Aprix 116



viktor111 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (140) - 168.28 (?)
2.3.2018 18:08

dobre milan ved pohoda, co hodnotis vyssie jofelu ci toptaste?a na com pestujes jofelu?aky je zdravotny stav stromu a plodov?nasiel som na nete ponukaju ju za neviem presne uz nieco okolo14 eur na st.julien, pravda nekostoval som ju, ale miloš ju ma a pisal ze nič moc teda...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.13 (?), 2.3.2018 12:42, zobrazeno: 9347x

Aprix 116, dalsie sú A.9, A 20, A33, Aprix 14-1-17-2 tieto novinky sú aromatické, sladké, štavnaté bez vnutorneho hnednutia.Zaujimalo ma prečo začali označovať nové odrody pismenom A.Píšu okrem vyborných chuťových vlasnosti sú výnimočné tým že niesú citlivé na škodcov a choroby, plody sú stale pevné vidržia veľmi dlho bez zmeny po zbere.Vyznačujú sa veľmi dlhou trvanlivosťou nezmenená chuť, aroma, sladkosť žiadna monilia.Tieto odrody sú Aprireve, Aprinew, Apriswee, Apridelice atď.




Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 2.3.2018 14:02

Chápu, že to šlechtitelé a prodejci takto píší, ale ruku na srdce: Vy tomu věříte?

P.s. Neovládám slovenskou gramatiku, opravdu se ve slově vidržia píše měkké i?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
viktor111 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (140) - 168.28 (?), 2.3.2018 14:12

milan, ja tomu tiež neverim, aj ked rad by som... spravne je vydržia)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.13 (?), 2.3.2018 17:13

Dakujem že s velkým záujmom čítate moje príspevky, nehľadáte niečo zaujimavé v príspevku, ale hľadate len malé nedostatky, prečo vy nedáte niečo nové zaujimavé Miloši zosmiešnovať záhradkárov je tvoja špecialita a ešte si dať pred meno Dr. (Drbo).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
viktor111 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (140) - 168.28 (?), 2.3.2018 17:48

ale milan nik to nemysli zle, neber si to tak, idem teraz kupovat sabinovsku marhulku na st.julien... chutovo je udajne neprekonana, načo budem kupovat drahoty ofajčene reklamou nieco ako jofela a zazrak sa nekona akurat z teba vytiahnu peniažky brate:))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 2.3.2018 17:52

Nemáte pravdu. Vašich příspěvků, zejména zpráv o novinkách, pane Fialo, si vážím a na většinu z nich reaguji s upřímným zájmem. Ale nemůžete mi vyčítat, že některé informace - já Vám je nepodsouvám, vím, že je jen tlumočíte - ve mně nebudí důvěru. O tom je přece diskuzní fórum.
   Za gramatickou odbočku se omlouvám, před jméno si ale nic nedávám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 105.191 (?), 2.3.2018 17:35

Milosov prispevok javi fasizujuce tendencie a javi sa ako zakerny utok zapadu voci Slovenskej gramatike(Spyknutie proti Slovanom smiley.Ostatne velmi casto sa stava ze xy novo vyslachtenych odrod nema ani chutove vlastnosti ani odolnost voci chorobam-iba dobru reklamu. Maju vsak nezamenitelnu chut niekedy nechut ci pachut.Ale to by sa v ich popise pri uvedeni na trh tazko predavalo ak by tam dali realne udaje ze su sice vysledkom dlhorocneho slachtenia ale su slabo odolne na choroby, chut sa velmi nepodarila(kedze sa castokrat slachti z uz otrepanych odrod zas a znova) Dolezite je aby sa to predavalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.13 (?), 2.3.2018 18:00

Viktor ja nechcem robiť zlobu, len ma naštve, keď sa niekto na mne stále odbavuje, nech sa odbavuje doma na žene, ha, ha.A inak nepíšte o odrodách ktoré ste nekoštovali že sú zlé kamoši v maďarsku ich majú chuťovo sú vyborné.Jofelu mám 3 roky čo rodí koštovali ju viacerí zahradkari pripadá im lepšia ako bystrická takže zase nepíš keď nevieš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
viktor111 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (140) - 168.28 (?), 2.3.2018 18:08

dobre milan ved pohoda, co hodnotis vyssie jofelu ci toptaste?a na com pestujes jofelu?aky je zdravotny stav stromu a plodov?nasiel som na nete ponukaju ju za neviem presne uz nieco okolo14 eur na st.julien, pravda nekostoval som ju, ale miloš ju ma a pisal ze nič moc teda...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.13 (?), 2.3.2018 18:13

Dobre páni ospravedlnujem sa občas ma vytočia niečie príspevky.Ale ja to tiež len čitam zo zahr.stranok niekedy nič nenajdete potom sa mi podarí stiahnuť subor PDF tam možno najde niečo zaujimavé ale ten súbor nie je preložení musím to mobilom prekladačom preložiť a to je tak niekedy na 2hod.Na Jofelu nedám dopustíť okoštuj a inú slivku nebudeš chcieť v zahrade.Keď bude dozrievať tak ta pozvem potom sám povieš svoj názor, veľa záhradkárov ku mne chodí a keď okoštuju niektoru odrodu menia nazor záleží aj na polohe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika