A je po meruňkách



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?)
8.4.2020 11:31

Mě by zajímalo, jak v mrazu obstály ty módní novinky například Vanila Cot, Maya Cot, Lilly Cot, vůbec všechny tyhle COTY, pak Anegat, Colgát, Mediabel, Mogador, na víc si nevzpomenu. Myslím, že zlatá Lednice a zlaté Veselé u Piešťan, nebo se pletu? Ty kanadské odrůdy jako Harcot, Harogem nemusí být nutně odolné, i když jsou z Kanady, Oblíbené Harlayne taky žádná sláva, ale něco přece zbylo. VP vypadá jako rozumně probraná. Uvidíme. Jestliže mně tady něco přežilo z těch středně kvetoucích odrůd, tak budu každoročně před mrazem aplikovat ten Champion. Nějaký smysl to mít bude. Teploměr sice na volném prostranství ukazoval k ránu půl metru nad zemí -8°C a -9°C, ale kdo ví, kolik bylo v každé koruně jednotlivých stromů. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 7.4.2020 22:15

Pan PP tady jednou napsal, že se stříhají jenom vlasy. smiley Můžu mluvit jen za sebe a já se s tím moc nepářu, takže VP jsem kdysi sesadil do hodně a hodně starého dřeva a dneska je tam, kde tenkrát. To samé jsem udělal nyní i s mohutným Goldrichem. S meruňkami tady jsou mnohem menší problémy, než s broskvoněmi. Meruňky u mě rostou nahusto a prosadí se postupně i na špatných místech. Jediný problém je moniliový úžeh a tomu se dá dobře předcházet postřikem. Peckoviny se mají řezat za vegetace, ale VP jsem tenkrát "uzemnil" v listopadu a vydržela. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 8.4.2020 7:12

Vyhráno Petře ještě zdaleka není.O velikonocích to má zase spadnout pod nulu a do "18.5."je taky docela daleko.Ztráty jsou zatím tak 50 na 50.Všechny květy zmrzly na Mayacot, Fuego, Rubista, Hungarian Best C 235,Tomcot, Soledane a Barboře.Cca 50% květů přežilo na VP, Maďarské, Ledaně,Legoldě, Bergevalu,Bergarouge, Betince,Kuresii, Rakovského, Rubissii, Marlen,Bohutické a Vesprimě.Bez ztráty kytičky se zatím drží Bergeron, Shamade,Veselka, Karola,Luizet, Novosadská Rodná, Sirena, Farbaly, Znojemská a rusští bohatýři Forum, Naslažděnije, Monastyrskyj, Shalach Ananasnyj a Krasnosciokyj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
petertt - (27) - 176.68 (?), 8.4.2020 8:36
Šalach ananasyj Vám už rodil? Aký bol? Minulý rok som ho chcel kúpiť, ale nestihol som, len sa po ňom zaprášilo. :) Tento rok druhý pokus. Inak ráno zasa - 4,2 °C a to aj napriek tomu, že popoludní bolo 20. Zajtra podla predpovede dtto a to sú už vsetky slivky naplno rozkvitnuté.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 8.4.2020 9:18

Shalah mi zatím nezarodil, letos poprvé nasadil na květ, ale jestli z toho něco bude je ve hvězdách.V posledních 10-ti letech jsou vlastní meruňky dílem štěstěny, takový malý zázrak.Jak říkává Petr z P. meruňky jsou čím dál tím víc vzácnějším ovocem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 8.4.2020 11:31

Mě by zajímalo, jak v mrazu obstály ty módní novinky například Vanila Cot, Maya Cot, Lilly Cot, vůbec všechny tyhle COTY, pak Anegat, Colgát, Mediabel, Mogador, na víc si nevzpomenu. Myslím, že zlatá Lednice a zlaté Veselé u Piešťan, nebo se pletu? Ty kanadské odrůdy jako Harcot, Harogem nemusí být nutně odolné, i když jsou z Kanady, Oblíbené Harlayne taky žádná sláva, ale něco přece zbylo. VP vypadá jako rozumně probraná. Uvidíme. Jestliže mně tady něco přežilo z těch středně kvetoucích odrůd, tak budu každoročně před mrazem aplikovat ten Champion. Nějaký smysl to mít bude. Teploměr sice na volném prostranství ukazoval k ránu půl metru nad zemí -8°C a -9°C, ale kdo ví, kolik bylo v každé koruně jednotlivých stromů. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 181.39 (?), 15.4.2020 11:08
Severní Morava dnes ráno v 5:00 -2,5°C vidím to podobně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 15.4.2020 19:39

Něco mně zůstalo v ruce, ale snad to všechno neopadá. Nebudu "plašit hady" a stahovat gatě... čas ukáže. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 2.5.2020 10:10

Tak už témeř všechny plůdky na meruňkách opadly. Nejhůře dopadla Leskora - ta už nemá skoro nic. Plůdky mají velikost hrášku i větší,  za poslední týden byly bez přírustku, uvnitř nepoškozené s krásně bílou pecičkou. Problém je, že je zmrzlé dřevo. Stejně je to s monilií, namrzlé větvičky = moniliový úžeh. Za 5 let tedy vymrzly meruňky už 4x no Třešně to samé, urodí se jednou za 5 let, ani hejna špaků nebudou mít co žrát. Broskve poškození je 50-100%. Hrušky poškození 10-90%, celkem odolaly švestky a jablka, tam je do 20% zmrzlých, vše podle umístění. Magnolie ani nerozkvetly, z jarního očkování meruněk broskví vše vymrzlo - uschlo. sever moravy 250m. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 83.29 (?), 2.5.2020 15:05

No a další mrazy se nejspíš objeví v dalším týdnu a další náznaky jsou i po příští neděli. Takže z toho mála co zbylo letos zřejmě opět nebude vůbec nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.253 (?), 5.5.2020 16:58
Nevíte někdo, jaké teploty vydrží plod této velikosti? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika