesPerfektní, pane morvaii. Mně na té broskvomandloni prakticky neroste. Pro meruňku to asi nebude moc dobrá podnož.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 170.187 (?), 12.3.2019 7:32

Nie som pán Morvai :-) Myslím, že sa tu cca 1-2 roky dozadu začal objavovať niekto ďalší z okolia Trnavy s nadmorskou výškou 145 mnm, možno preto to nedorozumenie.

Trnavsko 145 mnm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 12.3.2019 10:02

No vidíte a já myslel, že Trnavsko 145 je přihlášen pod uživatelským jménem Marek TT. Tak se nezlobte, Bergarouge máte krásné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 217.18 (?), 13.3.2019 8:23
Ja mám pán Petr Pinkcot na myrobaláne, a rovnako tak aj Hargrand.Odrodu Bergeron mám na podnoži montclar a ďaľšie odrody Bergeval, Tsunami, Fardao, Farbaly a Kioto mám na podnoži st.julien, mám tu hliníto piesočnatú pôdu, stromy hnojím raz za sezónu tekutým cereritom postrekom na list.Ešte dávnejšie keď som pestoval odrody Veľkopavlovická, Maďarská, Barbora a Veharda a chovali sme doma aj sliepky, tak som každý rok dával na meruňky slepačí trus riedený vodou vo forme zálievky asi v pomere 1:10,a mali sme parádne ovocie.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 13.3.2019 9:08

Jak jsem psal, s meruňkami nejsou žádné problémy, až na moniliový úžeh a samozřejmě jarní mrazy v období květu, po něm, nebo před tím v pupenech po předchozím příliš časném vyrašení. Broskvoním se tady moc nelíbí, takže mám větší problémy s klejotokem a zasycháním. Farbaly mám ještě ze Strážnice, ale je to záměna. Zase tak moc mě to nemrzí, jen by mě zajímalo, co je to za ranější odrůdu s poměrně chutnými plody. Meruňky můžu sázet nahusto vedle sebe a všechny "jedou".  Tedy mimo toho Bergarouge na GF-677. Ještě nerostlo Kioto na wangenheimu, Spring Blush na wavitu a Hargrand na rubiře. Na MY, RZ i St.Julien všechno v pohodě. Orangered na montclaru taky roste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika