A je po meruňkách



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?)
7.4.2020 20:59

Je u Vás něco nového? Podobně jako ve filmu Marečku podejte mi pero, bych to nazval asi takto: Někteří dobří žáci zklamali, a ti vyloženě špatní naopak zazářili. Ten vyloženě dobrý - Goldrich, poskytující stabilně vysoké úrody na částečně chráněném místě - je na prach. Taky už je velice důkladně a radikálně "zmlazený". Naopak ti neodolní pravděpodobně odolali. Překvapila Veselka a Bergeval. Tedy z těch středně kvetoucích, kteří to dostali na plno. Na "prach" je Harcot, Sundrop, Tomcot, Veecot, Tsunami, Big Red, Sweet Red, Orange Rubis. Samozřejmě také "naničhodné" italské sorty jako Ninfa a San Castrese. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
host - 212.49 (?), 4.4.2020 16:43

Tabulka vypadá že nelže. Otevřený květ -,,F" -5,6°C / 90% Dégáts.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.152 (?), 4.4.2020 21:30

Letos nejen po meruňkách... Mráz vzal i některé broskvoně v poupatech a hlavně je u většiny odrůd (jabloně a slivoně) mizivá násada květních pupenů (Valor, Toptaste, Nancy m., Topaz, Vanda, Merkur, Rozela, Desert, Rajka, Biogolden...). To jsem tu ještě neviděl. Zřejmě minulá sucha vyčerpala stromy víc než se zdálo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.189 (?), 5.4.2020 7:19
U nas dnes rano trochu necakane mraz opäť -3. A v pondelok hlasia tak isto...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 5.4.2020 11:18

Ten noční mráz v tuhle dobu tak překvapivý není, pane 234.189, zvlášť, když je jasno. Co se týče sucha, tak s tím musíme počítat asi už každý rok, Vojto. Panu MH napíšu toto: Pane MH, pracoval jste dobře, lépe než my, co jsme se zmohli jenom na Champion. Holt šampion neumí zázraky. -8°C až -9°C opakovaně je kapku priveľa do otevřených květů, takže holomráz slavil, respektive "pálil" co se dalo.indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 5.4.2020 12:10

ano, v tuhle dobu opravdu není překvapivý noční mráz, co je ale překvapivé, je skutečnost, že v souvislosti se suchem je mnohem více nocí bezmračných s možnými mrazivými teplotami. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.149 (?), 5.4.2020 13:35
Trochu naivně jsem doufal, že u mě v sadě na větrném kopci to nedopadne až tak špatně, ale letos budou meruňky nejspíš jen na jídlo. I násada po loňské nadúrodě je malá, některé stromy vůbec nekvetou, vzhledem k mrazům jenom dobře. Pohled na meruňky obsypané hnědými květy je k zlosti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 5.4.2020 15:00

Tam, kde jsou celé květy kapud, je to jasné. Třeba na Veselce jsou plátky sice rezaté, ale blizny jsou napřímené a bílé. Pár jsem jich rozloupnul a plůdek je zelený. Bylo by to ale jen "Pyrrhovo vítězství", protože plody většinou shnijí před dozráním. Stejné neduhy Veselky mně potvrdil i David. Bude to nějaká špatná odrůdová vlastnost, která se někde projevuje a někde ne. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 6.4.2020 11:19

Je po meruňkách? Nebo není. Pár květů se vzpřímenými bliznami jsem rozloupl a plůdky jsou zelené. Tím pádem Leskory by mohly být, pokud se nic už nepřihodí. To samé Bergeron, Leala teprve kvete, Vesna také. Dobře vypadá sestra Lejuny - Frostina LE-8311. Překvapil Bergeval. Situace se mění každým dnem, takže nelze předčasně jásat. Mluvím o odrůdách, kde jsou na květech vzpřímené blizny. Ze středně kvetoucích je na tom dobře ten Bergeval a Veselka. Tedy snad. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 7.4.2020 20:59

Je u Vás něco nového? Podobně jako ve filmu Marečku podejte mi pero, bych to nazval asi takto: Někteří dobří žáci zklamali, a ti vyloženě špatní naopak zazářili. Ten vyloženě dobrý - Goldrich, poskytující stabilně vysoké úrody na částečně chráněném místě - je na prach. Taky už je velice důkladně a radikálně "zmlazený". Naopak ti neodolní pravděpodobně odolali. Překvapila Veselka a Bergeval. Tedy z těch středně kvetoucích, kteří to dostali na plno. Na "prach" je Harcot, Sundrop, Tomcot, Veecot, Tsunami, Big Red, Sweet Red, Orange Rubis. Samozřejmě také "naničhodné" italské sorty jako Ninfa a San Castrese. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.2 (?), 7.4.2020 21:24

Mám 7letou Pingcot a Spring Blush z Fytosu, loňská úroda již byla velmi bohatá a dobrá. Letos květy obsypaná, všechno pryč. Stříhat jakoby se nic nestalo? Anebo jinak? Také bych potřebovala odříznout jednu ze spodních větví Pingcotu, u kmene průměr cca 4 cm, překáží při pohybu dětí. Kdy?

S díky za radu Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika