A je po meruňkách



Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?)
8.4.2020 9:18

Shalah mi zatím nezarodil, letos poprvé nasadil na květ, ale jestli z toho něco bude je ve hvězdách.V posledních 10-ti letech jsou vlastní meruňky dílem štěstěny, takový malý zázrak.Jak říkává Petr z P. meruňky jsou čím dál tím víc vzácnějším ovocem. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 7.4.2020 22:15

Pan PP tady jednou napsal, že se stříhají jenom vlasy. smiley Můžu mluvit jen za sebe a já se s tím moc nepářu, takže VP jsem kdysi sesadil do hodně a hodně starého dřeva a dneska je tam, kde tenkrát. To samé jsem udělal nyní i s mohutným Goldrichem. S meruňkami tady jsou mnohem menší problémy, než s broskvoněmi. Meruňky u mě rostou nahusto a prosadí se postupně i na špatných místech. Jediný problém je moniliový úžeh a tomu se dá dobře předcházet postřikem. Peckoviny se mají řezat za vegetace, ale VP jsem tenkrát "uzemnil" v listopadu a vydržela. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 8.4.2020 7:12

Vyhráno Petře ještě zdaleka není.O velikonocích to má zase spadnout pod nulu a do "18.5."je taky docela daleko.Ztráty jsou zatím tak 50 na 50.Všechny květy zmrzly na Mayacot, Fuego, Rubista, Hungarian Best C 235,Tomcot, Soledane a Barboře.Cca 50% květů přežilo na VP, Maďarské, Ledaně,Legoldě, Bergevalu,Bergarouge, Betince,Kuresii, Rakovského, Rubissii, Marlen,Bohutické a Vesprimě.Bez ztráty kytičky se zatím drží Bergeron, Shamade,Veselka, Karola,Luizet, Novosadská Rodná, Sirena, Farbaly, Znojemská a rusští bohatýři Forum, Naslažděnije, Monastyrskyj, Shalach Ananasnyj a Krasnosciokyj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
petertt - (27) - 176.68 (?), 8.4.2020 8:36
Šalach ananasyj Vám už rodil? Aký bol? Minulý rok som ho chcel kúpiť, ale nestihol som, len sa po ňom zaprášilo. :) Tento rok druhý pokus. Inak ráno zasa - 4,2 °C a to aj napriek tomu, že popoludní bolo 20. Zajtra podla predpovede dtto a to sú už vsetky slivky naplno rozkvitnuté.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 8.4.2020 9:18

Shalah mi zatím nezarodil, letos poprvé nasadil na květ, ale jestli z toho něco bude je ve hvězdách.V posledních 10-ti letech jsou vlastní meruňky dílem štěstěny, takový malý zázrak.Jak říkává Petr z P. meruňky jsou čím dál tím víc vzácnějším ovocem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 8.4.2020 11:31

Mě by zajímalo, jak v mrazu obstály ty módní novinky například Vanila Cot, Maya Cot, Lilly Cot, vůbec všechny tyhle COTY, pak Anegat, Colgát, Mediabel, Mogador, na víc si nevzpomenu. Myslím, že zlatá Lednice a zlaté Veselé u Piešťan, nebo se pletu? Ty kanadské odrůdy jako Harcot, Harogem nemusí být nutně odolné, i když jsou z Kanady, Oblíbené Harlayne taky žádná sláva, ale něco přece zbylo. VP vypadá jako rozumně probraná. Uvidíme. Jestliže mně tady něco přežilo z těch středně kvetoucích odrůd, tak budu každoročně před mrazem aplikovat ten Champion. Nějaký smysl to mít bude. Teploměr sice na volném prostranství ukazoval k ránu půl metru nad zemí -8°C a -9°C, ale kdo ví, kolik bylo v každé koruně jednotlivých stromů. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 181.39 (?), 15.4.2020 11:08
Severní Morava dnes ráno v 5:00 -2,5°C vidím to podobně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 15.4.2020 19:39

Něco mně zůstalo v ruce, ale snad to všechno neopadá. Nebudu "plašit hady" a stahovat gatě... čas ukáže. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 2.5.2020 10:10

Tak už témeř všechny plůdky na meruňkách opadly. Nejhůře dopadla Leskora - ta už nemá skoro nic. Plůdky mají velikost hrášku i větší,  za poslední týden byly bez přírustku, uvnitř nepoškozené s krásně bílou pecičkou. Problém je, že je zmrzlé dřevo. Stejně je to s monilií, namrzlé větvičky = moniliový úžeh. Za 5 let tedy vymrzly meruňky už 4x no Třešně to samé, urodí se jednou za 5 let, ani hejna špaků nebudou mít co žrát. Broskve poškození je 50-100%. Hrušky poškození 10-90%, celkem odolaly švestky a jablka, tam je do 20% zmrzlých, vše podle umístění. Magnolie ani nerozkvetly, z jarního očkování meruněk broskví vše vymrzlo - uschlo. sever moravy 250m. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 83.29 (?), 2.5.2020 15:05

No a další mrazy se nejspíš objeví v dalším týdnu a další náznaky jsou i po příští neděli. Takže z toho mála co zbylo letos zřejmě opět nebude vůbec nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.253 (?), 5.5.2020 16:58
Nevíte někdo, jaké teploty vydrží plod této velikosti? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika